Joanna Janiszewska

Psycholog, Terapeuta

3 opinie

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Nie wiedziałam, że kiedyś będę potrzebowała terapii psychologicznej... a jednak. Znalazłam Panią Joanne przez przypadek i to był szczęśliwy traf!! Bardzo profesjonalna, ale przy tym niezwykle naturalna, co pomaga w nawiązaniu tego bardzo intymnego kontaktu jaki powstaje między pacjentem a terapeutą. Polecam z całego serca!

  Joanna Janiszewska2016-05-29

  Pani Doroto, bardzo dziekuje za te slowa.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Jestem psychologiem oraz terapeutą w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

   Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Centrum Neuropsychiatrii "Neuromed".

   Obecnie współpracuję jako psycholog i terapeuta z Zespołem Przychodni Formica, poradnią zdrowia psychicznego Ikar oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Pracuję również środowiskowo jako członek mobilnego zespołu terapeutycznego w ramach projektu „Wsparcie w kryzysie psychicznym w metodzie Otwartego Dialogu” działającego na terenie Dolnego Śląska. Pracuję z młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

   Oferuję pomoc w przypadku depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, kryzysów związanych m.in. z przemocą domową. Zajmuje się także trudnościami w relacjach, czy radzeniem sobie ze stresem.

   Zapraszam do odwiedzenia mojej strony http://psychologsystemowy.pl

  Specjalizacje

  • Psychoterapia

  Choroby

  • nerwica
  • depresja
  • zaburzenia lękowe
  • zaburzenia osobowości
  • zaburzenia odżywiania

  Usługi

  Gabinet psychoterapii

  plac Wolności 11, pok 203, 50-071 Wrocław, dolnośląskie

  Konsultacja od 90 zł
  Psychoterapia indywidualna od 90 zł
  Psychoterapia par od 120 zł
  Psychoterapia rodzinna od 140 zł
  Zwykła wizyta

  Pytania od pacjentów

  Pytanie dotyczące zaburzenia lękowe

  Czy psychoterapia jest skutecznym środkiem w leczeniu nerwicy lękowej?

  Witam, leczę się na nerwicę lękową od 4 lat. Uczęszczam do lekarza psychiatry. Obecnie jestem w drugim miesiącu ciąży i lekarz zalecił mi abym skorzystała z pomocy psychoterapeuty, gdyż w znacznym stopniu terapia może mi pomoc w zrozumieniu mojej choroby i radzeniu sobie z nią. Ponadto zależy mi, aby odstawić tabletki ze względu na zdrowie dziecka. W związku z czym mam pytanie czy psychoterapia faktycznie jest skuteczna? Ponadto bardzo mi zależy abym mogła uczęszczać na psychoterapię refundowaną przez NFZ, gdyż wiadomo koszt takiej terapii jest bardzo duży. Czy lekarz rodzinny może wypisać skierowanie na taką psychoterapię? Pozdrawiam. :)
  Joanna Janiszewska Psycholog, Terapeuta Wrocław
  Witam, jak najbardziej psychoterapia jest jedną z metod leczenia również zaburzeń lękowych. Skuteczność terapii jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od sporej ilości czynników, jednak z opisu Pani sytuacji wynika, że warto poważnie rozważyć tę opcję. Leczenie farmakologiczne pomaga w zwalczaniu objawów, natomiast psychoterapia pozwala na zajęcie się zarówno objawami jak i przyczyną trudności. Jeśli nic się nie zmieniło skierowanie może wypisać każdy lekarz (wymagane jest wpisanie wstępnego rozpoznania). W niektórych poradniach zdrowia psychicznego wymagana jest jednak najpierw konsultacja z psychiatrą z danej placówki, także polecam skontaktować się bezpośrednio z poradnią w której chciałaby Pani podjąć terapię. Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania, postaram się udzielić odpowiedzi.

  Ocena pacjentów

  Dodaj własną opinię
  5

  Ogólna ocena
  3 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Nie wiedziałam, że kiedyś będę potrzebowała terapii psychologicznej... a jednak. Znalazłam Panią Joanne przez przypadek i to był szczęśliwy traf!! Bardzo profesjonalna, ale przy tym niezwykle naturalna, co pomaga w nawiązaniu tego bardzo intymnego kontaktu jaki powstaje między pacjentem a terapeutą. Polecam z całego serca!

   Joanna Janiszewska2016-05-29

   Pani Doroto, bardzo dziekuje za te slowa.

  • Terapeuta z powołania!!! ciepła i sympatyczna osoba, w pełni profesjonalna i zawsze przygotowana do terapii, najważniejsze dla mnie jest to ze Pani Asia potrafi słuchać! POLECAM z całego serca!!!

  • Moje doświadczenie z p.Joanna jest bardzo pozytywne. Spotkałem się ze wsparciem, zrozumieniem oraz pełnym zaangażowaniem. Serdecznie polecam każdemu, komu zależy na profesjonalnej pomocy w ciepłej i bezpretensjonalnej atmosferze.