dr Krystyna Węgłowska-Rzepa

Psycholog więcej

Wrocław 2 adresy

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia 'Sens'
Krokusowa 20, Psie Pole, Wrocław

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu
Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS
ul. Boczna 12, Krzyki, Wrocław

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Krokusowa 20, Wrocław

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia 'Sens'


ul. Boczna 12, Wrocław

150 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS

pojedyncza konsultacja psychologiczna

Pozostałe usługi


ul. Boczna 12, Wrocław

150 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS



ul. Boczna 12, Wrocław

150 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS

Analiza jungowska



ul. Boczna 12, Wrocław

100 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS



ul. Boczna 12, Wrocław

130 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS



ul. Boczna 12, Wrocław

250 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS



ul. Boczna 12, Wrocław

250 zł

Psychoterapia Psychoedukacja Szkolenia SENS

Moje doświadczenie

O mnie

Przyjmuję na ul. Bocznej 12 we Wrocławiu, w pokoju nr 213.
Więcej informacji o mnie możesz dowiedzieć się na stronie : http://www.psychoterapia...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia

Znajomość języków

  • Angielski,
  • Polski

5 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy

Jolanta Łuczkowska

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Krystyna Węgłowska-Rzepa jest wspaniałym, merytorycznym terapeutą. Spotykałyśmy się ponad rok. Efektem naszej wspólnej pracy jest trwała zmiana, która udało mi się uzyskać. Dzięki jej delikatności i konsekwencji w pracy ze mną udało mi się zajrzeć wgłąb siebie, dostrzec rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Cieszę się, że miałam odwagę to zrobić i jestem wdzięczna pani Krystynie, za przeprowadzenie mnie przez to trudne doświadczenie. Jakość mojego życia jest nieporównywalna z tym co przeżywałam przez całe moje dorosłe życie. Zrozumiałam i poczułam co oznacza integracja umysłu z ciałem. Niepokojące objawy ustawicznego bólu zniknęły. Dziękuję

D

Dota

Profil zweryfikowany

Wspaniała terapeutka z olbrzymią wiedzą merytoryczną, bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Nasze spotkania były czasem pełnym refleksji, wglądu w siebie, rozpoznawania swoich ograniczeń i odnajdywania nowych ścieżek, a wszystko w atmosferze uwagi, troski i pełnej akceptacji. Pani Krystyna jest cudowną, życzliwą, ciepłą osobą - jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam najserdeczniej.

B

Barbara

Profil zweryfikowany

Spotkania z Panią Krystyną były czasem słuchania i przyglądania się sobie z boku. Mnóstwo nowych drzwi, które dzięki cotygodniowym spotkaniom otworzyły się, poskutkowały nabraniem dystansu do otoczenia, a przede wszystkim do siebie. Fachowe pytania, zachowanie, dzięki któremu przyszedł czas na zastanowienie się co jest mi najbardziej potrzebne, aby czuć się dobrze ze sobą. Cenie sobie profesjonalizm, rzetelność, trafność wniosków. Był to czas, który naładował mnie siłą i dystansem do siebie.
Godny polecenie specjalista. Polecam spotkania z Panią Krystyna każdemu.


Twoje konto zostało usunięte

Profil zweryfikowany

Do Krystyny chodzę już od ponad roku czasu i niezwykle cenię sobie te cotygodniowe spotkania. Z jej pomocą udało mi się przepracować rzeczy, które poważnie mnie ograniczały, odcinały od świata, ludzi i sprawiały dużo cierpienia. Jej doświadczenie, ciepło i mądrość życiowa sprawiają, że choć wciąż jeszcze bywają trudne okresy, to wiem, że nie jestem wtedy sama i mogę liczyć na wsparcie i zrozumienie. Mam do niej pełne zaufanie i nie znam nikogo innego, komu mogłabym powierzyć swoje najgłębsze ja, z kim czułabym się tak bezpiecznie i blisko. Dziękuję.


E

Ewa

Profil zweryfikowany

Polecam współpracę z Panią Doktor :) Przez otwartość i życzliwość w podejściu od pierwszego spotkania złapałam z nią kontakt, a dobre samopoczucie to podstawa do dalszej pracy. Pani Doktor prawdziwie interesuje się problemami pacjenta, jest empatyczna, cierpliwa, szczera. Świetny terapeuta i wielki człowiek :) Dziękuję!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

17 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

W roku 2016 od czerwca poznalem kolezanke ktora byla z chlopakiem okazuje sie ze jej byly chlopak jest z podciemnej gwiazdy czyli taki typo co mowi ze cos nie bardzo te chlopaki twoje. Szukaja naiwnego, w bujki sie wdawaja i groza itp.Powiedzialem ze ja nie chce z bylym chlopakiem zadawac sie i zeby ona trzymala z daleka od niego w razie cos to na policje

