Umów wizytę Zapytaj lekarza 610 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem lekarzem z ponad 33-letnią praktyką kliniczną. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku. Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałem w 1996 roku. Specjalizację… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia Interna

  Kolejowa 45 A/29 wejście G2, 1-sze piętro, Wola
  01-210 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w wieku od 12 lat

  Usługi

  Konsultacje endokrynologiczne, diabetologiczne lub internistyczne 150 zł
  Konsultacja wielospecjalistyczna 200 zł
  Konsultacja endokrynologiczna z badaniem usg tarczycy 200 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacja endokrynologiczna

  Bardzo miły lekarz. Wytłumaczył mi jasno kilka rzeczy. Wizyta trwała około 35 minut. Zauważył kilka problemów, o których inni lekarze nawet nie wspomnieli. Zlecił dodatkowe badania aby wykluczyć inne schorzenia.

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacja endokrynologiczna z badaniem USG tarczycy

  Doktor Janusz jest bardzo sympatycznym człowiekiem, który z ogromną serdecznością wita pacjenta już u progu gabinetu. Konsultacja bardzo profesjonalna, rzetelna i wnikliwa. Doktor chętnie dzieli się swoją specjalistyczną wiedzą z pacjentem. Z pewnością będę polecać!

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u pana lekarza. Największym atutem jest możliwość zrobienia USG na miejscu, także krótkie terminy i oczywiście profesjonalizm z doświadczeniem. Zdecydowanie polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacje endokrynologiczne, diabetologiczne lub internistyczne

  Jestem zadowolona, troskliwy Doktor, zadaje pytania, słucha cierpliwie i dzieli się swoją wiedzą, poświęcił mi dużo czasu i napewno do niego wrócę. W gabinecie miła atmosfera

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: ujawnienie zmian na tarczycy w tk

  Doktor jest bardzo dokladny I wszystko bardzo dobrze objasnia. Jest zainteresowany pacjentem. Moge polecic z czystym sumieniem.

 • B
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia Interna

  Pan Doktor Janusz Rusinek jest bardzo dobrym specjalistą. Posiada głęboką wiedzę i doświadczenie. Niezwykle ważne w modelu jego pracy jest holistyczne podejście do pacjenta. Przeprowadzając wywiad nie zerkał na zegarek, ale bardzo dokładnie analizował moją sytuację zdrowotną. Wizyta trwała godzinę, a nie jak u innych specjalistów 15 minut. Pan Doktor jest też bardzo sympatycznym człowiekiem. Już samo spotkanie z nim ma działanie terapeutyczne. Polecam z całego serca.

 • I
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: badania endokrynologiczne

  Bardzo profesjonalne, całościowe podejście do pacjenta. Badanie USG na miejscu. Analiza badań i stanu fizycznego i psychicznego. Bardzo dziękuję

 • G

  Niezwykle solidny i kompetentny lekarz , a przy tym cierpliwy i sympatyczny ! Świetny specjalista w swoim zawodzie . Bardzo życzliwy i serdeczny -zarówno jako lekarz i jako człowiek . Po dokładnym i szczegółowym wywiadzie dopasowuje odpowiednie i co ważniejsze - skuteczne metody leczenia !!! Jest zainteresowany postępami w leczeniu !!! Serdecznie polecam Pana Janusza !!! To prawdziwy lekarz z powołaniem !!! Pozdrawiam !
  Grzegorz S

 • Z

  Takich Judymów to już dzisiaj prawie nie ma... Lekarz o wysokim morale i świetny fachowiec. Pomógł mi w szpitalu, w zasadzie mogę powiedzieć, że uratował mi życie. Wspaniały nie tylko jako lekarz, ale i jako człowiek. Poświęca pacjentowi dużo czasu i cierpliwości.

 • J

  Najlepszy lekarz endokrynolog, jakiego w życiu spotkałam. Człowiek na b.wysokim poziomie, zarówno merytorycznym jak i moralnym. Przyszłam załamana i bez nadziei na poprawę. Po leczeniu - odzyskałam dobre samopoczucie i wiarę w ludzi. Doktor poświęcił mi dużo czasu i uwagi, zaproponował zupełnie nowe leczenie, które przyniosło b.dobre rezultaty. Po prostu strzał w 10-tke. Szkoda, że jest tak bardzo zajęty i nie przyjmuje już w Lux-Medzie, a do Szpitala Wolskiego, gdzie na codzień pracuje, trudno się dostać.

Pytania pacjentów (28)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy wynik Anty TG 492.80 TSH 1.580 moze swiadczyc o chorobie Hashimoto. Czy konieczna jest konsultacja z endokrynologiem ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Wynik wskazuje na chorobę autoimmunologiczną (choroba Hashimoto) w okresie eutyreozy. Do pełnej diagnozy, oprócz znamiennego poziomu miana przeciwciał niezbędne jest badanie USG tarczycy.
  Stan taki nie wymaga leczenia hormonalnego (tyroksyną). Konsultacja endokrynologiczna jest jak najbardziej zasadna.

 • Mam pytanie kiedy najlepiej wykonać badanie na prolaktyne przed okresem czy po?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Cykl miesięczny nie ma tu większego znaczenia. Przy pobraniu i tak trzeba podać fazę cyklu.
  Na poziom prolaktyny może wpłynąć (powodując wynik fałszywie dodatni) - stres, drażnienie brodawek sutkowych lub współżycie płciowe.
  Bardziej miarodajną metodą jest oznaczanie rytmu dobowego prolaktyny (w warunkach szpitalnych), ew. test z metoklopramidem.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem lekarzem z ponad 33-letnią praktyką kliniczną. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku. Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałem w 1996 roku. Specjalizację II stopnia z endokrynologii uzyskałem w 2002 roku i od tego czasu jestem członkiem PTE (Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego). Również od 2002 roku regularnie uczestniczę w Kongresach Wiosennej Szkoły Endokrynologii w Juracie oraz Jesiennej Szkoły Endokrynologii w Zakopanem. Od prawie 20 lat biorę też udział we wszystkich najważniejszych kongresach i konferencjach endokrynologicznych i diabetologicznych w Polsce. Od ponad 11 lat prowadzę szkolenia dla lekarzy POZ w woj.mazowieckim z zakresu diabetologii. Jestem kierownikiem specjalizacji lekarzy stażystów. Na co dzień pracuję w Szpitalu Wolskim przy ul.Kasprzaka 17 w Warszawie jako zastępca Ordynatora na Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Endokrynologicznym. Prowadzę także prywatną praktykę specjalistyczną w Gabinecie przy ul.Kolejowej 45A/29.
  Endokrynologia jest moją pasją. Na pacjenta patrzę holistycznie i interdyscyplinarnie, analizuję wszystkie aspekty stanu zdrowia, aby zaproponować optymalną, według mojej wiedzy, terapię. Staram się leczyć objawy, a nie wyniki. W Gabinecie podczas wizyty pacjent ma możliwość zrobić badanie USG tarczycy, które wykonuję osobiście nowoczesnym aparatem E-CUBE 5.
  Zapraszam :)
  Bardzo prosimy w miarę możliwości o bukowanie wizyt kolejno po sobie.

Specjalizacje

 • Endokrynologia
 • Diabetologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna ( Warszawa 1985)

Znajomość języków

 • rosyjski
 • niemiecki
 • angielski