Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 20 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Pediatra, alergolog (dzieci i dorośli) oraz pulmonolog (dorośli, dzieci). Posiada I stopień specjalizacji w zakresie pediatrii i II stopień specjalizacji w zakresie alergologii oraz… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Pediatra, alergolog (dzieci i dorośli) oraz pulmonolog (dorośli, dzieci). Posiada I stopień specjalizacji w zakresie pediatrii i II stopień specjalizacji w zakresie alergologii oraz chorób płuc. Wieloletni pracownik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Kliniki Pediatrii i Poradni Mukowiscydozy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W chwili obecnej pracownik Szpitala św. Anny w Piasecznie. Jest autorem licznych publikacji naukowych z zakresu pediatrii. Swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi dzieli się jako prelegent podczas licznych konferencji zarówno pediatrycznych, jak i alergologicznych.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria
 • Choroby płuc

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Publikacje

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
60 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor Olchowik jest bardzo ciepłym i miłym człowiekiem. Ma bardzo dobre podejście do dzieci. Nasz synek ( 4 lata) bez problemu dał się przebadać (czasami jest z tym problem). Doktor stwierdzil u nas wczesnodziecieca astmę, dał nam do zrozumienia, ze z tego wyrośnie. Dostaliśmy leki, które synek bierze z chęcią.
  Polecam doktora. Jest bardzo szcZegolowy i wyjaśnia wszystko dokładnie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor na pierwszej wizycie pomógł mojemu 5cio miesięcznemu dziecku. Od razu postawił trafną diagnozę i przepisal odpowiednie mleko - neocate. Jeszcze tego samego dnia wszystkie objawy ustapily. Wypisał zaświadczenie dla lekarza rodzinnego, żebyśmy nie mieli problemow z refundacją i nie musieli przyjeżdżać na wizyte prywatna tylko po receptę. Od wejścia jest uśmiechnięty, robi dokładny wywiad.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: OTOLARYNGOLODZY24-WMC PORADNIA SPECJALISTYCZNAUsługa: alergia

  Polecam ! Doktor przemiły z bardzo dobrym podejściem dla dzieci. Przyszliśmy do doktora z uczuleniem alergicznym dziecka, wyszliśmy z ogromna wiedzą, zapobiegawczym lekarstwami i badaniami do wykonania.
  Dziękujemy !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  p.Doktor jest lekarzem z rzadko spotykanym serdecznym i otwartym podejściem na słuchanie pacjenta ,precyzyjnie w sposób zrozumiały tłumaczy krok po kroku moja mama która jest osobą w podeszłym wieku była zachwycona podejściem jak do pacjentki której słuchał z wielką uwagą wierzę że leczenie p.Doktora jej pomoże .Polecam tego lekarza na najwyższą ocenę jaką można wystawić .Lekarz z sercem i z powołania. W razie potrzeby na pewno wrócę na kolejną wizytę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do Pana doktora trafiliśmy z kaszlem, który trwał u synka ponad miesiąc. Do tej pory ciągle przypisywano mu syropy, a dopiero Pan doktor zalecił zrobić rtg klatki piersiowej i badania krwi pod kątem krztuśca. Lekarz jest bardzo dokładny i życzliwy. Ma super kontakt z dziećmi, więc taki pediatra do dla nas skarb. Polecamy wizytę u Pana doktora.

 • Świetny specjalista, wszystko szczegółowo i spokojnie objaśnia. Cierpliwie i rzeczowo odpowiada na wszystkie pytania.
  Bardzo dobre podejście do dziecka

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz rzeczowy, wytłumaczył mi mechanizmy działania mego organizmu w chorobie...-co.mi trochę rozjaśniło moją sytuację. Był żywo zainteresowany moją (5lat) córeczką, którą niestety musiałam wziąć ze sobą na wizytę,a nawet na jej życzenie ją przebadał...
  Zalecił wiele badań, wyjaśnił dlaczego.
  Jak na pierwszą wizytę jestem zadowolona.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Przeprowadzono bardzo dokladny wywiad lekarski, badanie tez bylo dlugie i dokladne, lekarz poswiecil nam duzo czasu, wszystko wyjasnil, dodatkowo poniewaz mial watpliwosci co do stanu zdrowia dziecka wypisal skierowanie do szpitala aby tam przeprowadzono pelna diagnostyke, sprawy nie zbagatelizowal.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz już na początku wizyty zapytał czego od niego oczekuję, aby wyjść z niej zadowolona. Od razu mi się to spodobało. Poza tym świetne podejście do dziecka, a co najważniejsze nie płakało przy badaniu. Cenne rady i szczegółowy wywiad. Od razu postawiona diagnoza, aczkolwiek ze zleceniem dalszych badań dla upewnienia się jej poprawności. Leczenie rozpoczęte od razu i już są efekty na lepsze. Polecam.

 • J
  Lokalizacja: OTOLARYNGOLODZY24-WMC PORADNIA SPECJALISTYCZNAUsługa: konsultacje pediatryczne

  Jestem zszokowana. Dr Olchowik naprawił mi dziecko. od zawsze borykaliśmy się z problemem częstych pobudek (ponad 1,5 r dziecko). Dziecko wiecznie marudzące, często chorujące, nie przybierające na wadze, nie jedzące zbyt wiele. Ciągle coś nie tak. Wizyty u conajmniej 5 lekarzy ze świetnymi opiniami. Nikt nie wpadł na to, że dziecko ma refluks. Na szczęscie trafiliśmy na dra Olchowika. Od kielku tyg mam radosne dziecko, które je, nie ma zapalenia ucha, śpi duuużoo lepiej, wygłupia się, cieszy, i ruszyło w rozwoju.Dziękujemy!!!