lek.

Aleksander Yankouski

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Chirurg

65 opinii +dodaj

Szanowni Państwo, Swoją przygodę z medycyną rozpocząłem w wieku siedemnastu lat w Brzeskim Kolegium Medycznym, jako felczer położnik. Po jego ukończeniu przyjechałem do Polski i dzięki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
65 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo profesjonalny lekarz z potężną wiedzą. Odpowie konkretnie na każde pytanie. Odrazu na pierwszej wizycie przeprowadził wszystkie badania konieczne do wystawienia celnej diagnozy. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony przyzwyczajony do wracania do lekarzy wiele razy przez rozpoczęciem procesu leczenia. Bardzo miły człowiek któremu zależy żeby pacjent wrócił do pełnego zdrowia. Niezwykle mocno polecam doktora!

 • M
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: bóle kręgosłupa (odcinek lędźwiowy) i łokieć tenisisty

  Doktor zrobił usg, wszystko dokładnie wytłumaczył i doradził co robić żeby w przyszłości było ok. Odwiedziłam już kilku ortopedow i w wawie i poza. Z czystym sumieniem mogę polecić doktora Yankouskiego.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: zwyrodnienie stawów kolanowych

  Pan doktor Yankouski to wzór do naśladowania , profesjonalista w tym co robi , podejście do pacjenta , diagnoza , metody leczenia wszystko na najwyższym poziomie. Szczerze polecam z całego serca . Oby wiecej takich lekarzy.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Lekarz bardzo konkretny, po zreferowaniu problemu od razu obejrzał moje palce na USG. Bardzo mi się to podoba, że nie trzeba rozdzielać wizyty, tylko lekarz od razu sprawdza w czym rzecz. Badanie było wg mnie dokładne. Otrzymałem receptę i wskazówki co do ewentualnych perspektyw na przyszłość

 • Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Polecam tego pana! Specjalista z dużym doświadczeniem, szybka i prawidłową reakcja, bardzo dobry kontakt. Napewno wrócę! :)

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: USG ortopedyczne, konsultacja

  Celna diagnoza i dobrze dobrany mechanizm leczenia a do tego niezwykła empatia i uprzejmość Pana doktora. Zdecydowanie polecam????

 • W
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: USG ortopedyczne, konsultacja

  Polecam Pana Doktora Yankouskiego. Przyszłam na wizytę, ponieważ miałam wypadek na wakacjach i w tamtejszym szpitalu zostałam zbadana bardzo pobieżnie. Pan Doktor obejrzał zdjęcia rentgenowskie, które ze sobą przyniosłam oraz wykonał USG, a robiąc je mówił mi 'co widzi i co się stało'. Po badaniu lekarz wytłumaczył mi szczegółowo, jakie odniosłam obrażenia oraz otrzymałam plan leczenia. Wizyta odbyła się punktualnie. Lekarz bardzo sympatyczny, chętnie odpowiada na pytania i wszystko tłumaczy.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: USG ortopedyczne, konsultacja

  Świetny lekarz.Fachowiec w swojej dziedzinie. Miły,rzeczowy,kompetentny i przesympatyczny. Będę polecała wszystkim potrzebującym ortopedy

 • Ł
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: iniekcje dostawowe

  Prawdziwy profesjonalista. Świetny fachowiec a przy tym uprzejmy i sympatyczny. Trafić na takiego lekarza to ogromne szczęście. Szczerze polecam każdemu.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZnajomaKlinika.plUsługa: opieka pourazowa

  Super gość - otwarty, z ludzkim podejściem do pacjenta. Świetny specjalista stosujący najnowsze i najskuteczniejsze metody bez wciskania kitochy w stylu ketonal i cześć. Pełne zaufanie. Polecam.

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy warto zrobić usg kolana 3 miesiące po złamaniu rzepki. Na rtg wyszło iż rzepka się zrosla. Czy na usg będzie możliwość lepszego przyjrzenia się zrostu i okolic wokół rzepki?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Po tego rodzaju urazach warto przyjrzeć się dokładnie powierzchni stawowej rzepki. Badanie USG umożliwi precyzyjną ocenę uszkodzenia powierzchni stawowej rzepki oraz ustawienie odłamów po wygojeniu się. Trzeba zauważyć, że w RTG nie zawsze da się precyzyjnie uwidocznić ustawienie wygojonych powierzchni stawowych. A nawet niewielki uskok potrafi wywołać konflikt rzepkowo-udowy.
  Podsumowując, warto wybrać się na konsultację ortopedyczną połączoną z badaniem USG.
  Serdecznie pozdrawiam
  Aliaksandr Yankouski

