dr

Anna Bonder-Nowicka

Urolog

24 opinie +dodaj

Umów wizytę 28 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą w zakresie urologii, absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny). Pracuję na stanowisku Starszego Asystenta w Oddziale Urologii Szpitala… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W

  Pełen profesjonalizm, wyjaśnia wszystkie aspekty schorzenia, odpowiada na wszystkie pytania, przy czym bardzo sympatyczna lekarka. Godna zaufania, polecam wszystkim mającym problemy urologiczne.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMed

  Pani Anna Bonder-Nowicka bardzo dokladnie opisała co mi dolega badanie też przebiegło szybko i sprawnie i poradziła dalsze kroki leczenia bardzo polecam :)

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Panią dr Annę Bodnar - Nowicką znam kilka lat, od momentu rozpoczęcia leczenia urologicznego. Cenię jej profesjonalizm i podejście do opacjenta. Zawsze wyjaśnia rzeczowo sposób leczenia, wyczerpująco odpowiada na wszystkie moje (nie zawsze profesjonalne) pytania. I sprawa najważniejsza - podtafi uśmiechem rozładować stress, jaki zawsze występuje w tak intymnej sferze badań.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMed

  Pani Doktor dokładnie wykonała badanie, wytłumaczyła, dodała otuchy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zapewne udam się ponownie.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMed

  Od pewnego czasu leczę się u p. dr Nowickiej. Skuteczne leczenie pozwoliło, jak dotąd, uniknąć operacji. Bardzo kompetentna, dokładna i życzliwa pani Doktór. Głęboka wiedza połączona z empatią i zaangażowaniem. Gorąco polecam.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMed

  Bardzo miła i pozytywną pani. Dokładnie tłumaczy co i jak a nie jak niektórzy byle wziąć kasę i następny. Zachowanie kontaktu wzrokowego i dokładne wyjaśnienie wszystkiego sprawiło to że napewno wrzucę do tej Pani.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo polecam p. Doktor. Wiadomym jest fakt, że wizyta u tego typu specjalisty bywa stresująca dla pacjenta jednak p. Anna bardzo umiejętnie minimalizuje stres podczas wizyty.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMedUsługa: kolka nerkowa

  Bardzo przyjazny lekarz. Pierwszy raz usłyszałam jakie działanie ma lek i co powoduje. Miałam wszystko jasno wytłumaczone. Nie czułam się jak intruz.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMed

  Bardzo sympatyczna pani doktor. Rozwiała wszelkie moje obawy związane ze zdrowiem. Serdecznie polecam.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VeritaMed

  Bardzo miła lekarz , chociaż wizyta trochę krępująca to umie z pacjentem porozumieć się , wytłumaczyć i zaradzić na problemy, bardzo polecam Panią Doktor .

Pytania pacjentów (20)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Niedawno byłem leczony na zapalenie najądrza. Tydzień brałem antybiotyk i środek przeciwbólowy. Na kontroli mimo moich sygnałów, że coś tam jeszcze czasem boli, lekarz stwierdził że wszystko jest ok i choroba została wyleczona. Niestety, jakieś 2-3 dni po odstawieniu leków, znów zacząłem odczuwać ból w jądrze. Obecnie mijają 2 tygodnie od wizyty kontrolnej, a lekki ból promieniujący do pachwiny i pleców jest dalej obecny. Czy to normalne i po jakimś czasie jednak samo przejdzie? A może powinienem iść na leczenie do innego urologa, mimo iż poprzedni badał bardzo dokładnie i stwierdził że jet wyraźna różnica i teraz wszystko zostało wyleczone?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr Anna Bonder-Nowicka

  Dzień dobry
  Podrażnienie okolicy jądra, nadwrażliwość i obrzęk po przebytym zapaleniu jądra i jego skutecznym leczeniu mogą się utrzymywać długo, u niektórych pacjentów nawet kilka tygodni. W takiej sytuacji zazwyczaj pomagają chłodne okłady, odpoczynek, leżenie z uniesioną ku górze moszną. Jeśli niepokoi Pana stan jądra najlepiej będzie gdy zgłosi się Pan na wizytę do lekarza, który leczył Pana od początku, będzie on mógł się odnieść do poprzedniego stanu i zaproponować dalsze postępowanie.
  Pozdrawiam

