dr

Krystyna Węgłowska-Rzepa

Psycholog, Terapeuta

5 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Przyjmuję na ul. Bocznej 12 we Wrocławiu, w pokoju nr 213. Więcej informacji o mnie możesz dowiedzieć się na stronie : http://www.psychoterapia-sens.pl. Z wykształcenia jestem psychologiem… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Krystyna Węgłowska-Rzepa jest wspaniałym, merytorycznym terapeutą. Spotykałyśmy się ponad rok. Efektem naszej wspólnej pracy jest trwała zmiana, która udało mi się uzyskać. Dzięki jej delikatności i konsekwencji w pracy ze mną udało mi się zajrzeć wgłąb siebie, dostrzec rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Cieszę się, że miałam odwagę to zrobić i jestem wdzięczna pani Krystynie, za przeprowadzenie mnie przez to trudne doświadczenie. Jakość mojego życia jest nieporównywalna z tym co przeżywałam przez całe moje dorosłe życie. Zrozumiałam i poczułam co oznacza integracja umysłu z ciałem. Niepokojące objawy ustawicznego bólu zniknęły. Dziękuję

 • D

  Wspaniała terapeutka z olbrzymią wiedzą merytoryczną, bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Nasze spotkania były czasem pełnym refleksji, wglądu w siebie, rozpoznawania swoich ograniczeń i odnajdywania nowych ścieżek, a wszystko w atmosferze uwagi, troski i pełnej akceptacji. Pani Krystyna jest cudowną, życzliwą, ciepłą osobą - jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam najserdeczniej.

 • B

  Spotkania z Panią Krystyną były czasem słuchania i przyglądania się sobie z boku. Mnóstwo nowych drzwi, które dzięki cotygodniowym spotkaniom otworzyły się, poskutkowały nabraniem dystansu do otoczenia, a przede wszystkim do siebie. Fachowe pytania, zachowanie, dzięki któremu przyszedł czas na zastanowienie się co jest mi najbardziej potrzebne, aby czuć się dobrze ze sobą. Cenie sobie profesjonalizm, rzetelność, trafność wniosków. Był to czas, który naładował mnie siłą i dystansem do siebie.
  Godny polecenie specjalista. Polecam spotkania z Panią Krystyna każdemu.

 • Do Krystyny chodzę już od ponad roku czasu i niezwykle cenię sobie te cotygodniowe spotkania. Z jej pomocą udało mi się przepracować rzeczy, które poważnie mnie ograniczały, odcinały od świata, ludzi i sprawiały dużo cierpienia. Jej doświadczenie, ciepło i mądrość życiowa sprawiają, że choć wciąż jeszcze bywają trudne okresy, to wiem, że nie jestem wtedy sama i mogę liczyć na wsparcie i zrozumienie. Mam do niej pełne zaufanie i nie znam nikogo innego, komu mogłabym powierzyć swoje najgłębsze ja, z kim czułabym się tak bezpiecznie i blisko. Dziękuję.

 • E

  Polecam współpracę z Panią Doktor :) Przez otwartość i życzliwość w podejściu od pierwszego spotkania złapałam z nią kontakt, a dobre samopoczucie to podstawa do dalszej pracy. Pani Doktor prawdziwie interesuje się problemami pacjenta, jest empatyczna, cierpliwa, szczera. Świetny terapeuta i wielki człowiek :) Dziękuję!

Pytania pacjentów (17)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Przyjmuję na ul. Bocznej 12 we Wrocławiu, w pokoju nr 213.
  Więcej informacji o mnie możesz dowiedzieć się na stronie : http://www.psychoterapia-sens.pl.
  Z wykształcenia jestem psychologiem i analitykiem Jungowskim certyfikowanym przez International Association for Analytical Psychology . Studiowałam w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskałam stopień magistra a następnie doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Psychoterapią zajmuję się od 1994 roku. Wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie zdobywałam ucząc się i praktykując w różnych podejściach terapeutycznych, a od 1999 roku specjalizuję się w analizie i psychoterapii Jungowskiej. Ukończyłam w tym obszarze pełne akredytowane szkolenie prowadzone przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej i International Association for Analytical Psychology. Jestem wykładowcą w PTPA, gdzie również prowadzę szkoleniowe analizy i superwizje. W pracy terapeutycznej koncentruję się na całościowym podejściu do osoby, zrozumieniu aktualnego problemu klienta w kontekście historii jego życia jak i możliwości rozwojowych oraz znalezieniu wraz z klientem najskuteczniejszych sposobów zaradzenia trudnej sytuacji. Pracuję z osobami dorosłymi i z młodzieżą. W celu zachowania najwyższych standardów etyki moja praca jest superwizowana przez Superwizorów International Association for Analytical Psychology.

