Adresy (2)

Grzybowska 2/32, Warszawa
KLINIKA PROSTE ZĘBY


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto, + 1 więcej
22 273..... Pokaż numer


W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 100 zł

Konsultacja online (opis) • 100 zł


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
22 273..... Pokaż numer

Zapłacisz podczas umawiania konsultacji online. Czekamy na Twoją płatność 30 minut – jeśli w tym czasie nie zostanie zrealizowana, będziemy musieli odwołać Twoją rezerwację.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

Zapoznaj się z polityką odwołań i zwrotów.


30 minut przed konsultacją dostaniesz SMS i e-mail z linkiem do konsultacji online. Kliknij i poczekaj na specjalistę. Nie musisz pobierać żadnego oprogramowania, a w konsultacji możesz uczestniczyć zarówno za pośrednictwem komputera, jak i smartfona.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


Moje doświadczenie

O mnie

Dziękuję, że zaglądają Państwo na mój profil. Jeżeli są Państwo zainteresowani nowoczesnymi metodami leczenia ortodontycznego Invisalign, zapraszam na...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Diastema
 • Stłoczenie zębów
 • Starcie zębów
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Studia Podyplomowe - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Specjalizacje

 • Ortodoncja
 • Stomatologia ogólna


Filmy


Znajomość języków

Angielski, Rosyjski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja online


100 zł

Konsultacja online

Podczas wizyty online odpowiem na wszystkie pytania związane z leczeniem nakładkami Invisalign. Czy konkretna wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami, jak długo będzie trwało leczenie, jaki będzie całkowity koszt leczenia, na czym polega leczenie nakładkowe Invisalign i jak się użytkuje niewidoczne nakładki Invisalign.100 zł

Konsultacja online

Konsultacja dotycząca leczenia ortodontycznego nakładkami Invisalign. Odpowiem na pytania czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Invisalign, na czym polega leczenie Invisalign, jak długo będzie trwało i jaki będzie całkowity koszt leczenia. Podczas wizyty mogą się Państwo również dowiedzieć na temat wad i korzyści stosowania i użytkowania nakładek Invisalign.


Konsultacja ortodontyczna


Grzybowska 2/32, Warszawa

od 150 zł

KLINIKA PROSTE ZĘBY

Specjalizujemy się tylko w leczeniu niewidocznymi aparatami Invisalign. Jest to pełna konsultacja ortodontyczna z planem leczenia niewidocznymi nakładkami. Konsultacja trwa 45 - 60 min. Podczas wizyty pobieramy cyfrowy wycisk zębów. Nowoczesnym skanerem wewnątrzustnym iTero wykonujemy skan zębów, który na ekranie tworzy wirtualny model szczęki i żuchwy pacjenta. Na ekranie komputera możemy uwidocznić wszystkie wady zębowe i zgryzowe pacjenta oraz wycenić i omówić szczegółowo plan leczenia. Po konsultacji pacjent zna całkowite koszty leczenia razem z wizytami kontrolnymi. Jeżeli pacjent zdecyduje się na leczenie cena konsultacji jest wliczona w całkowite leczenie Invisalign. (więcej na www.prostezeby.com)

Pozostałe usługi

Invisalign


Grzybowska 2/32, Warszawa

od 4 000 zł

KLINIKA PROSTE ZĘBY

Specjalizuję się tylko w leczeniu niewidocznymi nakładkami Invisalign. Więcej na www.prostezeby.com.


Tomografia komputerowa


Grzybowska 2/32, Warszawa

450 zł

KLINIKA PROSTE ZĘBY


Zdjęcia pantomograficzne


Grzybowska 2/32, Warszawa

od 150 zł

KLINIKA PROSTE ZĘBY

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
108 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY Inny

Bardzo jestem wdzięczna dr Rutkowskiej. To dzielny i profesjonalny lekarz. Konkretna rozmowa oraz konkretne działania. Bardzo polecam!


