Dr

Leszek Olchowik

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Bezobjawowe zapalenie płuc

  Uwielbiam Pana doktora, jest zawsze miły i dla dzieci i dla rodziców, potrafi przekonać malucha do badania, wszystko dokładnie tłumaczy, jego diagnozy są trafne a leki dobrze dobrane.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Pediatra, alergolog (dzieci i dorośli) oraz pulmonolog (dorośli, dzieci). Posiada I stopień specjalizacji w zakresie pediatrii i II stopień specjalizacji w zakresie alergologii oraz chorób płuc. Wieloletni pracownik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Kliniki Pediatrii i Poradni Mukowiscydozy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W chwili obecnej pracownik Szpitala św. Anny w Piasecznie. Jest autorem licznych publikacji naukowych z zakresu pediatrii. Swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi dzieli się jako prelegent podczas licznych konferencji zarówno pediatrycznych, jak i alergologicznych.

  Specjalizacje

  • Alergologia
  • Pediatria
  • Choroby płuc

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  63 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • A
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Bezobjawowe zapalenie płuc

   Uwielbiam Pana doktora, jest zawsze miły i dla dzieci i dla rodziców, potrafi przekonać malucha do badania, wszystko dokładnie tłumaczy, jego diagnozy są trafne a leki dobrze dobrane.

  • A
   Lokalizacja: OTOLARYNGOLODZY24-WMC PORADNIA SPECJALISTYCZNAUsługa: konsultacja pulmonologiczna dzieci

   Pierwsza wizyta, więc trudno mówić o efektach. Czterolatka ze złożonymi objawami że strony układu oddechowego. Lekarz przemiły, kontaktowy, rzeczowy. Dokładny w trakcie wywiadu, bez zerkania na zegarek. Pewny diagnozy. Po wizycie na razie mamy poczucie dosytu informacji, zaopiekowania i nadziei.

  • M
   Lokalizacja: OTOLARYNGOLODZY24-WMC PORADNIA SPECJALISTYCZNA

   Wspaniały lekarz. Z cudownym podejściem do dzieci. Bardzo konkretny.
   Po roku chodzenia po lekarzach powiedział co tak na prawdę dolega dziecku. 2 tygodnie leczylismy zapalenie oskrzeli które okazało się astmą.

  • M
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Pan Doktor Olchowik jest bardzo ciepłym i miłym człowiekiem. Ma bardzo dobre podejście do dzieci. Nasz synek ( 4 lata) bez problemu dał się przebadać (czasami jest z tym problem). Doktor stwierdzil u nas wczesnodziecieca astmę, dał nam do zrozumienia, ze z tego wyrośnie. Dostaliśmy leki, które synek bierze z chęcią.
   Polecam doktora. Jest bardzo szcZegolowy i wyjaśnia wszystko dokładnie.

  • I
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Pan Doktor na pierwszej wizycie pomógł mojemu 5cio miesięcznemu dziecku. Od razu postawił trafną diagnozę i przepisal odpowiednie mleko - neocate. Jeszcze tego samego dnia wszystkie objawy ustapily. Wypisał zaświadczenie dla lekarza rodzinnego, żebyśmy nie mieli problemow z refundacją i nie musieli przyjeżdżać na wizyte prywatna tylko po receptę. Od wejścia jest uśmiechnięty, robi dokładny wywiad.

  • E
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: OTOLARYNGOLODZY24-WMC PORADNIA SPECJALISTYCZNAUsługa: alergia

   Polecam ! Doktor przemiły z bardzo dobrym podejściem dla dzieci. Przyszliśmy do doktora z uczuleniem alergicznym dziecka, wyszliśmy z ogromna wiedzą, zapobiegawczym lekarstwami i badaniami do wykonania.
   Dziękujemy !

  • A
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   p.Doktor jest lekarzem z rzadko spotykanym serdecznym i otwartym podejściem na słuchanie pacjenta ,precyzyjnie w sposób zrozumiały tłumaczy krok po kroku moja mama która jest osobą w podeszłym wieku była zachwycona podejściem jak do pacjentki której słuchał z wielką uwagą wierzę że leczenie p.Doktora jej pomoże .Polecam tego lekarza na najwyższą ocenę jaką można wystawić .Lekarz z sercem i z powołania. W razie potrzeby na pewno wrócę na kolejną wizytę.

  • S
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Do Pana doktora trafiliśmy z kaszlem, który trwał u synka ponad miesiąc. Do tej pory ciągle przypisywano mu syropy, a dopiero Pan doktor zalecił zrobić rtg klatki piersiowej i badania krwi pod kątem krztuśca. Lekarz jest bardzo dokładny i życzliwy. Ma super kontakt z dziećmi, więc taki pediatra do dla nas skarb. Polecamy wizytę u Pana doktora.

  • Świetny specjalista, wszystko szczegółowo i spokojnie objaśnia. Cierpliwie i rzeczowo odpowiada na wszystkie pytania.
   Bardzo dobre podejście do dziecka

  • O
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Lekarz rzeczowy, wytłumaczył mi mechanizmy działania mego organizmu w chorobie...-co.mi trochę rozjaśniło moją sytuację. Był żywo zainteresowany moją (5lat) córeczką, którą niestety musiałam wziąć ze sobą na wizytę,a nawet na jej życzenie ją przebadał...
   Zalecił wiele badań, wyjaśnił dlaczego.
   Jak na pierwszą wizytę jestem zadowolona.