Ewa Guzowska

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Terapeuta, Psycholog

94 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
43 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Psycholog/Psychoterapeuta/ Coach/Doradca zawodowy/Asystent Rodziny Wizyta trwa od 50 do 60 minut, serdecznie zapraszam Ewa Guzowska W SKRÓCIE O MNIE * Certyfikowana Psychoterapeutka * Certyfikowany… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
94 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E

  Dobrze prowadzi terapię. Nie sądziłam, że efekty mogą być tak widoczne. Wcześniej wydawało mi się, że od psychologa potrzebny jest tylko impuls, a całą pracę i tak wykonuje potrzebujący pomocy, ale teraz widzę, że to nie jest takie oczywiste. Ze strony pani Ewy też potrzeba było wiele cierpliwości, empatii i umiejętności rozmowy. Nie jedna rozmowa i nie dwie wyprowadziły mnie na dobrą drogę, ale systematyczna praca i terapia.

 • M

  Pamiętam stres, który odczuwałam przed pierwszym spotkaniem z dr Guzowską. Świetna specjalistka i bardzo ciepły w kontakcie człowiek. Pomogła mi się otrząsnąć po licznych zdradach męża i odzyskać poczucie własnej wartości. Czuję, że w końcu odnalazłam siebie, a Pani Ewa mi w tym bardzo pomogła.

 • T

  Pani Ewo, bardzo dziękuję za pomoc.Kilka naszych spotkań było jak balsam dla mojej rozedrganej duszy.Dzięki
  nim wreszcie od wielu lat osiągnęłam spokój i harmonię wewnętrzną jak również potrafię zrozumieć przyczynę
  swych zachowań zarówno tych złych jak i nadmiernie dobrych godzących we mnie samą.
  Wszystkim potrzebującym polecam spotkania z panią Ewą,która świetnie słucha i potrafi pokierować tak abyśmy my sami odkryli to co nas wypala.
  Teresa P.

 • A

  Świetna osoba, a jeszcze lepsza specjalistka :) To dzięki niej odzyskałem radość życia, wiele osób ma problemy z którymi nie potrafi sobie poradzić i właśnie w takiej sytuacji może udać się do tak wspaniałej i ciepłej osoby. Na samym początku podchodziłem bardzo sceptycznie do tego typu "zawodu", ale teraz mogę z pewnością stwierdzić, że się myliłem. Postanowiłem wejść tutaj i w ten prosty sposób dodatkowo odwdzięczyć się za pomoc. POLECAM

 • K

  Dobra specjalistka. Potrafi poradzić sobie z trudną sytuacją w jakiejś rodzinie, w tym sensie, że dzięki niej i jej terapii można to wszystko poskładać do kupy. Tak było u nas. Ma też dobry kontakt z młodszymi. Dzięki niej udało nam się ponownie zbliżyć do siebie.

 • M

  Byłam u Pani Ewy ze swoim problemem, który trapił mnie od lat. Pani Ewa pogodna i bardzo sympatyczna osoba, w sposób bardzo jasny i konkretny do mnie podeszła. Mój problem mój zmniejsza się, widzę już wielką poprawę w moim stanie psychicznym. Nerwica jest coraz mniejsza. Bardzo jej dziękuje i jestem bardzo wdzięczna. Serdecznie polecam, dziękuję.

 • M

  Cierpię na depresję od kilku lat. Próbowałam leczenia u kilku psychologów , zazwyczaj rezygnowałam po pierwszym spotkaniu. Znajoma prawie zmusiła mnie do wizyty w gabinecie pani Ewy Guzowskiej.Sama była jej pacjentką. Po pierwszym spotkaniu u Pani Ewy Guzowskiej, zaczęłam myśleć o sobie inaczej , lepiej. Odbyłam kolejną wizytę i wiem , że p. doktor Ewa przygotowała dla mnie indywidualną terapię , dostosowaną do mojej osobowości. Jest bardzo cierpliwa , nie zmusza mnie do niczego, co jest dla mnie bardzo ważne. Chce mnie słuchać i pomóc. Wierzę , że zaproponowana , przez nią terapia mi pomoże . Szczerze polecam Panią doktor.

 • G

  Dzięki takim osobom jak pani Ewa można uwierzyć w ludzi. Mało tego! Co tam uwierzyć, wie się, że świat nie jest tak zły. Wiele rzeczy teraz, po tym jak pani Ewa otworzyła mi oczy na pewne sprawy - a właściwie tak mną pokierowała, że sam otworzyłem - wydaje się obecnie niewarte zamartwiania się. Skupiłem się na czym innym, zbliżyłem do innych, co zaprocentowało, że inni też mają do mnie lepszy stosunek. Doskonały psycholog.

 • N

  Do pani Guzowskiej chodził mój syn (uzależniony), chodziłam też ja, kiedy on pojechał do ośrodka. Bardzo sympatyczna osoba, bardzo pomocna. Nie boję się tego napisać: tak, wiele mnie nauczyła i wiele rzeczy mi uświadomiła. Bez jej wpływu syn pewnie też by nie wyszedł z zaklętego kręgu i nie zdecydował się na wyjazd do ośrodka. Wiele zawdzięczamy pani Ewie.

