mgr

Karina Bogucka

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

26 opinii +dodaj

Jestem dyplomowanym psychologiem. Specjalistą psychologii klinicznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Na szczególną uwagę zasługuje duże doświadczenie zawodowe,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Polecam,

  Pani Karina to bardzo dobry specjalista - przyszedłem jako człowiek rozsypany psychicznie a Pani psycholog pokazała mi że można pracować nad sobą i że warto to robić; a co najważniejsze, wskazuje drogi jak to robić. Jestem bardzo wdzięczny za udzieloną mi pomoc i wszystkie wskazówki z których korzystam i będę korzystał. Życzę Pani Magister, samych sukcesów terapeutycznych.

  Karina Bogucka2018-08-02

  Dziękuję serdecznie za budujące słowa i trzymam kciuki za kolejne sukcesy terapeutyczne:)

 • F
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia depresji

  Bardzo dobry specjalista i ciepła, zrównoważona osoba. Profesjonalnie podeszła do moich problemów z depresją, radzenia sobie z emocjami, komunikowania się z partnerem, a także umiejętności porozumiewania się z nastoletnim dzieckiem. Potrafi słuchać, cierpliwa i rzeczowa, otwarta na problemy pacjenta. Uczy pracować nad sobą, motywuje do pokonywania trudności i budowania przekonania, że ta praca ma sens. Terapia pomogła mi pozbyć się niepotrzebnych lęków, rozwiązywać na bieżąco codzienne problemy, radzić sobie ze złymi emocjami. Polecam.

  Karina Bogucka2018-06-11

  Cieszę się z Pani osiągnięć i gratuluję:)

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii

  Pani Karina jest opanowana, ma podejście do pacjenta, potrafi pomóc. Atmosfera na spotkaniach jest przyjazna. Terapia pomaga mi uwierzyć w siebie, można sobie w życiu poradzić, chce mi się żyć. Polecam Panią Karine.

  Karina Bogucka2018-06-12

  Dziękuję, gratuluję i życzę dalszych sukcesów;)

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Karina Bogucka

  Polecam z całego serca....
  Terapia u Pani psycholog sprawiła, że pokochałam życie(: a raczej pokochałam siebie!
  Naprowadziła mnie na właściwą drogę i nauczyła radzić z emocjami...Z ,,dziecka" które było pełne lęków, zagubione, rozkapryszone, miało problemy z odżywianiam, stałam się, zdrową dorosłą, która jest uporządkowana, odważna, wartościowa, która wyznacza sobie cele i je realizuje, a jedzenie stało się przyjemnością (:
  Terapiau p.Kariny była najlepszą decyzją w moim życiu (: Dziękuję

  Karina Bogucka2018-06-05

  Dziękuję;)i naprawdę ogromnie się cieszę z Pani sukcesów.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Karina BoguckaUsługa: zaburzenia odżywiania, epizody depresyjne

  Polecam psychoterapię z Panią Kariną. Jest świetnym specjalistą, który potrafi zaobserwować zmiany w zachowaniu pacjenta, "wyłapać" problem i pomóc znaleźć rozwiązanie.
  Po rocznej terapii Pani Karina pomogła mi uporać się z zaburzeniami odżywiania, które męczyły mnie od lat i zdrowo spojrzeć na kwestie jedzenia.
  Dodatkowo dzięki terapii nawracające epizody depresyjne są w chwili obecnej przeszłością.
  Praca nad sobą to długotrwały proces, bywają sesje, że ma się ochotę wyjść i nie wracać. Jednak po paru tygodniach przychodzi rozwiązanie i zrozumienie dla wcześniejszych sytuacji.
  Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak dzięki terapii można pomóc samemu sobie, stać się bardziej asertywnym, wyćwiczyć zdrowe nawyki i przypomnieć sobie, co to pewność siebie :-)
  Pozdrawiam Pani Karino, do zobaczenia na kolejnej sesji i życzę dalszego rozwoju zawodowego!

  Karina Bogucka2018-06-05

  Dziękuję i bardzo serdecznie gratuluję-wykonala Pani kawal dobrej roboty;)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii

  Oprócz pomocy w poradzeniu sobie z rozstaniem, co było główną przyczyną wizyty, uzyskałam ją również na innych polach. Terapia pomogła mi uwierzyć w siebie, otworzyła mi oczy na wiele spraw i pozwoliła zacząć doceniać rzeczy w okół. Jestem wdzięczna i mogę śmiało polecić pomoc Pani Kariny.

  Karina Bogucka2017-11-30

  Bardzo sie ciesze:)i gratuluje Pani sukcesu

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: epizod depresyjny o podłym usposobieniu

  O Pani Karinie mogę się wypowiedzieć tylko i wyłącznie w samych superlatywach. Spokój, opanowanie, ciepłe podejście do pacjenta, co w tej linii terapeutycznej jest szczególnie ważne. Po kilku wizytach widzę dobry wpływ leczenia. Polecam - Pani Karina naprawi każdą rozregulowaną duszę i umysł.

  Karina Bogucka2017-11-21

  Dziękuję i życzę dalszej tak owocnej jak dotąd pracy:)

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani karina jest wspaniałym psychologiem umie słuchać i potrafi pomóc jestem bardzo wdzięczna dziękuje

  Karina Bogucka2017-11-21

  Dziękuję za miłą opinię i życzę dalszych sukcesów:)

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wizyta u Pani okazała się bardzo pomocna. Zostałam wysłuchana, a na koniec otrzymałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dostałam tez porady i na pewni z nich skorzystam.

  Karina Bogucka2017-09-27

  Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc, pozdrawiam serdecznie!

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Karina BoguckaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Karina jest świetnym specjalistą, lekarzem "wsłuchującym" się w pacjenta.Polecam,naprawdę dobry psycholog.Nie mam zastrzeżeń żadnych.Wystarczyły mi 3 spotkania,a stałam się inną osobą.Pani Karina zajęła się mną profesjonalnie,rzetelnie,sumienie.Jest bardzo sympatyczna i miła osobą i świetnie się z nią rozmawia.Dziękuje.

  Karina Bogucka2017-10-10

  Dziękuję i pozdrawiam życząc dalszych sukcesów!

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem dyplomowanym psychologiem. Specjalistą psychologii klinicznej oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Na szczególną uwagę zasługuje duże doświadczenie zawodowe, szerokie wykształcenie i stale rozwijane wysokie kwalifikacje - dzięki czemu każdy pacjent może poczuć, że znajduje się w naprawdę dobrych rękach.

  Studiowałam Psychologię kliniczną na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie otrzymałam tytuł magistra,
  Dalej rozwijałam swoje kompetencje o Dwuetapowe 4-letnie podyplomowe studia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej,uzyskałam teź Certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego (certyf. nr 244) wydany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) akredytowanego członka European Association for Cognitive and behavioural therapies (EABCT). Ukończyłam roczne podyplomowe Studia z Psychologii Klinicznej na Akademii Medycznej w Gdańsku, zrobiłam podyplomową 5 letnią specjalizacje uzyskując tytuł Specjalisty Psychologii Klinicznej.

  Posiadam też odpowiednie przygotowanie pedagogiczne oraz dyplom ukończenia szkolenia z zakresu leczenia zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD) metodą Przedłużonej Ekspozycji.

  W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe i odbywam różnego rodzaju szkolenia podyplomowe - doszkalające wg najnowszych standardów (szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, z terapii schematów-dedykowanej pacjentom z dłuższą historią problemów). Psychoterapia poznawczo behawioralna jest terapią o naukowo udowodnionej skuteczności.

  Posiadam bogate, wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, pomocy psychologicznej z dorosłymi, młodzieżą oraz w prowadzeniu szkoleń, treningów.
  Zdobywałam je w wielu różnorodnych miejscach, m.in. w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym, Akademii Medycznej w Gdańsku, Centrum Pomocy Psychologicznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

  Obecnie prowadzę prywatną praktykę oraz współpracuję z Trójmiejskimi poradniami Zdrowia Psychicznego.