  Aktualne przynależności i kierunki kształcenia

  - Praktyka prywatna w: Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS, Wrocław, ul. Boczna 12/213
  - Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA)
  - Individual Member in the International Association for Analytical Psychology (IAAP)
  - Wykładowca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

  Ważniejsze szkolenia w zakresie psychoterapii:

  - Supervision Course organized by the IAAP Education Committee, Praque, 2016
  - 'Praca terapeutyczna z dziećmi i młodzieżą', warsztat w ramach International Conference "Encounters, Traditions, Developments: Analysis at the Cultural Crossroads", Triest, 2015
  - Supervision Course organized by the IAAP Education Committee, Serbia, 2014
  - Udział w indywidualnej ścieżce treningowej (individual route) w International Association for Analytical Psychology (IAAP) w latach 2006-2014
  - The Intensive Course in Analytical Psychology organizowany przez International Association for Analytical Psychology i Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polska (1999 – 2002)
  - Szkolenie w zakresie Terapii Systemowej, Warszawa, 2001
  - Szkolenie w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, Polski Instytut Ericksonowski, Łódź, 1998
  - Szkolenie w zakresie Terapii Gestalt prowadzone przez Ośrodek Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu, (1994-1996)

  Miejsca praktyk terapeutycznych i psychologicznych:

  - Specjalistyczny Zespół Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej obecnie Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu
  - Poradnie i Ośrodki Szkolno-Wychowawcze we Wrocławiu
  - Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu
  - Stowarzyszenie Psychoedukacji i Terapii „Evolutio”, Wrocław
  - Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie
  - Szkoły podstawowe i średnie na terenie Wrocławia

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Instytut Psychologii Uniwersytet Wrocławski
 • International Association for Analytical Psychology i Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej - szkolenie w analizie i psychoterapii jungowskiej

Publikacje

 • Krystyna Węgłowska-Rzepa , "Przetrwać razem"- małżeństwo z perspektywy psychologii analitycznej. W: Konflikt społeczny w perspektywie socjologicznej i pedagogiczno-psychologicznej : wybrane kwestie , red. nauk. Danuta Borecka-Biernat, Małgorzata Cywińska. - Warszawa : Difin, 2015, S. 149-169.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, Justyna Jagiełło. „Osobowość a style rozwiązywania konfliktów”. W: Sytuacje konfliktu społecznego : przyczyny - sposoby rozwiązywania – skutki, pod redakcją Danuty Boreckiej-Biernat. Wrocław : Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2015. - (Acta Universitatis Wratislaviensis. Prace Psychologiczne ; 63, s. 171-184.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, „Spotkania kultur : symbole i archetypy w narracjach”. W: Doświadczenia graniczne i transkulturowe, red. nauk. Zenon Waldemar Dudek. - Warszawa : Eneteia - Wydaw. Psychologii i Kultury, 2013, s. 283-308.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa. „W poszukiwaniu swojego miejsca w życiu: spojrzenie z perspektywy narracyjnej i analitycznej”. W: Psychologia narracyjna: tożsamość, dialogowość, pogranicza, red. nauk. Elżbieta Dryll, Anna Cierpka. Warszawa : Eneteia - Wydaw. Psychologii i Kultury, 2011. (Seria Akademicka), s. 195-218.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, „Style funkcjonowania młodzieży w sytuacjach społecznych - uwarunkowania temperamentalne i rodzinne”. W: Sytuacje konfliktu w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym : jak sobie radzą z nimi dzieci i młodzież ?, red. Danuta Borecka-Biernat. - Warszawa : Difin, 2010, s. 243-259.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, Jolanta Kowal, Hyoin Lee Park, Kuy Haeng Lee. „The presence of spiritual archetypes among representatives of eastern and western cultures”. W: Jung Journal. - Vol. 2, nr 3, (Summer 2008), s. 58-72.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa (red.). “Wokół psychologii analitycznej C.G. Junga: refleksje, inspiracje, zastosowania” (Around the idea of C.G. Jung's analytical psychology: reflections, inspirations, applications”). Toruń : Wydaw. Adam Marszałek, 2008.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, Don Fredericksen (red.). “Między świadomością a nieświadomością : współczesność w perspektywie psychologii głębi” (Between consciousness and unconsciousness : the present day in the perspective of depth psychology). Warszawa: Eneteia Wydawnictwo Psychologii i Kultury : współpr. Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, 2007.
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa (red). „Myśl Carla Gustava Junga w analizach teoretycznych, w praktyce i w badaniach empirycznych”. Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.Wrocław: Oficyna Wydawnicza ATUT-Wrocławskie Wydaw. Oświatowe, 2006.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagrody rektorskie za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne przyznawane przez rektorów Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 1986-2012.

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS, Wrocław, od 2008
 • Stowarzyszenie Psychoedukacji i Terapii „Evolutio”, Wrocław, 2002-2012
 • Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie, Wrocław, 2006-2009
 • Uniwersytet Masaryka, coroczna wymiana naukowo-dydaktyczna, Brno, Czechy, 1997 - 2005
 • Studium Samorozwoju i Terapii, Wrocław, 1998-2002
 • Poradnie i Ośrodki Szkolno-Wychowawcze we Wrocławiu, 1984-2002
 • Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu, 1979
 • Specjalistyczny Zespół Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej obecnie Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, 1978
więcej

Certyfikaty

 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, psycholog w mieście Wrocław - Certyfikaty
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, psycholog - Certyfikaty
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, Wrocław - Certyfikaty
 • Krystyna Węgłowska-Rzepa, psycholog w mieście Wrocław - Kwalifikacje zawodowe

Zdjęcia