 • E

  Wspaniała osoba! Ciężko oddać w słowach całą wdzięczność, którą czuję dla pani Ewy. Jest to człowiek uśmiechnięty, wsłuchany w pacjenta, gotowy mu pomóc. Zaczęłam chodzić do niej chodzić, kiedy moja córka zachorowała, nie od razu, ale wtedy, kiedy coraz słabiej sobie dawałam z tym radę. Trudno było utrzymać spokój przy córce widząc, jak cierpi. I zaczęło się odreagowywanie gdzieś indziej. Decyzja o przyjściu tutaj, nie z własnej inicjatywy tylko za namową innych, była wyjątkowo dobrą decyzją, bo udało mi się zebrać do kupy. Na szczęście ta druga historia (mojej córki) też zakończyła się dobrze. Jest już po przeszczepie i wszystko z nią dobrze :)

Pytania pacjentów (167)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog/Psychoterapeuta/ Coach/Doradca zawodowy/Asystent Rodziny

  Wizyta trwa od 50 do 60 minut, serdecznie zapraszam

  Ewa Guzowska
  W SKRÓCIE O MNIE
  * Certyfikowana Psychoterapeutka
  * Certyfikowany Multilevel Coach
  * Praktyk i Mistrz NLP
  * Członkini Polskiego Stowarzyszenia Neurolingwistycznej Terapii NLPt, posiadającego akredytację EA NLPt
  * Certyfikowany Doradca Zawodowy
  * Trener Zastępowania Agresji (ART)
  * Trener umiejętności interpersonalnych
  * Absolwentka projektu „W stronę profesjonalizacji pracy MDDA” (Młode Dorosłe Dziecko Alkoholika)

  W CZYM SIĘ SPECJALIZUJĘ?
  Jestem terapeutką z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywałam na wielu polach, wykorzystując różne metody terapeutyczne. W toku lat wyspecjalizowałam się w tzw. krótkoterminowej psychoterapii NLPt, korzystam z hipnoterapii ericksonowskiej oraz systemowej terapii rodzin. Pracuję pod stałą superwizją.
  Specjalizuję się w:
  * coachingu systemowym, kierowanym głównie do biznesu
  * life coachingu
  * komunikacji interpersonalnej, technikach antystresowych, autoprezentacji
  * terapii indywidualnej i terapii par (diady) oraz toksycznych związków,
  * zaburzeniach depresyjnych, lękowych, snu
  * terapii zaburzeń psychosomatycznych
  * wypaleniu zawodowym
  * zaburzeniach odżywiania
  * terapii z uzależnionymi, m.in. od alkoholu, hazardu, komputera, seksu.

  MOJE DOŚWIADCZENIE i ZAINTERESOWANIA
  * Szpital MSWiA w Otwocku, Oddział Nerwic
  praca głównie z ludźmi o wysokim stopniu wypalenia zawodowego, w tym m.in. wysoka kadra kierownicza, aparat sprawiedliwości, służby mundurowe; zajęcia terapeutyczne (indywidualne i grupowe) dla pracowników służby więziennej.
  * Instytut Matki i Dziecka w Warszawie
  psychologiczna pomoc dla chorych dzieci i ich rodzin.
  * gabinety psychologiczne i poradnie pedagogiczne
  wsparcie psychologiczne i terapie różnymi metodami, w tym krótkoterminowa terapia w leczeniu nerwic, fobii, depresji, stanów lękowych, bezsenności, w neutralizacji stresu różnego pochodzenia; terapia zaburzeń psychosomatycznych, np. zespół jelita drażliwego, nadciśnienie, łuszczyca, białaczka, choroby nowotworowe narządów wewnętrznych i inne.
  * psychoterapia o Orientacji Transpersonalnej w Lizbonie u prof. dr. Joaquima Parra Marujo
  * symptomy somatyczne w Niemczech
  szkolenia u dr. Ilse Kutschera
  * porządek systemowy w życiu osobistym i zawodowym
  szkolenia u Marka Wilkirskiego i Małgorzaty Tarkowskiej
  * Przebyte kursy i ustawienia systemowe
  m.in. „W ogrodzie pamięci”, „Ciało zna odpowiedź”, „Konstelacje rodzinne” i wiele innych, w tym także biznesowych.
  * coaching biznesowy i life coaching
  coaching dla managerów i wyższej kadry zarządzającej; chętnie wykorzystuję tutaj coaching systemowy, doskonale nadający się dla organizacji, pomagając rozpoznać najbardziej kryzysowe obszary systemu korporacyjnego. Często jednak zdarza się, że przy okazji wychodzą nasze problemy natury osobistej, które wnosimy do firmy i tutaj właśnie wykorzystuję umiejętności terapeutyczne, znacznie skracając cały proces.
  * coaching systemowy, psychoterapia, ustawienia
  są samodzielną formą pracy krótkoterminowej. Jest to praca strategiczna, dlatego cel jest formułowany osobiście przez Klienta, co zawsze skutkuje dopasowaniem indywidualnego rozwiązania. Zawsze jest to praca ukierunkowana przede wszystkim na rozwiązanie i osiągnięcie celu.

