dr hab. n. med.

Maciej Kostrubiec

Kardiolog, Internista

38 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
732 odwiedziny w ciągu 30 dni

od 2007r. - adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kliniczny… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-OrdynatorskaUsługa: wizyta kardiologiczna

  Rewelacyjny lekarz. Przewyższył moje oczekiwania co do wizyty i pomocy. Bardzo zaangażowany w swoją pracę i sytuację pacjenta. Patrzący na pacjenta globalnie a nie tylko na jeden problem. Lekarz podczas wizyty przeprowadził kompleksowy wywiad, wszystko wytłumaczył, pokierował dalej. Poświęcił dużo więcej czasu niż było zaplanowane. Jestem zachwycona podejściem tego lekarza do pacjenta- otwarty, sympatyczny, rzetelny, zaangażowany. Mogłabym jeszcze wiele dobrych rzeczy napisać. Jak najbardziej polecam!!! Dziękuję Panie Doktorze!!!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-OrdynatorskaUsługa: konsultacja, ECHO serca

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Dr. Kosturbca. Pan doktor zrobił bardzo szczegółowy wywiad ze mną i wyjaśnił mi na czym polega moja dolegliwość w przystępny dla laika sposób. Ta wizyta mnie uspokoiła: wiem co mam robić i czego się spodziewać. Bardzo dziękuję Panie Doktorze i do zobaczenia . Małgorzata

 • P
  Lokalizacja: CardioTeamUsługa: podejrzenie zaburzeń rytmu serca

  Dzisiaj byłam 1 raz i jestem w totalnie pozytywnym szoku. Po pierwsze Pan Doktor przeprowadził szczegółowy wywiad - coś, co wydaje się oczywistym obowiązkiem lekarza, jednak ja zazwyczaj spotkałam się z pobieżnym zbieraniem informacji "pro forma". Po drugie wykonano mi bardzo szczegółowe badanie (ekg + echo) i po wykluczeniu nieprawidłowości w sercu Pan doktor zasugerował inne schorzenie (bo jest też specjalistą chorób wewnętrznych). Dostałam listę badań i zaleceń co do odżywiania, sportu etc. Wyjaśnił mi potencjalne przyczyny pewnych dolegliwości i korelacje między schorzeniami/objawami. Naprawdę polecam, w pełni uzasadniony wydatek. Na koniec tylko dodam, że wg mnie Pan Doktor jest z powołania, bo rozmawialiśmy też chwilę o psychologicznych aspektach, co nie jest jego specjalizacją, a pokazuje empatię. Na pewno wrócę na kolejne wizyty.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełna empatia i ogromna wiedza,znakomity diagnostyk-poukładał mi moje dolegliwości,patrząc na nie całościowo. Wiem ,że na tym lekarzu mogę polegać i wierzyć Jego lekarskim zaleceniom. Serdecznie polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-OrdynatorskaUsługa: konsultacja, ECHO serca

  Pierwsza wizyta przebiegła nienagannie, mimo że powód wizyty miał bardziej charakter nerwicowy niż kardiologiczny doktor Kostrubiec nie zbagatelizował mojego problemu, przeprowadził dokładny wywiad i badanie utrzymując przy tym sympatyczną atmosferę. Co więcej doktor błyskawicznie odpowiedział na pytanie zadane przez portal Znany Lekarz już po wizycie.

  Polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-OrdynatorskaUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Wizyta przebiegła w przyjemnej atmosferze. Czułam się wysłuchana, nie zbagatelizowano mojego problemu. Dostałam wiele wskazówek, jak również zalecenia badań, jakie mam wykonać. Z całą pewnością mogę polecić Pana Doktora, ja po pierwszej wizycie jak najbardziej zapiszę się na kolejną.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CardioTeam

  Panu Docentowi można powierzyć życie: na ogromną wiedzę w połączeniu z doświadczeniem, potrafi to w pełni zastosować w praktyce. Ponadto ma ujmujący sposób bycia, traktuje pacjenta z życzliwością i nie oszczędza czasu na wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję Ewa Ł.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-OrdynatorskaUsługa: konsultacje kardiologiczne

  Na razie byłem na pierwszej wizycie, więc nie jestem w stanie ocenić skuteczności terapii, ale warto podkreślić wysoką kulturę osobistą Pana Doktora i jego zaangażowanie. Z pewnością jest on osobą budzącą zaufanie.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr. Kosturbiec to właśnie przykład lekarza z powołania. Jeśli, przez wizyty u innych lekarzy, przywykło się do wychodzenia po trzech minutach z receptą i bez żadnej wiedzy, to można się nieźle zdziwić. Podczas zwykłej rozmowy z tym doktorem czuć, że naprawdę interesuje się pacjentem i podchodzi do niego indywidualnie (wypytuje o różne czynniki związane z potencjalnym schorzeniem itp.).
  W moim przypadku okazało się, że nie ma żadnych nieprawidłowości z sercem (bóle w klatce piersiowej nie były z tym związane). Mam pełne zaufanie do diagnozy, bo widać było, że doktor bardzo przykładał się do badania (echo serca w tym przypadku) i wszystko objaśniał, a wiedzę ma ogromną. Wystarczy spojrzeć na ilość jego publikacji naukowych, czym z resztą sam się kierowałem przy wyborze specjalisty. Podsumowując nie tylko świetny specjalista, ale i świetny człowiek. Każdemu polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-OrdynatorskaUsługa: bóle w klatce

  Polecam Pana doktora, bardzo rzetelnie wypełnia swoją pracę i ma wyjątkowe podejscie do pacjenta a w tych czasach to rzadkosc i chyba bardziej powołanie.Nigdy nie spotkałem takiego lekarza ktory mysli wylacznie o chorobie pacjenta i postawieniu go szybko na nogi.oby jak najwiecej takich specjalistów

Pytania pacjentów (266)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Mam 30 lat. Jakiś czas temu zdarzyło mi się klika raazy że nagle dostałam szybszą akcję serca ale wczoraj nagle(Nie z powodu stresu, zmeczenia) dostałam bardzo silne i szybkie uderzenia serca, myślałam że serce wyskoczy mi z piersi trwało to wszystko ok 4min potem spokój. Jakie badania powinnam zrobić?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Proszę zacząć od spoczynkowego EKG a następnie 24h Holter EKG. Z badań kwri morfologia, Na, K, Mg, Ca, kreatynina i glukoza.

 • Witam jeszcze raz wszystkie wyniki krwi mam zrobione crp elektrolity mocznik kreatynina i sa dobre potas suplementuje juz 3 mieesiac i jest na gornej granicy normy..od zawsze uprawiam sport sporty wytrzymalosciowe od 3 miesiecy o 60 procent zmniejszone..co jeszcze mozna zrobic.skurcze sa niezmienne codzienne oodzuwane kilkaset razy na dzien ..po metocardzie ze tak nazwe czestotliwosc taka sama ale nie bola nie sa tak nieprzyjemne tak Jak bez leku.Od okolo 3 miesiecy biore metocard plus potas w styczniu mialem zabieg na zapalenie pecherzyka po nim miesiac po zabiegu wykonalem holter gdyz nagle pojawily sie skurcze w holterze 1300 skurczow komorowych 7 par.zaznaczam ze 2 lata temu na holterze wogole nie mialem odczuwalne sa bardzo mocno..nigdy wczesniej nie mialem takich skurczow..skurczee nie daja funkcjonowac.Objawy to zanikanie pulsu mierzac recznie na przegubie nadgarstka uczucie duszenia wklatce rozpierania i jakby utrata oddechu i oszolomienie .Pani ktora interpretowala holtera powiedziala ze sa jakies dwa ogniska arytmogenne zprawej komory..czy mogly one powstac po zabiegu na woreczek przy stanie zapalnym z10 dni trwajacym.Reasumujac echo serca w porzadku wnioski z echo -serce sportowca niewielki ekscentryczny przerost lewej komory .cisnienie puls w normie,holter ekstrasytolie komorowe1300 ,wyniki krwi z elektrolitami dobre..co jeszcze moze pan podpowiedziec

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Proszę spróbwać suplemantacji magnezu 10 mg/ kg masy ciała. Pierwsze efekty powinny być już po około tygodniu. Suplemantację należy kontynuwać przez 3-6 miesięcy.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • od 2007r. - adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya 4, gdzie między innymi prowadzi Poradnię Przeciwzakrzepową
  2000-2006r. - asystent w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Centralnego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Warszawie przy ul. Banacha

  z doświadczeniem w wykonywaniu badań echokardiograficznych, a także diagnostyce inwazyjnej chorób serca (koronarografia, cewnikowanie prawego serca)
  Współautor podręczników dla lekarzy i studentów m.in. „Wielka Interna”, „Kardiologia Sportowa” oraz „Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa”.
  Współautor ponad 70 publikacji naukowych dotyczących głównie zatorowości płucnej i nadciśnienia tętniczego.
  Laureat nagród indywidualnych i zespołowych Ministra Zdrowia i Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (d. Akademia Medyczna) oraz Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Kardiologia

Ukończone szkoły

 • I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie z wyróżnieniem
 • V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie z wyróżnieniem

Publikacje

 • Pruszczyk P, Kostrubiec M. Przeciążenie prawego serca. W: Braksator W, Mamcarz A, Dłużniewski M. redaktorzy. Kardiologia sportowa. Gdańsk: Via Medica, 2006:197–202.
 • Kostrubiec M, Pruszczyk P. Zatorowość płucna. W: Pruszczyk P, Hryniewiecki T, Drożdż J. redaktorzy. Kardiologia z elementami angiologii część II. W: Antczak A, Myśliwiec M, Pruszczyk P. redaktorzy. Wielka Interna. Warszawa: Medical Tribune Polska Sp. z o.o., 2010:448-460.
 • Kostrubiec M. Leczenie przeciwkrzepliwe w ciąży i połogu W: Pruszczyk P, Jankowski K. redaktorzy. Leczenie przeciwkrzepliwe w codziennej praktyce. Warszawa: Medical Tribune Polska Sp. z o.o., 2011:123-132.
 • Pruszczyk P, Ciurzyński M, Kostrubiec M. redaktorzy. Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. Warszawa: Medical Tribune Polska Sp. z o.o. 2012
 • Kostrubiec M. Czynniki ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. w Filipiak KJ, Grabowski M. redaktorzy. Repetytorium z kardiologii. Koszyki pytań do egzaminu specjalizacyjnego. Gdańsk: Via Medica Sp. z o.o. 2013: 299-302.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 2013
 • Nagroda naukowa Ministra Zdrowia 2009
 • zespołowe nagrody naukowe Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 2008, 2010, 2011, 2014
 • pierwsza nagroda w Konkursie im. Aurelii Baczko za najlepszą pracę doktorską z dziedziny medycyny klinicznej niezabiegowej w roku 2005
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Royal Victoria Hospital w Belfaście (Wielka Brytania) 1998 i 1999
 • Papworth Hospital NHS, Cambridge (Wielka Brytania) 2017

Certyfikaty

Zdjęcia