 • Od ponad tygodnia odczuwam ból lewego jądra podczas dłuższego siedzenia. (lewe jądro boli tylko podczas ucisku w momencie siedzenia). Jądro nie boli gdy jest uniesione (gdy chodzę itp.) Byłem u urologa i zrobiłem badania. Oto wyniki:
  USG moszny: Jądra o prawidłowej jednorodnej echostrukturze, niepowiększone. Najądrza o prawidłowej wielkości i strukturze. Powrózki nasienne o prawidłowym obrazie naczyniowym.
  RTG kręgosłupa odcinka L-S również nie wykazało zmian zwyrodnieniowych.
  Biorę od kilku dni diclac, ale nic nie pomaga. Ból nasila się, gdy długo siedzę. Lewe jądro pod wpływem ucisku po jakimś czuje jakby było „przekrwione, pali wręcz”. Nie mogę usiedzieć w pracy dłużej niż kilka godzin.
  Muszę dodać, bo to istotne, że pojawia mi się to TYLKO po odbytym stosunku. Mam siedzący tryb pracy, czasami ponad 8 h dziennie. Proszę o wskazówki. Mam 28 lat.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr Anna Bonder-Nowicka

  Dzień dobry
  Podrażnienie i tkliwość jąder, obok innych objawów - mogą być spowodowane niewłaściwym trybem życia (niska aktywność fizyczna, wady postawy, długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej itp). Badanie USG jąder pozwala wykluczyć nieprawidłowości w obrębie moszny i skupić się na poszukiwaniu pozostałych przyczyn. Proponuję ponowną wizytę u urologa, który zajmował się Panem od początku, rozmowę o zgłaszanych przez Pana objawach i zalecanym dalszym postępowaniu. Dodatkowo proszę wprowadzić we własnym zakresie pewne zmiany (np. wstawać od biurka, zwiększyć aktywność fizyczną) i bacznie obserwować swoje ciało, to również ważne informacje.
  Powodzenia i pozdrawiam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą w zakresie urologii, absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny).
  Pracuję na stanowisku Starszego Asystenta w Oddziale Urologii Szpitala Bielańskiego im. Ks. J. Popiełuszki w Warszawie.

  Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Klinicznej.

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i jego europejskiego odpowiednika: European Association of Urology.

  Konsultuję tylko dorosłych, ambulatoryjnie wykonuję zabiegi stulejki oraz plastyki wędzidełka, wykonuję również diagnostykę ultrasonograficzną i biopsje.

  Główne obszary mojej działalności to onkologia urologiczna, zaburzenia pracy pęcherza moczowego, kamica układu moczowego, zakażenia układu moczowego.

  Zazwyczaj proszę pacjentów o przyniesienie na pierwszą wizytę dotychczasowej dokumentacji medycznej (karty informacyjne, wyniki badań, lista stale stosowanych leków), by zaoszczędzić ich czas i uchronić przed zbędnym dublowaniem badań.

Specjalizacje

 • Urologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Publikacje

 • NTM Nr 2 (41): Nietrzymanie moczu u pacjentów z rakiem prostaty.
 • NTM Nr 4 (43): Zaburzenia seksualne u pacjetó z nietrzymaniemmoczu.
 • NTM Nr 4 (47): Pęcherz nadreaktywny - więcej niż nietrzymanie moczu.
 • NTM Nr 1 (48): Pęcherz nadreaktywny - współczesna farmakoterapia.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Toronto University (Kanada) – staż kliniczny, oddział chirurgii ogólnej
 • University of Pecs (Węgry), Staż kliniczny, oddział torakochirurgii
 • Altnagelvin Area Hospital, Londonderry (Irlandia Północna), staż kliniczny, oddział chirurgii ogólnej.
 • Szpital Uniwersytecki w Cluj-Napoca (Rumunia), staż kliniczny, oddział chirurgii ogólnej
 • Szpital Uniwersytecki w Assuit (Egipt), staż kliniczny, oddział chorób tropikalnych
 • Warsztaty Kliniczne Chirurgii Naczyniowej, Universytet w Utrechcie (Holandia)
więcej