 • Mam pytanie odnośnie naderwanego ścięgna achillesa. Mam 60 lat i naderwane ścięgno achillesa od około roku, było to wynikiem podania niewłaściwego leku,wskutek którego ścięgno stało się kruche i częściowo pękło. Niestety przez to znacznie pogorszyła się moja aktywność, prawie w ogóle nie uprawiam sportu, znacznie przytyłam, a w dodatku przez utykanie obciążam drugie kolano, które zaczyna mnie boleć. Lekarz zalecił mi oszczędzać ścięgno i ograniczyć chodzenie. Powiedział, że operacja będzie możliwa tylko wtedy jeśli ścięgno się zerwie samo. Zaczęłam się zastanawiać, czy czekanie na samoistne zerwanie ścięgna w ogóle ma sens, czy w takich przypadkach jest możliwa w ogóle operacja? Czy jest możliwość zszycia naderwanego fragmentu czy może lekarze musieliby najpierw sami zerwać całe ścięgno i zszyć je na nowo? Jak długo należy mieć wtedy nogę w gipsie? Chciałabym odzyskać dawną sprawność, bardzo proszę o odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Szanowna Pani,
  Pochopnym jest twierdzenie, że ścięgno Achillesa uległo naderwaniu z powodu podania „niewłaściwego” leku. Zapewne chodziło Pani o podanie leku sterydowego wprost do ścięgna. Nie było błędem podanie takiego leku – ścięgno owszem robi się po nim kruche, ale dopiero po wielu zastrzykach. Natomiast, głównym powodem takiej kruchości jest przewlekły stan zapalny. Taki stan zapalny można również wyciszyć kolagenem lub osoczem bogatopłytkowym (tzw. PRP) podawanym do miejsca zapalnego ( w tym przypadku ścięgna). Są to jednak terapie stosunkowo długo terminowe, i co gorsza, dużo bardziej kosztowne od leczenia sterydami, a do tego nie wszyscy lekarze chcą/ potrafią stosować te metody.
  Najważniejszym w takich przypadkach jest zrobienie badania USG, dzięki któremu można dokładnie określić stopień naderwania ścięgna Achillesa. I tak, do 30% uszkodzonych włókien można leczyć ścięgno zachowawczo, a powyżej 30% można rozważać zabieg operacyjny.
  W przypadku zakwalifikowania do leczenia zachowawczego trzeba odciążyć ścięgno (chodzenie na ok. 4 centymetrowym obcasie lub nawet gips w ustawieniu końskim na 4-6 tygodni); podać miejscowo leki przeciwzapalne do ścięgna lub inną drogą (jonoforeza/fonoforeza).
  Jeżeli mamy wskazania do zabiegu operacyjnego – zapewniam – nie musimy go zrywać ani czekać na samoistne zerwanie. Wzmacnia się struktury ścięgniste (ścięgno) za pomocą przeszczepów autogenicznych. Po takim zabiegu usztywnia się ścięgno na ok. 6 tygodni.
  Po zakończeniu unieruchomienia trzeba poddać się rehabilitacji przez ok. 6-8 tygodni, związanej z potrzebą rozciągnięcia ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego.
  Podkreślam jednak, że powyższy opis jest uśrednionym opisem leczenia, wszystko zależy od indywidualnej diagnozy opartego na wynikach badania USG.
  Serdecznie pozdrawiam
  Aliaksandr Yankouski

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Szanowni Państwo,
  Swoją przygodę z medycyną rozpocząłem w wieku siedemnastu lat w Brzeskim Kolegium Medycznym, jako felczer położnik. Po jego ukończeniu przyjechałem do Polski i dzięki stypendium rozpocząłem studia na Akademii Medycznej w Warszawiem, na II Wydziale Lekarskim. Kończąc studia wybrałem specjalizację związaną z ortopedią.
  Aktualnie dyżuruję w dwóch popularnych, żeby nie powiedzieć obleganych, szpitalach na terenie stolicy: w szpitalu Św. Anny na ul. Barskiej i w szpitalu Praskim.
  W swojej codziennej praktyce szczególnie często i wnikliwie zajmuję się leczeniem kolan, stawów skokowych oraz barkowych. Specjalizuje się w wykonywaniu diagnostyki USG. Nieustannie pogłębiam swoją wiedze, starając się stosować najnowocześniejsze metod i leki m.in. kolagen, kwas hialuronowy, PRP – osocze bogato płytkowe etc. Bezboleśnie ostrzykuję stawy, przyczepy więzadeł oraz ścięgien podając lekarstwa docelowo do miejsca choroby. Jestem szczególnym orędownikiem tej metody, uważając, że profesjonalnie wykonany zastrzyk przynosi niezwykle szybką ulgę i gwarantuje sukces terapii.
  Moja praca jest moją pasją i wielką radością, dlatego nie wyobraża sobie życia bez możliwości operowania – uważam jednak, że ingerencja chirurgiczna jest ostatecznością.
  Zawsze dokładnie przybliżam problematykę schorzenia, prezentując swoim pacjentom różne możliwości leczenia, żeby wspólnie wybrać najbardziej komfortową, dla rekonwalescenta, metodę. Priorytetem jest dla mnie skuteczne wyleczenie moich pacjentów – niczym doktor House podchodzę do sprawy ambicjonalnie i nie boję się wyzwań, czyli trudnych przypadków. Jednak, ze względu na wschodnie, białoruskie, pochodzenie jestem zdecydowanie milszy i bardziej otwarty od kultowego serialowego lekarza. ; ) A tak na poważnie, jestem osobą miłą i otwartą, staram się stwarzać wokół siebie przyjazną atmosferę spokoju i zaufania.
  Prywatnie jestem ojcem, ćwiczę również cierpliwość próbując wychować krnąbrnego sfinksa kanadyjskieg. Jestem pasjonatem wspinaczki wysokogórskiej, zdobyłem najwyższy szczyt Ałtaju, Biełuchę. W przyszłości planuję wejść na szczyt K2.
  Serdecznie zapraszam, do zobaczenia
  Aliaksandr Yankouski

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Warszawie

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski
 • białoruski
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • choroby stawu kolanowego
 • choroby stawu barkowego
 • choroby stawu skokowego
 • choroby stawu łokciowego
 • dyskopatia
 • urazy narządu ruchu
więcej