Czasami jest to jedyna reakcja na zaczepne, agresywne zachowania takiej osoby. Co warto o nich wiedzieć.
Opisane zachowania byłego chłopaka koleżanki wskazują, że prawdopodobnie mamy do czynienia z osobą o osobowości antyspołecznej. Ten typ osoby charakteryzują zachowania niezgodne z ogólnie przyjętymi normami kulturowymi lub panującymi w danym środowisku. Osoba taka nie widzi nic niestosownego w ich nieprzestrzeganiu a nawet uważa, że są one absurdalne, bezwartościowe i ograniczające wolność. Zachowania antyspołeczne mogą pojawiać się już we wczesnych latach życia, ale kiedy się utrzymują i przybierają na sile po 15 a zwłaszcza po 18 roku życia wówczas się utrwalają dając poważne zmiany charakteru określane osobowością antyspołeczną. Osobowość antyspołeczna kształtuje pod wpływem czynników środowiskowych, genetycznych i kulturowych. Istotną rolę odgrywają czynniki biologiczne warunkujące pracę mózgu w obrębie przekaźnictwa impulsów czuciowych i bólowych. Osoba taka ma braki w odczuwaniu tzw. uczuć wyższych, czyli zdolności do współodczuwania, miłości, przyjaźni, przywiązania, lojalności, altruistycznych postaw itd. Jeśli na taki rodzaj podłoża biologicznego nałożą się nieprawidłowe, często traumatyzujące sytuacje społeczne i wadliwie rozumiane stereotypy kulturowe np. związane z płcią, wówczas spaczone rozumienie świata utrwala się dając osobowość antyspołeczną.
Jak radzić sobie z takimi osobami? Należy pamiętać, że nie mają one utrwalonego katalogu moralnego, często zmieniają to co robią lub to co mówią. Trzeba wówczas samemu mieć jasno określone ramy, aby nie dać się zwieść. Istotne jest rejestrowanie różnych nieścisłości w zachowaniu takiej osoby i każdorazowe ich komentowanie, jak również nazywanie rzeczy po imieniu, jak kłamstwo to kłamstwo, oszustwo to oszustwo, itd. Należy też być przygotowanym na ataki złości i raczej nie łudzić się, że nastąpi radykalna poprawa. Jeśli jednostka o osobowości antyspołecznej zostanie poddana zabiegom resocjalizacyjnym i terapeutycznym, po wielu latach może dość u niej do powstrzymywania się od natychmiastowego reagowania agresją albo może nauczyć się łączyć fakty, zauważać zależności między swoimi czynami i ich konsekwencjami. Może też wytworzyć się u niej przekonanie, że prawda jest lepsza niż fałsz a trzymanie się granic korzystniejsze niż ich nieprzestrzegania i samowola. Powrót do normalności okupiony jest wieloma wyrzeczeniami i zmianą dotychczasowych nawyków, dlatego nie dla każdego równie skuteczny.

dr Krystyna Węgłowska-Rzepa

Dzień dobry od 16 roku zycia cierpie na F21 oraz F32 w 2016 zdiagnozowano mi F41 oraz F60. ja juz nie daje sobie rady czy jest jakaś szansa na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie, z ludzmi, z samym soba, z ogromnym cierpieniem emocjonalnym. Mam 24 lata nigdy nie miałem dziewczyny ale to co ja przechodze to koszmar, piekło w mojej głowie, ciągłe złe samopoczucie, brak uwagi i koncertracji to sie ciągnie tyle lat, leczylem sie tylko farmakologiczne ciezko mi wybrać sie gdzies na terapię do psychologa za długo sie czeka na nfz, Pomocy !!! Co robic ??

Witam, podany przez Pana opis wskazuje na zaburzenia schizotypowe, którym towarzyszą objawy depresyjne i lękowe. To, czego Pan doświadcza niewątpliwie przysparza dużo psychicznego bólu. W zaburzeniach schizotypowych zwraca się uwagę na działanie czynników genetycznych, co oznacza, że w rodzinie inni krewni także mogli cierpieć na tę chorobę. Trudności w funkcjonowaniu społecznym są typowe dla tej jednostki chorobowej. Występuje unikanie osób, osamotnienie, emocje negatywne, wybuchy złości w obecności innych, a także nietypowy ubiór, mimika czy gestykulacja. Również charakterystyczne są zaburzenia w funkcjonowaniu umysłowym w postaci myślenia magicznego, myśli ksobnych, niecodziennego słownictwa, porównań, uogólnień lub nadmiernej konkretyzacji. W leczeniu stosuje się psychoterapię i farmakoterapię. Jeżeli na obecnym etapie trudno jest Panu korzystać z psychoterapii w kontakcie bezpośrednim, może skorzystałby Pan z terapii np. przez Skype. Wielu terapeutów oferuje tego typu pomoc. W momencie, kiedy okazałoby się, że czuje się Pan lepiej, należałoby rozpocząć terapię w kontakcie bezpośrednim. Proszę się nie poddawać i spróbować jeszcze takiej możliwości. Pozdrawiam.

dr Krystyna Węgłowska-Rzepa

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania