mgr

Jacek Gientka

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

7 opinii +dodaj

Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem absolwentem 4-letniej Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii, prowadzonej przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E

  Pan Jacek jest świetnym psychoterapeutą i bardzo ciepłym, sympatycznym człowiekiem. Dzięki jego pomocy wiele w moim życiu zmieniło się na lepsze. Poukładałam sobie wiele spraw, dojrzałam emocjonalnie, zaczęłam być bardziej asertywna w kontaktach z ludźmi. Serdecznie polecam każdemu, kto znalazł się na życiowym zakręcie.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Gorąco polecam pomoc p. Jacka w rozwiązywaniu osobistych problemów. Potrafi słuchać i wypracowywać sposób rozwiązywania problemów.

 • K

  Pan Jacek jest psychologiem godnym polecenia. Umie wysłuchać i zarazem doradzić w sposób nie narzucający, dzięki czemu pacjent może samodzielnie dostrzec swój problem, jego źródło i nauczyć się z nim radzić w codziennym życiu.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Postanowiłam poszukać profesjonalnej pomocy wtedy, kiedy depresja uniemożliwiła mi normalne funkcjonowanie. Nie mogłam spać, bałam sie sama zostać w domu czy samodzielnie wyjść poza dom. Bałam sie rownież kontaktów z innymi ludźmi. Czułam duszności, byłam bliska utraty przytomności. Bardzo cierpiałam, lekarze okazywali się bezradni mówili, że wyniki mam przecież w porządku. Nie wiem dlaczego żaden z nich nie zasugerował wizyty u psychoterapeuty. Po wielu miesiącach męki sama wpadłam na ten pomysł.
  Znalazłam pana Jacka.
  Najlepszą oceną jego fachowości, umiejętności i profesjonalizmu jest to, że dziś żyję normalnie. Gdyby mi ktoś w czasie mojej choroby powiedział, że to będzie możliwe nie uwierzyłabym.
  Udało się jednak ! Jestem samodzielna, pracuję z ludźmi, nauczyłam się panować nad swoimi lękami. Cieszę się życiem, rodziną.
  Żałuję teraz, że tak późno zdecydowałam się na psychoterapię.
  Prawdziwy specjalista, może naprawdę pomóc.

 • K

  Skorzystałam z pomocy Pana Jacka, kiedy moje życie rozsypało się po raz drugi. Po trudnych osobistych przejściach ciężko było mi uwierzyć, że ponownie zacznie się układać; wykończona psychicznie i fizycznie, chciałam się tylko obronić aby nie spotkały mnie złe rzeczy po raz kolejny. Pan Jacek pomógł stanąć mi na nogi i uwierzyć w siebie, dostrzec zasoby i dać sobie prawo do zaspokajania własnych potrzeb bez poczucia winy. Do dziś pamiętam jego słowa o byciu kontrolerem lotów - okazuje się, że czasem to co nazywamy przekleństwem z młodych lat można przekuć w atut. Dziękuję Panie Jacku!!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Witam!
  Ja też chciałabym podzielić się swoją opinią. Już raz korzystałam z pomocy specjalistki psychoterapii, ale niestety zawiodłam się. Moje problemy nie zostały rozwiązane więc po kilku miesiącach postanowiłam spróbować jeszcze raz. Tym razem wybrałam pana Jacka Gientkę i nie żałuję. Pan Jacek nie tylko umie słuchać, jest życzliwy i miły. Pomógł mi uwierzyć we własne siły, dzięki niemu uwierzyłam, że poradzę sobie ze wszystkim. Jak dobrze, że takie osoby, jak pan Jacek Gientka, są jeszcze na świecie. Dziękuję z całego serca i szczerze polecam.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pana Jacka poleciła mi koleżanka, która korzystała z jego pomocy kilka miesięcy temu. Postanowiłam spróbować, to był bardzo dobry wybór. Moje problemy osobiste i zawodowe zaczęły mnie przerastać, nie dawałam sobie z tym rady. Pan Jacek okazał się tym człowiekiem, którego szukałam.Potrafi słuchać i jest niesamowicie nastawiony na to aby pomóc. Obawiałam się czy będę umiała utworzyć się przed obcym człowiekiem ale po paru minutach wiedziałam, że nie będzie z tym żadnego problemu. powoli zaczynam wychodzić na prostą. Życie nabiera kolorów a ja z nadzieją patrzę w przyszłość.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem absolwentem 4-letniej Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii, prowadzonej przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Ukończyłem Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, wiele szkoleń dotyczących m. in. mediacji i negocjacji, kinezjologii edukacyjnej, coachingu, treningu zastępowania agresji, pracy ze sprawcami przemocy i osobami doznającymi przemocy. Przez kilkanaście lat pracowałem jako nauczyciel akademicki, m. in. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i w Kolegium Pracowników Służb Społecznych. Jestem nauczycielem mianowanym.

  Doświadczenie praktyczne zdobywałem pracując jako psycholog szkolny, zarówno z dziećmi, jak i z rodzicami, potem jako psychoterapeuta osób dorosłych i par, a także prowadząc grupy terapeutyczne. Pracuję w podejściu integracyjnym, ponieważ uważam, że warto korzystać z dorobku całej dostępnej wiedzy psychologicznej, aby uniknąć ograniczenia się do szablonów wynikających z poruszania się w ramach tylko jednego podejścia.

  Pomagam m. in. osobom zmagającym się z zaburzeniami nastroju, uwikłanym w przemoc, przeżywającym kryzysy w związkach, tym, którzy nie są w stanie poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami z przeszłości, współuzależnionym i Dorosłym Dzieciom Alkoholików.

  Prowadzę szkolenia o tematyce psychologicznej, dotyczące np. metod radzenia sobie ze stresem i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, asertywności, skutecznej komunikacji.

  Pracuję z osobami uzależnionymi i ich rodzinami jako członek Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jestem członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

  Korzystam z regularnej superwizji oraz na bieżąco podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Wydział Psychologii, Uniwersytet Warszawski
 • Profesjonalna Szkoła Psychoterapii, SWPS we współpracy z Instytutem Psychologii Zdrowia PTP
 • Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Stowarzyszenie „Niebieska Linia"

Publikacje

 • Wypowiedzi dla mediów: Polityka, Perspektywy, Tina, Radio Hobby, Polskie Radio Czwórka, Polsat Cafe, TVP Info, Onet.pl, Money.pl, Program Pierwszy Polskiego Radia, Program Pierwszy Telewizji Polskiej, Program Trzeci Polskiego Radia
 • Publikacje na portalach internetowych (wp.pl, wieszjak.pl)
 • Gientka, J. (1998). Autorytaryzm a sympatie polityczne młodzieży uczącej się. W: Psychologia Wychowawcza, 1
 • Skarżyńska, K., Gientka, J. (2000). Czy autorytaryzm jest formą kolektywizmu? Autorytaryzm a postawy i zachowania społeczne studentów. W: Studia Psychologiczne, t. 37, z. 2
 • Gientka, J., Popławska, B. (2017). Bajki dorosłych. WYDAWNICTWO FUNDACJA FESTINA LENTE
 • Charaktery 2/2018 - Droga do wypalenia. Wywiad z Jackiem Gientką
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Certyfikaty

 • Jacek Gientka, psycholog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Jacek Gientka, psycholog - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia