Umów wizytę Zapytaj lekarza
454 odwiedziny w ciągu 30 dni

Jestem lekarzem z ponad 33-letnią praktyką kliniczną. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku. Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałem w 1996 roku. Specjalizację… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Doświadczenie zawodowe
Cierpliwość
Leczenie chorób tarczycy

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia Interna

  Kolejowa 45 A/29 wejście G2, 1-sze piętro, Wola
  01-210 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w wieku od 12 lat

  Usługi

  Badanie usg tarczycy 100 zł
  Konsultacja endokrynologiczna z badaniem usg tarczycy 200 zł
  Konsultacje endokrynologiczne, diabetologiczne lub internistyczne 150 zł
  Konsultacja wielospecjalistyczna 200 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • V
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacja endokrynologiczna z badaniem USG tarczycy

  Очень хороший эндокринолог. Доктор выслушал и задал вопросы. Подробно все объяснил исходя из результатов анализов . УЗИ - практически по миллиметрам изучал мою щитовидную железу. Собираюсь на повторный визит через месяц . Рекомендую !

 • Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacje endokrynologiczne, diabetologiczne lub internistyczne

  Wspaniały lekarz który poświęca pacjentowi czas i uwagę. Wszystko dokładnie tłumaczy, przy badaniu USG jest bardzo skupiony i dokładny, a atmosfera w klinice jest bardzo serdeczna i przyjazna, taka której do tej pory tylko doświadczyłam za granica.

 • Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacja endokrynologiczna z badaniem USG tarczycy

  Bardzo profesjonalna diagnostyka, klarowne wyjaśnienia. Bardzo pozytywne podejście do pacjenta. Pan doktor zrobił na mnie wrażenie zaangażowanego, profesjonalnego lekarza a przy tym serdecznego człowieka.

 • Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: choroba tarczycy

  Pan doktor Janusz Rusinek jest przemiły, empatyczny, dociekliwy, rzetelny i bardzo dokładny. Przeprowadził rzeczowy wywiad, przejrzał wyniki badań, omówił je, słuchał, notował zdawał dodatkowe pytania,  Wyczerpujaco odpowiedział na moje pytania, rozwiał wszelkie watpliwości.
  Bardzo indywidualne podszedł do mojego przypadku.
  Wykonał USG tarczycy, wytłumaczył co zobaczył na obrazie monitora . Pełen profesjonalizm. Poświęcił tyle czasu ile trzeba.
  Pan doktor  holistyczne podchodzi do pacjenta, nie ogranicza diagnozy wyłącznie do problemów endokrynologicznych.
  Jeżeli komuś szczerze zależy na zdrowiu to koniecznie musi się udać do pana doktora. Gorąco polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalny,kulturalny.Poświęcił dużo czasu.Dokładnie zbadał mnie .To lekarz z powołania.Polecam Pana Doktora.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta w pelni spełniła moje oczekiwania, była optymalnie dopasowana pod względem czasu trwania, zainteresowania problemem z którym przyszłam, szczegolowy wywiad, badanie oraz informacja na czym polega moja choroba i jak ja leczyć sprzyjają zaufaniu do lekarza oraz uspokajają. Zostaje juz tylko czekac na efekty leczenia.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: cukrzyca

  Jak najbardziej polecam wizytę u Pana doktora, Pan doktor bardzo wnikliwie przeanalizował i omówił moje dotychczasowe badania . Wprawdzie była to wizyta diabetologiczna zwrócił uwagę również na sprawy endokrynologiczne i zasugerował wykonanie badan tarczycy. Pan doktor poświecił nam 45 min , wszystko wytłumaczył , odpowiedział na wszystkie zadane pytania , był bardzo cierpliwy jednym słowem swietne podejście do pacjenta.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacja endokrynologiczna z badaniem USG tarczycy

  Lekarz godny polecenia każdemu, kto szuka pomocy. Bardzo kompetentny, tłumaczy wszystko w sposób skrupulatny. Badanie wykonane zostało z ogromnym skupieniem. Atmosfera spokoju, bez pośpiechu podczas całej wizyty, która trwa tyle, ile potrzeba by pacjent otrzymał wszystkie informacje.

 • Z
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacja endokrynologiczna z badaniem USG tarczycy

  Wyjątkowy lekarz, który patrzy na pacjenta całościowo. Poświęca każdemu tyle czasu ile potrzeba, wyjaśnia przyczyny i powiązania schorzeń, a nie jak wiele lekarzy wypisuje te same recepty na ślepo. Fakt, że robi USG na miejscu pozwala na szybką diagnozę...co u mnie pozwoliło na szybkie wykrycie raka tarczycy i niezwłoczne podjęcie niezbędnego leczenia.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski Endokrynologia Diabetologia InternaUsługa: konsultacje endokrynologiczne, diabetologiczne lub internistyczne

  Pan Doktor, zajął się mną bardzo profesjonalnie. Przeprowadził dokładny wywiad i badanie. Szczegółowo tłumaczył metody leczenia, zlecił dodatkowe badania. W gabinecie panuje bardzo miła atmosfera. W 100% polecam.

Pytania pacjentów (48)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Chciałabym zapytać, czy wynik badań tarczycy w tym przypadku TSH - 2,490 jest odpowiedni dla mnie, kobiety, która stara się o dziecko? Dodam, że wartość ta ma tendencję wzywżkową - kilka miesięcy temu wartość ta wynosi 1,9. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Janusz Rusinek

  W okresie prokreacyjnym TSH powinno mieć niższe wartości, a co za tym idzie - należy wdrożyć substytucję właściwą dawką Tyroksyny oraz wykonać badanie USG.

 • Mogę prosić o interpretację wyników biopsji tarczycy?

  Rozpoznanie cytologiczne:
  Brak materiału komórkowego (kat. Beth. I) - A
  Normotypowe tyreocyty w pojedynczych skupiskach i nieliczne rozproszone, w tle koloid. krew. Materiał skąpokomórkowy (kat. Beth. I) - B

  Opis makroskopowy:
  AB - płat prawy - 11 x 6 x 4 mm.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Janusz Rusinek

  W sześciostopniowej skali Bethesda - zmiana łagodna I stopnia. Zgodnie z wytycznymi kolejne badanie USG proszę wykonać za 6 miesięcy, zaś powtórną biopsję za rok.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem lekarzem z ponad 33-letnią praktyką kliniczną. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku. Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałem w 1996 roku. Specjalizację II stopnia z endokrynologii uzyskałem w 2002 roku i od tego czasu jestem członkiem PTE (Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego). Również od 2002 roku regularnie uczestniczę w Kongresach Wiosennej Szkoły Endokrynologii w Juracie oraz Jesiennej Szkoły Endokrynologii w Zakopanem. Od prawie 20 lat biorę też udział we wszystkich najważniejszych kongresach i konferencjach endokrynologicznych i diabetologicznych w Polsce. Od ponad 11 lat prowadzę szkolenia dla lekarzy POZ w woj.mazowieckim z zakresu diabetologii. Jestem kierownikiem specjalizacji lekarzy stażystów. Na co dzień pracuję w Szpitalu Wolskim przy ul.Kasprzaka 17 w Warszawie jako zastępca Ordynatora na Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Endokrynologicznym. Prowadzę także prywatną praktykę specjalistyczną w Gabinecie przy ul.Kolejowej 45A/29.
  Endokrynologia jest moją pasją. Na pacjenta patrzę holistycznie i interdyscyplinarnie, analizuję wszystkie aspekty stanu zdrowia, aby zaproponować optymalną, według mojej wiedzy, terapię. Staram się leczyć objawy, a nie wyniki. W Gabinecie podczas wizyty pacjent ma możliwość zrobić badanie USG tarczycy, które wykonuję osobiście nowoczesnym aparatem E-CUBE 5.
  Zapraszam :)
  Bardzo prosimy w miarę możliwości o bukowanie wizyt kolejno po sobie.

Specjalizacje

 • Endokrynologia
 • Diabetologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna ( Warszawa 1985)

Znajomość języków

 • rosyjski
 • niemiecki
 • angielski