  KIM JESTEM PRYWATNIE?
  Najogólniej mówiąc, jestem pasjonatką życia i kolekcjonerką dobrych chwil. W czasie wolnym praktykuję astangę, która dla mnie przede wszystkim wiąże się z rozwojem wewnętrznym, a podróż w głąb siebie uważam za jedyną i niepowtarzalną. Uwielbiam też dalekie podróże, które pozwalają poznać inne kręgi kulturowe, innych ludzi, ich zwyczaje i filozofię życia.

  W MEDIACH

  Niekiedy pojawiam się w prasie, radiu, telewizji i Internecie:
  * gazety – „Shape”, gazeta lokalna, magazyn dla młodych „Zupełnie Inny Świat”
  * radio i TV ¬– wywiady i audycje: Radio Planeta, Radio internautów, PR 3 Polskiego Radia, TVN, Klub Absolwenta - Uczelnia im. Łazarskiego, Wyższa Szkoła Handlowa – wykładowca coachingu
  * Akademia Rozwoju osobistego i zawodowego „4GROW”

  Zapraszam na: http://www.psychoterapia-coaching.pl/

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Polski Instytut NLP_Studium Multilevel Coachingu
 • Polski Instytut NLP_Studium Psychoterapii NLP-t
 • Wszechnica Polska - Studia Podyplomowe _ Doradztwo Zawodowe
 • Panorama społeczna – Derk
 • Praca z traumą _dr. Witt
 • Warsztaty terapeutyczne u Joachim Marujo (Profesor Psychologii Transpersonalnej z Lizbony)
 • Warsztaty terapeutyczne u dr.E.Kutschery (Niemcy),
 • Stowarzyszenie "OD-DO" - Roczny kurs _ MDA/DDA
 • Trening Zastępowania Agresjii "ART"
więcej

Staże

 • Szpital MSWiA w Otwocku_ Oddział Nerwic
 • Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

Certyfikaty

 • Ewa Guzowska, psychoterapeuta w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Ewa Guzowska, psychoterapeuta - Certyfikaty
 • Ewa Guzowska, Warszawa - Certyfikaty
 • Ewa Guzowska, psychoterapeuta w mieście Warszawa - Kwalifikacje zawodowe
 • Ewa Guzowska, psychoterapeuta - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

 • Leczenie uzależnień
 • Leczenie zaburzeń odżywiania (bulimia, anoreksja, nadwaga)
 • Leczenie objawów psychosomatycznych
 • Terapia zaburzeń lękowych/natręctw
 • Depresje/nerwice
 • Traumy z dzieciństwa u dorosłych
 • DDA/MDA/DDD
 • Niepłodność
 • Bezsenność
 • Radzenia sobie ze stresem
 • Równowaga po stracie/ rozstaniu/ zdradzie
 • Wypalenie zawodowe/doradztwo zawodowe
 • Praca z niskim poczuciem wartości/ pewnością siebie/ akceptacją siebie
 • Motywacja/ kreatywność/ szybkość zapamiętywanie/ uczenia się
 • Praca z chronicznym napięciem i bólem
 • nerwica natręctw
 • psychosomatyka
 • lęki
więcej

Artykuły

 • Koniec jest początkiem

  23 grudnia 2015

  Lęk, strach, niepokój, przerażanie, czasami niewyobrażalny ból… Kiedy coś nas dopada, kiedy dzieje się coś nad czym tracimy kontrolę, często nie wiemy,...
 • Jak odnaleźć siebie?

  9 maja 2015

  Jeśli stałoby się tak, że jakiś prosty sposób – okazał się tak bardzo pomocny i skuteczny w różnego rodzaju problemach dnia codziennego – czy byś go użył? Co...
 • Zawsze trzeba mieć nadzieję!

  26 stycznia 2015

  Życia nie da się przewidzieć, w życiu wszystko może się zdarzyć. Mając na uwadze wielką niewiadomą jaka przed nami stoi i patrząc na otaczający świat można...
 • DDA/DDD – czas na zmianę!

  14 stycznia 2015

  Dzieci, niewinne i przerażone. Tak grzeczne i tak bezbronne. Jedynie co mogą i co robią – to za wszelką cenę – nie martwią innych. Są grzeczne i bardzo...
 • Kryzys czyli co czeka nas za rogiem

  7 grudnia 2014

  I znowu, nie wyszło mi w życiu, tak jak bym chciał, po raz setny zadaję sobie pytanie, dlaczego znowu to mnie spotkało? Trochę się użalam nad sobą,...
 • Czym jest coaching?

  5 grudnia 2014

  Ostatnio, coraz częściej to słowo – jest wg mnie mocno nadużywane, a tu mam na myśli, że często w korporacjach – najzwyklejsze krytykowanie nazywane...