lek.

Bartłomiej Szabla

Ortopeda

17 opinii +dodaj

Umów wizytę 37 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr Szabla wykonuje badania USG z zakresu: Usg stawów biodrowych niemowląt Specjalista Ortopedii i Traumatologii i Narządu Ruchu Bartłomiej Szabla ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Dr Szabla jest wysoce wnikliwy, merytoryczny i niewątpliwie posiada bogate doświadczenie kliniczne. W kontakcie z pacjentem wyróżnia go wysoka kultura osobista , spokój i opanowanie.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Polecam pana doktora.
  Pan doktor przeprowadzil badanie moich obolalych kolan, wyjaśnił stan chorobowy i zalecił konkretne leczenie. Źyczliwy i profesjonalny. Polecam

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam pana doktora. Postawił odpowiednią diagnozę, w skutek czego trafiłam na stół operacyjny do doktora Szabli. Rzeczowo odpowiada na pytania, służy pomocą, wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Specjalista przede wszystkim od kolan!

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  bardzo dobry lekarz i poświęca czas na wyjaśnienie pacjentowi przyczyn choroby. Uważam że to dobry lekarz.

 • K

  Rok temu doznałem poważnego urazu - złamanie kostki bocznej podudzia lewego oraz uraz stawu skokowego , szukałem po lekarzach ale każdy tylko rozkładał ręce , a ja byłem coraz bardziej załamany , ponieważ uprawiam sport itd .... przypadkiem odkryłem Doktora Szable , konsultacja i operacja - perfekcja ,
  konkretny , profesjonalny , umiejący doradzić oraz ponownie uwierzyć w siły . Doktor Szabla uratował moją nogę , dziś już chodzę jak kiedyś , biegam , znów cieszę się życiem . Doktorze uratował mi Pan życie ! ! Dziękuje .

 • S

  Wykazuje bardzo duze zainteresowanie pacjentem jest mily ,zyczliwy z duzym poczuciem wrazliwosci ludzkiej

 • M

  Polecam ogromnie dr SZABLE. Miałem problem ze stawem skokowym. Przez 2 lata zwiedziłem prywatnie 8 ortopedów. Po kilka wizyt u każdego. Każdy aby tylko przyjść znowu i nachapać się kasy. Na szczęście trafiłem do do dr Szabli, który od razu konkretnie zdiagnozował co mi dolega i co należało by dalej robić żeby mi pomóc. Sam osobiście wykonał operację. Najważniejsze co cechuje tego lekarza to: FACHOWOŚĆ, SUMIENNOŚĆ i ŻYCZLIWOŚĆ. Ogromnie polecam tego doktora.

  Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

 • G

  niesamowicie kompetentny-poświęcający pacjentowi maksimum czasu i uwagi. Jego fachowość jest niezaprzeczalna.polecam go wszystkim pacjentom. poza tym jest przystojny :)

 • G

  Dwa lata temu, przeszłam operację halluxa metodą Kirschnera. Zamiast gipsu, umieszczono mi pręt w kości. Od tamtej pory miałam bóle w stopie, a za długi pręt dodatkowo zaczął powodować ponowne zniekształcanie stopy. Miesiąc temu Pan doktor Szabla podczas diagnozy, zasugerował operację polegającą na wyciągnieciu metalowego prąta z kości i oskrobanie świeżej narośli. Cieszę się, że zostałam skierowana w tak dobre rece. Noga goji mi sie bardzo szybko, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych tego zabiegu, a co najważniejsze, bóle które odczuwałam wcześniej całkowicie ustąpiły. Z przyjemnością, będę polecać doktora Szablę, każdemu, kto potrzebuje profesjonalnej i fachowej pomocy ortopedycznej. Ma on świetne, pełne zrozumienia podejście do pacjentów, jest kulturalny i nie pozbawiony poczucia humoru. Szkoda, ze mamy tak mało takich lekarzy w Polsce.
  Anna Hodson

 • G

  Profesjonalny i rzeczowy lekarz, a przy tym uprzejmy i miły (co może być rzadkością wśród lekarzy)
  Po kilkunasty innych specjalistach ortopedach we Wrocławiu, trafiłam właśnie do dr. Szabli (z polecenia) i jestem z tego bardzo zadowolona. Zresztą także po rozwiązaniu sprawy ze złamaną kością piszczelową wielokrotnie korzystałam z wiedzy dr. Szabli i za każdym razem kontakt, diagnoza i zalecane leczenie było bez zarzutu.
  Bardzo polecam tego lekarza.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr Szabla wykonuje badania USG z zakresu:
  Usg stawów biodrowych niemowląt

  Specjalista Ortopedii i Traumatologii i Narządu Ruchu Bartłomiej Szabla ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Specjalistycznym Szpitalu im. L.Rydygiera we Wrocławiu, w Wojewódzkim Szpitalu im. J.Gromkowskiego oraz w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Od 10 lat pracuje w Szpitalu Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Swoją wiedzę specjalistyczną poszerzał na licznych kursach i konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych.

  Główne obszary

  chirurgia małoinwazyjna:
  artroskopowe leczenie schorzeń i urazów stawów kolanowego,
  barkowego,
  skokowego,
  łokciowego
  chirurgia urazowa:
  leczenie świeżych urazów i powikłań i następstw urazów
  nowoczesne sposoby leczenia złamań kości
  zespolenia małoinwazyjne - śródszpikowe,
  płyty kątowo-stabilne
  leczenie następstw urazów lub choroby zwyrodnieniowej usztywnienia stawów w zakresie kończyny dolnej
  leczenie niestabilności pourazowej stawów kolanowych, barkowych, łokciowych
  chirurgia stopy:
  paluchy koślawe
  staw kolanowy:
  rekonstrukcje wiązadeł kolana
  artroskopowe leczenie urazów łękotek – szycie, częściowe resekcja
  zabiegi rekonstrukcyjne w zakresie chrząstki
  enodoprotezoplastyka
  staw barkowy:
  leczenie urazów stawu barkowego
  uszkodzenie stożka rotatorów
  uszkodzenie obrąbka stawu barkowego
  urazy sportowe – SLAP, urazy ścięgien mięśnia dwugłowego ramienia, mięśnia piersiowego większego
  staw biodrowy:
  endoprotezoplastyka stawu biodrowego
  leczenie niestabilności stawów kolanowego, barkowego, łokciowego
  rekonstrukcje z użyciem przeszczepów własnych i allogenicznych metodą artroskopową lub otwartą (stany po nieudanym leczeniu pierwotnym)
  usuwanie materiałów zespalających kości
  usuwanie wybranych zmian kości – wyrośla, cysty
  osteotomie korekcyjne pourazowe i w chorobie zwyrodnieniowej stawów
  iniekcje dostawowe i okołostawowe lekami przeciwzapalnymi, kwasem hialuronowym, PRP (płytkowe czynnik wzrostu)
  USG stawów biodrowych niemowlątDr Bartłomiej Szabla jest doskonałym specjalistą Ortopedii i Traumatologii oraz Narządu Ruchu. Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu. Doświadczenie w zakresie ortopedii zdobywał w Specjalistycznym Szpitalu im. L. Rydygiera we Wrocławiu, w Wojewódzkim Szpitalu im. J.Gromkowskiego oraz w Okręgowym Szpitalu Kolejowym. Swoją wiedzę specjalistyczną poszerzał na licznych kursach i konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dr Szabla jest cenionym lekarzem, zarówno przez pacjentów, jak i specjalistów po fachu.

  Dr Szabla specjalizuje się między innymi w: endoprotezoplastyce stawu biodrowego, leczeniu niestabilności stawów kolanowego, barkowego, łokciowego, rekonstrukcjach z użyciem przeszczepów własnych i allogenicznych metodą artroskopową lub otwartą (stany po nieudanym leczeniu pierwotnym), usuwaniu materiałów zespalających kości, usuwaniu wybranych zmian kości – wyrośla, cysty, osteotomiach korekcyjne pourazowe i w chorobie zwyrodnieniowej stawów, iniekcjach dostawowych i okołostawowych lekami przeciwzapalnymi, kwasem hialuronowym, PRP (płytkowe czynnik wzrostu), USG stawów biodrowych niemowląt oraz chirurgii urazowej, tzn. leczeniu świeżych urazów i powikłań i następstw urazów, nowoczesnych sposobach leczenia złamań kości, zespoleniach małoinwazyjnych – śródszpikowych, płyty kątowo-stabilnych.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Absolwent Wrocławskiej Akademii Medycznej, Ortopedia, Traumatologia, Narządy Ruchu
 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Specjalistycznym Szpitalu im. L.Rydygiera we Wrocławiu
 • Wojewódzkim Szpitalu im. J.Gromkowskiego
 • Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu
 • Od 10 lat pracuje w Szpitalu Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy
więcej