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY Invisalign

Jestem bardzo zadowolona. Pani doktor szczegolowo opisala proces leczenia. Efekty super. Serdecznie polecam


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY Invisalign

Co prawda jestem dopiero na początku leczenia więc nie mogę się jeszcze podzielić opinią w kwestii jego skuteczności, natomiast czuję, że jestem w dobrych rękach i mam zaufanie do dr. Rutkowskiej. Pani Doktor wyjaśniła mi wszystkie kwestie, była cały czas dostępna pod telefonem w przypadku nurtujących pytań a w momencie awarii od razu zareagowała i 2 dni później miałam naprawiony attachment. Ten czynnik ludzki i to, że "mogę spokojnie spać" bardzo mi odpowiadają i przemawiają na korzyść kliniki Proste Zęby i samej Pani Doktor. Serdecznie polecam!


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY konsultacja ortodontyczna

Dr Rutkowska to znakomity fachowiec. Polecam każdemu pacjentowi poszukującemu korekty uzębienia. Nowoczesne wyposażenie gabinetu i bardzo profesjonalna, merytoryczna konsultacja Pani Doktor. Czuję, że jestem w dobrych rękach!


I
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY konsultacja ortodontyczna

Bardzo kontaktowy lekarz, dedykuje odpowiedni czas, obszernie odpowiada na zadane pytania, podpiera się konkretnymi przykładami wyjaśniając zawiłości ortodontyczne


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY Invisalign

Pani Doktor stosuje leczenia ortodontyczne tylko Invisalign, co jest bardzo dużym problemem w przypadku nieskuteczności tej metody, gdyż nie można dokończyć leczenia u jednego specjalisty. Ja zdecydowałam się na korektę Invisalign po odbytym ok. 20 lat temu leczeniu ortodontycznym aparatem stałym, po którym miałam bardzo ładnie ustawione zęby, a które trochę się ‚rozjechały’ po niedawnym odklejeniu retencji. Na pierwszej wizycie P. Doktor zapewniła mnie, że to, co chciałabym osiągnąć, jest jak najbardziej możliwe i zrobiłyśmy plan leczenia wg moich oczekiwań. Niestety nakładki zostały wykonane niezgodnie z tym planem. Widziałam, jak moje zęby przestawiają się w inną stronę i od razu zgłosiłam swoje obawy, ale P. Doktor kazała nosić serię nakładek do końca. Na wizycie kontrolnej czekał mnie szok – podczas gdy ja byłam załamana ustawieniem zębów, P. Doktor stwierdziła, że wszystko jest świetnie, bo komputer pokazuje, że zęby się przestawiły. Tu bardzo ważna uwaga: symulacje komputerowe Invisalign nie weryfikują, czy zostały osiągnięte efekty zgodnie z planem, a sprawdzają jedynie czy zęby zmieniły położenie i w takim przypadku zaznaczają je ‘na zielono’. W moim przypadku, cała korekta polegała na przesunięciu górnej trójki do dołu i korzeniem do wewnątrz, a został osiągnięty efekt odwrotny – trójka przesunęła się do góry a korzeń wyszedł na zewnątrz, tym samym utracona została większość efektów pierwotnego leczenia ortodontycznego. Dodatkowo z niewiadomych powodów, górna dwójka została opuszczona w dół i pojawiły się przerwy między trzonowcami. Symulacja komputerowa pokazywała obraz ‘na zielono’ gdyż przestawiło się wiele zębów, a P. Doktor nie podejmowała dyskusji o wyglądzie zębów w naturze i ewidentnej rozbieżności ich położenia w stosunku do planu. Zgodnie z ofertą Invisalign Ekspres, została zrobiona dodatkowa seria nakładek, a potem jeszcze jedna, ‘reklamacyjna’, ale nie udało się już cofnąć niepożądanych efektów z pierwszej serii nakładek. Dowiedziałam się wtedy, że Invisalign nie jest do końca skuteczny w przypadku małych, precyzyjnych korekt - szkoda tylko, że nie na wstępnej wizycie! Teraz jestem już po ‘leczeniu’, a te nieznaczne poprawki Invisalign, które udało się osiągnąć po trzeciej serii się nie utrzymały, bo P. Doktor nie stosuje drutu retencyjnego. Dodatkowo jeden ząb od przesuwania w różne strony doznał stanu zapalnego w okolicy korzenia. Niestety dla zębów nie jest to obojętne, że najpierw się je przestawia 'w lewo', a potem 'w prawo'. Wygląd zębów jest dużo gorszy niż przed leczeniem, a przy braku drutu retencyjnego, zęby są niestabilne; ponadto moje nakładki retencyjne zostały niewłaściwie wykonane (nie pasują do zębów), a w ramach reklamacji dostałam tylko jedną pasującą nakładkę.
Dzielę się swoimi doświadczeniami dla tych wszystkich, którzy z jakiegoś powodu planują powtórzyć leczenie ortodontyczne, aby realnie ocenili możliwości, jakie daje Invisalign. Pani Doktor na wizycie wstępnej nie wspomniała o żadnych ryzykach związanych z usunięciem drutu retencyjnego, czy też niepożądanym przestawieniem się zębów. Wręcz przeciwnie – powiedziała, że Invisalign daje możliwość zachowania skanu z preferowanym ustawieniem zębów a następnie ustawieniem zębów wg tego skanu. To buduje oczekiwania od Invisalign, że osiągane są konkretne efekty a nie ‘jakieś’ efekty. Siedem nakładek wystarczyło, żeby wyrządzić szkody, których Invisalign nie jest w stanie naprawić. P. Doktor zwróciła mi co prawda koszty leczenia (nie w całości), ale nie da się tego w żaden sposób porównać z problemem przed jakim teraz stoję - znalezienia specjalisty, który podejmie się naprawy tych szkód.

lek. dent. Magdalena Rutkowska

Pomimo tego, że metoda Invisalign jest bardzo zaawansowana technologicznie i możliwe jest zaplanowanie leczenia zgodnie z oczekiwaniami pacjenta to przebieg leczenia to już skomplikowane procesy biologiczne, na które ma wpływ wiele czynników i które nie zawsze są przewidywalne.
Po pierwszych 70 dniach leczenia, gdy wyraziła Pani niezadowolenie z przesunięcia zębów o dziesiętne milimetra, zrobiłam absolutnie wszystko co możliwe, aby doścignąć Pani oczekiwań.
Wykonałam poprawkę, kolejną poprawkę gwarancyjną, nakładki retencyjne, poprawkę nakładki gwarancyjnej, odbyła Pani również wiele wizyt w gabinecie, poddając proces leczenia szczegółowym kontrolom skanerem 3D, gdzie kolor zielony dokładnie odzwierciedlał zmiany, które zostały osiągnięte zgodnie z zaplanowanym leczeniem.
Na koniec leczenia skierowała do mnie Pani bardzo miłe słowa podziękowania e-mailem cytuję: „Bardzo doceniam Pani podejście w tej trudnej sytuacji - poczułam się potraktowana 'fair', i dodało mi to ogólnej wiary w ludzi.”
Z całego serca życzę wszystkim pacjentom wyrozumiałej, cierpliwej i będącej zawsze do dyspozycji lekarki jaką starałam się być wobec Pani.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY konsultacja ortodontyczna

Jasne i dokładne przedstawienie na czym bedzie polegało leczenie. Konkretna odpowiedź na każde zadane pytanie. Świetne podejście. Polecam.

lek. dent. Magdalena Rutkowska

Dziękuję bardzo! Do zobaczenia :)


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY konsultacja ortodontyczna

Jestem na początku mojej drogi do Hollywood smile, ale nie żałuję tej decyzji, że wybrałam właśnie Panią Doktor . Na co dzień mieszkam we Francji ,a leczenie jest sprawne i bez najmniejszych moich uwag. Pani Doktor odpisuje sprawnie na maile, sms w razie potrzeby pacjenta. Polecam serdecznie ! Dziekuję za opiekę i leczenie. Natalia

lek. dent. Magdalena Rutkowska

Dziękuję Pani Natalio, mam nadzieję, że obecna sytuacja pandemiczna nie zaburzy nam procesu leczenia. Dobrze, że mamy nowoczesne technologie, które w razie potrzeby pozwalają nam się widzieć i słyszeć i monitorować na bieżąco postępy leczenia. Pozdrawiam serdecznie!