  PSYCHOTERAPIA POZNAWCZO BEHAWIORALNA
  O udowodnionej naukowo skuteczności w leczeniu wielu zaburzeń, ceniona - zarówno przez lekarzy jak i psychoterapeutów.Jest ograniczona w czasie, zorientowana na cel, oparta na podmiotowej współpracy pacjenta z terapeutą
  Zakłada, że możemy wywołać zmianę w odczuwanych emocjach, zachowaniu poprzez modyfikację
  treści poznawczych, które mają na nie wpływ. Pacjent przygląda się swoim myślom, a dzięki technikom poznawczym i behawioralnym uczy zmieniać nieprzystosowawcze schematy, przekonania będące przyczynami jego problemów na bardziej adekwatne, dzięki czemu może nastąpić poprawa jego samopoczucia i funkcjonowania

  Sesja trwa 50 minut, psychoterapia nie polega na "doradzaniu"ale na zrozumieniu mechanizmu problemu, tego co się dzieje oraz nabyciu umiejętności by po jej skończeniu potrafić radzić sobie bez terapeuty.
  Pierwsze sesje służą rozpoznaniu problemu.
  W przypadku niemożności przyjścia na kolejny ustalony termin, należy odwołać wizytę z minimum dobowym wyprzedzeniem w innym wypadku należy uiścić za nie opłatę.

  W kontakcie z Pacjentem kieruję się wysokimi standardami etycznymi, zapewniam atmosferę wzajemnego zaufania, a Pacjenta zawsze traktuję podmiotowo z należytym Mu szacunkiem. W celu jak najwyższych standardów wykonywanych usług moją pracę regularnie poddaję superwizji. Praca psychologa, psychoterapeuty jest nie tylko moim zawodem, ale i pasją. Dlatego też permanentnie rozwijam swoje umiejętności i podnoszę kwalifikacje, by jeszcze lepiej pomóc moim Pacjentom. Cieszę się, gdy pozytywne efekty mojej pracy z Pacjentami poprawiają jakość ich życia.

  Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną tych, którzy potrzebują specjalisty, oraz rzetelnego wsparcia, profesjonalnej pomocy w kryzysach i życzliwego, indywidualnego podejścia do każdego problemu.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Magister psychologii klinicznej Uniwersytetu Gdańskiego,
 • Dyplom ukończenia rocznych podyplomowych studiów z Psychologii Kinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (GUM).
 • Uzyskanie tytułu specjalisty z dziedziny psychologii klinicznej - Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Podyplomowe dwuetapowe 4-letnie studia z zakresu Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej, SWPS Sopot
 • Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego nr 244 Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej akredytowanego członka European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT).
 • Dyplom ukończenia szkolenia z zakresu leczenia PTSD Metodą Przedłużonej Ekspozycji wg protokołu Edny Foa (Prolonged Exposure Therapy for PTSD E.Foa i współp.)
 • Wprowadzenie do Terapii Schematów
 • Specyficzne populacje Pacjentów z zaburzeniem osobowości borderline i narcystycznym
 • Leczenie zaburzeń lękowych u dzieci i nastolatków-zastosowanie psychoterapii poznawczo behawrioralnej w praktyce
 • Techniki wyobrażeniowe w terapii poznawczo behawioralnej
 • Psychoterapia seksoholizmu w podejściu poznawczo behawioralnym.Parafilie a hiperfilia.
 • Dyplom ukończenia dwuletniego Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego- KCP
więcej

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Poradnie Psychiatryczne Gdynia, Brzeźno, Rumia, Reda
 • Poradnia Psychiatryczno Psychologiczna w Gdańsku.
 • Klinika Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych UCK w Gdańsku.
 • Klinika Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii UCK w Gdańsku.
 • Klinika Rehabilitacji. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK) w Gdańsku.
 • Klinika Neurologii Rozwojowej UCK w Gdańsku.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
 • Zakład Poprawczy w Gdańsku
 • Klinika Chirurgii Onkologicznej UCK w Gdańsku
 • Ośrodek dla osób z autyzmem
więcej

Certyfikaty

 • Karina Bogucka, psycholog w mieście Gdańsk - Certyfikaty
 • Karina Bogucka, psycholog - Certyfikaty