Umów wizytę Zapytaj lekarza 1188 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem psychoterapeutą par, małżeństw i rodzin oraz psychoonkologiem. Ukończyłam studia doktoranckie na Wydziale Psychologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Ukończyłam podyplomowe… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
105 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Do Marleny trafiłam przez portal znanylekarz.pl w momencie, gdy poczułam, że nie potrafię poradzić sobie ze swoimi rozterkami i silnymi emocjami, które kłębiłam w sobie. Nie byłam wcześniej na terapii i cieszę się, że trafiłam właśnie do Marleny. Spotykałyśmy się na sesjach przez około rok. Bardzo lubiłam spotkania z Nią. Jej ciepło, życzliwość i uśmiech, które towarzyszyły przy każdej sesji, pozwalały poczuć wsparcie, jakim obdarza mnie jako pacjenta. Miło jest spotkać terapeutę, od którego aż emanuje to, że lubi ludzi i jest szczerze zainteresowany ich problemem.

  Pomimo, że przede mną jeszcze długa droga do zrozumienia siebie, swoich potrzeb i zbudowania pewności siebie, to dziękuję za zaszczepienia we mnie zainteresowania tematyką emocji i dążenia do samoświadomości.
  Mam nadzieję, że kiedyś "będę w harmonii" :)

 • P
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Marlena to genialny psycholog i terapeuta. Trafiłem do niej dlatego że miałem gorszy moment w swoim życiu, spowodowany rozstaniem z dziewczyną, ale i problemami zarówno w domu jak i najbliższym mi otoczeniu. Marlena pomogła mi zidentyfikować i nazwać moje utrapienia, dała też wskazówki jak z nimi walczyć. Już po pierwszych wizytach czuć znaczną ulgę, gdyż człowiek ma się wrażenie że jest w rękach profesjonalisty, a samo uświadomienie sobie swoich dolegliwości znacznie poprawia nastrój i napawa optymizmem. Zawszę będę polecał i mam nadzieję że sam jeszcze nie raz będę miał okazję zawitać do "Być w Harmonii" bo czasami warto jest poznać - samego siebie :)

 • A
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Do Marleny trafiłam za pośrednictwem portalu ZnanyLekarz. Jest to osoba ciepła, otwarta i potrafiąca słuchać. Od pierwszej wizyty zbudzała zaufanie. Pomogła mi dostrzec pewne zachowania partnera, moje i utwierdzić mnie w przekonaniu o słuszności w działaniu. Dziękuję.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Do Marleny trafiłam z polecenia, nie mogąc poradzić sobie z rozstaniem. Choć decyzję o zakończeniu związku podjęłam sama, to prawie przez rok nie potrafiłam zapomnieć o byłym partnerze. Dzięki kolejnym spotkaniom z Marleną zaczęłam sobie uświadamiać w jak bardzo toksycznej relacji tkwiłam i kim tak naprawdę była osoba, którą bezgranicznie kochałam. Z perspektywy czasu uważam, że pomoc Marleny była w tej kwestii nieoceniona. Dzięki Marlenie poznałam mechanizmy wpływające na moje zachowanie i to, jakich partnerów do siebie przyciągałam. Po pół roku od rozpoczęcia sesji zapomniałam o dawnym związku, a po ponad roku otworzyłam się na prawdziwą miłość i poznałam wreszcie osobę, która sprawiła, że czuje się wyjątkowa i jest moim idealnym partnerem.
  Po uporządkowaniu mojej sfery uczuciowej nadal spotykam się z Marleną co jakiś czas, by popracować nad podejmowaniem właściwych decyzji zawodowych. Patrząc wstecz widzę jednak dużą (pozytywną!) zmianę w moim zachowaniu i podejściu do życia.
  Cenię u Marleny jej empatię, bezpośredniość i otwartość. Każda sesja to podróż w głąb siebie, podczas której Marlena pomaga otworzyć się, skłonić do refleksji i zrozumieć źródło lęków. Wiem, że trafiłam w dobre ręce i mogę z czystym sumieniem polecić jej fachową i profesjonalną pomoc. Dziękuję!

 • M
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Miło móc porozmawiać o swoich smutkach. Marlena jest bardzo życzliwą osobą ale decyzje pozostają w naszych rękach. Wpierw potrzebowałam poczuć spokój, teraz wiem, że najważniejszy jest dla mnie szacunek i zrozumienie.

 • K
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Do Marleny trafiłam zupełnie przypadkiem, przez portal znany lekarz. Odbyłyśmy wiele rozmów (około 2 lat - spotkań z różnym nasileniem), dzięki którym dowiedziałam się kim jestem i jak wiele spustoszenia w moim wnętrzu dokonało życie i jak wiele jest pracy przede mną. Od pierwszego spotkania kupiła mnie całkowicie swoją otwartością, życzliwością i szerokim uśmiechem. Marlena potrafi słuchać, w mojej opinii ma też bardzo duże doświadczenie, przekonała mnie o tym wielokrotnie trafnością swoich spostrzeżeń. Pracowało mi się z nią bardzo dobrze bo nigdy nic nie narzucała nie podpowiadała co powinnam myśleć czy zrobić, prowadziła mnie "za rękę" i pozwalała samej znaleźć odpowiedz czy zrozumieć. Ze względów osobistych musiałam przerwać terapię, planuję jednak d niej powrócić jak tylko będzie to możliwe.

 • M
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Do Marleny trafiłam z polecenia i bardzo cieszę się, że tak się stało.

  Miało to miejsce w momencie rozpadu związku, o który chciałam "walczyć", a nasze pierwsze spotkanie dodało mi odwagi do tego, by związek.. zakończyć. Była to świetna decyzja zarówno dla mnie, jak i dla mojego byłego partnera. Obecnie jestem w innym związku, dużo bardziej szczęśliwa i spełniona.

  Pamiętam jak po pierwszej sesji pomyślałam: "Wow, po 10 minutach gadania Marlena wypunktowała i nazwała rzeczy, do których dochodziłam przez ostatnie 4 lata." Poczułam się bezpiecznie i w dobrych rękach, co nie zmieniło się i na późniejszych etapach naszej współpracy.

  Bardzo ceniłam sobie bezpośredniość Marleny i sposób prowadzenia sesji: konkretnie, bez zbędnego owijania w bawełnę czy chodzenia wokół czegoś na palcach, a równocześnie z ciepłem i serdecznością. W trakcie naszych spotkań (dość nieregularnych, rozłożonych w czasie na kilka miesięcy) uzyskałam parę ważnych dla mnie wglądów i odkryłam kilka niezwykle ciekawych rzeczy, dotyczących tego, jak funkcjonuję i funkcjonowałam do tej pory.

  Rzeczywiście, sesje dość regularnie odbywają się z opóźnieniem i niektórym może to przeszkadzać. Dla mnie jednak ważniejsze niż kilku(nasto) minutowe opóźnienia było to, co mi nasze spotkania dają. Tym bardziej, że i mnie różne rzeczy wypadały i czasem musiałam odwoływać lub przekładać sesje w ostatnim momencie - z czym nigdy nie było problemu.

  Podsumowując, sama polecam swoim znajomym Marlenę jako profesjonalną i godną zaufania terapeutkę. Co jest chyba najlepszą rekomendacją, jaką mogłabym tu napisać.

  Dziękuję za pomoc, Marlena!

 • K
  Lokalizacja: Być w HarmoniiUsługa: Problemy z lękami

  Bardzo dobry i efektywny specjalista. Kontakt z Lekarzem bardzo szybko został osiągnięty - jak również relatywnie szybko udało się zidentyfikować źródła lęków, z jakimi trafiłem do Pani Doktor. Otrzymałem sporo praktycznych wskazówek (w tym literatury fachowej), która pozwoliła mi lepiej rozumieć swój problem i swoją psychikę. Wizyty u Pani Doktor trwały ponad 6 miesięcy, zawsze miały merytoryczny i przyjazny przebieg. Polecam tą osobę.

 • E
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Długo szukałam odpowiedniego terapeuty dla siebie i partnera i z całą pewnością mogę stwierdzić, że Pani Marlena jest świetnym specjalistą, których (o zgrozo!) na rynku jest bardzo niewielu. Efekty terapii widać z wizyty na wizytę. Polecam z całego serca wszystkim osobą, które potrzebują pomocy terapeutycznej.

 • J
  Lokalizacja: Być w Harmonii

  Pani Marlena, to bardzo ciepła osoba, potrafiąca wczuć się w problemy. Czułam się słuchana i widziałam, że Pani Marlena stara się mi pomóc. Pokazała mi rzeczywistość taką, jaka na prawdę jest i pomagała mi się z nią oswoić. Każde spotkanie przebiegało w bardzo miłej, przyjaznej zwierzeniom i pracy nad sobą atmosferze. Pani Marlena to także osoba o ogromnym sercu. Szczerze polecam!

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychoterapeutą par, małżeństw i rodzin oraz psychoonkologiem. Ukończyłam studia doktoranckie na Wydziale Psychologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

  Ukończyłam podyplomowe Studium psychoterapeutyczne realizowane przez MABOR Centrum Psychologiczno-Medyczne i Centrum Doradztwa i Szkoleń, atestowane przez European Association of Psychotherapy, zaakceptowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

  Ukończyłam podyplomowe studia z zakresu Psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

  Superwizuję swoją pracę u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  Od 2009 r. pracuję w zorganizowanym przez siebie zespole psychoterapeutycznym: BYĆ W HARMONII w Warszawie. Prowadzę psychoterapię indywidualną, rodzinną oraz psychoterapię par i małżeństw.

  W pracy psychoterapeutycznej integruję metody i techniki różnych szkół terapeutycznych, dobierając je pod względem specyfiki problemów klienta oraz jego potrzeb i możliwości.

  Moje wsparcie psychoterapeutyczne kieruję do osób, które borykają się z trudnościami emocjonalnymi, cierpią w swoim związku, zmagają się z chorobą, niepłodnością lub kryzysem życiowym i bardzo chcą lepiej poznać i zrozumieć Siebie oraz zaakceptować Swoje własne ograniczenia.

  Pomogę Tobie, gdy TY:
  • cierpisz z powodu niepłodności;
  • masz problemy w relacjach z innymi;
  • cierpisz z powodu nerwic lub lęków;
  • żyjesz w depresji;
  • przechodzisz żałobę;
  • masz poczucie braku sensu życia;
  • odczuwasz poczucie pustki i bezsensu;
  • odczuwasz lęk przed bliskością i odrzuceniem.

  Ja - jako psychoterapeuta - dzięki mnie, uzyskasz wsparcie psychoterapeutyczne, w zakresie psychoterapii rodzin i par. Wspieram pary borykające się z problemem niepłodności. Wsparcie psychoterapeutyczne w leczeniu niepłodności ma na celu zdiagnozowanie i omówienie ewentualnej psychologicznej przyczyny niepłodności, wprowadzenie kilku psychoterapeutycznych interwencji lub zaproponowanie psychoterapeutycznej pomocy.

  W leczeniu niepłodności ogromną rolę odgrywa psychoterapia, która wspiera leczenie niepłodności – spotkania mają na celu zmierzenie się z emocjonalnym problemem towarzyszącym niepłodności.

  Ja - jako psychoonkolog - specjalizuję się w pracy psychoonkologicznej z osobami chorującymi oraz ich rodzinami. Na początku choroby, w trakcie i po jej zakończeniu.

  Jako – psychoonkolog i psychoterapeuta pomogę Ci zyskać wgląd w Siebie i zrozumieć źródło tych trudności, aby mogły odejść....

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Onkologia i hematologia dziecięca
 • Seksuologia
 • Onkologia kliniczna
więcej

Ukończone szkoły

 • Polska Akademia Nauk w Warszawie, wydział Psychologii - Studia Doktoranckie.
 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - Psychoonkologia
 • Szkoła psychoterapii systemowej dla dzieci, młodzieży i rodzin MABOR. Czteroletnia szkoła psychoterapii przygotowująca do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest to całościowe szkolenie psychoterapeuty według kryteriów European Association of Psychotherapy, zaakceptowanych przez Polskie Towarzystwa Psychiatryczne.

Publikacje

więcej

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • niemiecki

Staże

 • The exhibition will feature the “Pain Box” 2013 Brussels

Choroby

 • nowotwory
 • niepłodność
 • depresja
 • lęki
 • zaburzenia osobowości
 • nerwica
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Choroby psychosomatyczne
 • Psychoterapia rodzinna
 • Psychoterapia indywidualna
 • Psychoterapia małżeńska
 • Psychoterapia dzieci
 • Psychoterapia młodzieży
więcej

Zdjęcia

Artykuły

 • Akceptacja ciała w chorobie nowotworowej

  16 maja 2015

  Powodami nieakceptacji ciała przez kobiety są jej wzorce nabyte w dzieciństwie. Matka nie kochająca swojego ciała i swojej seksualności nie nauczy dziecka/swojej...