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY konsultacja ortodontyczna

Bardzo miła wizyta i szczegółowo wyjaśniona sytuacja , bez wciskania na siłę usługi. Pomyślę, ale polecam.

lek. dent. Magdalena Rutkowska

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie :)


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: KLINIKA PROSTE ZĘBY konsultacja ortodontyczna

Jestem już w połowie leczenia i polecam i metodę Invisalign i Panią Doktor. Widzę że zbliżamy się do celu który założyłyśmy w maju.
Nakładki są wygodne w użyciu i zdecydowanie bardziej komfortowe niż stały aparat który miałam jako 20-latka. Codzienna higiena też jest prostsza. Wizyty w gabinecie przebiegają sprawnie, bez opóźnień.
Świetny kontakt mailowy i wizyty online to kolejne plusy.

lek. dent. Magdalena Rutkowska

Dziękuję Pani Agnieszko :) Cieszę się, że dokładne planowanie leczenia, Pani pozytywne nastawienie i zdyscyplinowanie w noszeniu nakładek przynosi efekty i już niedługo będziemy mogły ocenić zaplanowany efekt końcowy. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w gabinecie !


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

17 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Rozwazam leczenie ortodontyczne, ale mam straszny odruch wymiotny, lekarze maja problem z leczeniem moich zebow. Kiedys byla tez proba pobrania wyciskow zebow i zakonczyla sie niepowodzeniem. Czy taki skaner zebowy jest dla mnie jakas szansa?

  Tak, pobranie wycisku cyfrowego skanerem wewnatrzustnym to dobra alternatywa dla pacjentów z odruchem wymiotnym. Zamiast pobierania klasycznego wycisku masą wyciskową, którą należy odpowiedni czas trzymać w ustach i na zębach aż osiągnie odpowiednią twardość można włożyć do ust skaner wewnątrzustny, który w każdym momencie można wyjąć. Pacjenci z odruchem wymiotnym bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. Pobieranie wycisku zębów trwa trochę dłużej niż u pacjentów bez tego odruchu wymiotnego, ale jest osiągalne i wycisk cyfrowy jest poprawny.

  lek. dent. Magdalena Rutkowska

 • Czy u kobiety po 30 roku życia możliwe jest przesunięcie dolnych zębów? Zakładam aparat ortodontyczny. Usunęłam już 3 ósemki. Na dole po lewej stronie mam szóstkę do powtórnego leczenia kanałowego z powodu przetoki. Z tej strony zostawiłam również ósemke. Chciałabym usunąć chorą szóstkę i zębem siedem i pięć wypełnić lukę po niej. Czy to jest możliwe?

  Dzień dobry, tak u pacjentów po 30 roku życia możliwe są wszystkie ruchy zębów. Najstarsza pacjentka w naszej klinice jest po 65 roku życia:). Specyficzna sytuacja, o której Pani pisze wymaga jednak konsultacji u lekarza, zależy to od ilości miejsca i planu leczenia. Najczęściej wykonuje się implantację trzonowca po jego usunięciu, a nie przesuwa się w jego miejsce sąsiednich zębów.

  lek. dent. Magdalena Rutkowska

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Dziękuję, że zaglądają Państwo na mój profil. Jeżeli są Państwo zainteresowani nowoczesnymi metodami leczenia ortodontycznego Invisalign, zapraszam na...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Diastema
 • Stłoczenie zębów
 • Starcie zębów
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Studia Podyplomowe - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Ortodoncja
 • Stomatologia ogólna

Staże

 • Klinika Ortodoncji we Wrocławiu
 • Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
 • Columbia Orthodontics w Nowym JorkuFilmy


Znajomość języków

Angielski, Rosyjski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (5)

Powiązane wyszukiwania