lek.

Aleksander Yankouski

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Chirurg

46 opinii +dodaj

Szanowni Państwo, Swoją przygodę z medycyną rozpocząłem w wieku siedemnastu lat w Brzeskim Kolegium Medycznym, jako felczer położnik. Po jego ukończeniu przyjechałem do Polski i dzięki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  wizyta u dr Aleksandra Yankouskiego konkretna, rzeczowa, duże zaangażowanie lekarza w problem pacjenta

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: ostre naderwanie więzadeł w stawie skokowym

  Po zdjęciu gipsu ze stawu skokowego, z powodu zwichnięcia z ostrym naderwaniem więzadeł moja kostka wciąż była bardzo opuchnięta, bolała przy jakichkolwiek innych czynnościach niż chodzie (o bieganiu czy skakaniu mogłem co najwyżej pomarzyć). Dziś, po miesiącu kuracji i stałego kontaktu z lekarzem mogę normalnie, dalej trenować sztuki walk. Pan Aleksander jest przemiłym człowiekiem o bogatym zasobie wiedzy, z nastawieniem na pomoc, a nie pieniądze. Dziękuje jeszcze raz, z pewności w przyszłości gdyby nie daj boże coś znowu przytrafiło się mi udam się do pana!!

 • O
  Lokalizacja: Yankouski, Aleksander

  Bardzo polecam Pana Doktora! Na wizycie wszystko tłumaczy, uprzejmy i miły człowiek! Napewno do niego wrócę w razie potrzeby! Oby więcej było takich lekarz! :)

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: ból pachwiny w lewej nodze promieniujacy do stopy

  Polecam ????lekarz wzbudził moje zaufanie po rozmowie. Wykonane USG biodra i pachwiny dokładnie wytłumaczył. Sam doszukiwał się szczegółów i obejrzał całą nogę(kolano,łydka oraz przejrzal rezonans kręgosłupa). Jestem bardzo zadowolona i napewno skorzystam z dalszego leczenia. Pozytywne nastawienie i dokładność jest wielkim plusem dla tego specjalisty. Gorąco polecam i dziękuję bardzo.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Należę do osób które zagonić do lekarza jest ciężko, a już do takiego co trochę uszczupli portfel to bardzo ciężko. Ale kolano się zepsuło i już prawie nie mogłem chodzić więc szukając wsród znajomych czy mogą polecić kogoś trafiłem na doktora Yankouskiego. Lekarz konkretny, zrobił usg i spytał o 2 rzeczy : czy pomagają proszki przeciwbólowe i czy boję się zastrzyków? Zgodnie z prawdą odpowiedziałem na oba pytania "nie". Pan doktor zrobił zastrzyk w kolano i powiedział że do 2 tyg. kolano się" naprawi. Pół godziny później już mogłem w miarę chodzić, ból złagodniał.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: iniekcje dostawowe

  Pana Aleksandra poznałam na ostrym dyżurze szpitala na Barskiej w Warszawie. Od tamtej pory wracam do Pana doktora, gdy jest taka potrzeba. Świetny specjalista. Życiowy, życzliwy, o wysokiej kulturze osobistej. Godny polecenia!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: konsultacje ortopedyczne

  To była pierwsza wizyta mojej mamy z przewlekłym bólem kolana, którego wcześniej nie potrafiono zdiagnozować. Profesjonalizm i empatia ze strony pana doktora. Rozpoczynamy leczenie. Bardzo dziękuję.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: Konsultacja ortopedyczna

  Bardzo dobry lekarz. Polecam z czystym sumieniem. Dobre zalecenia i pierwsze objawy braku bólu ????????????

 • Lokalizacja: Yankouski, AleksanderUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan doktor z ogromną wiedzą i zaangażowaniem, przyjemny w kontakcie i zarazem profesjonalny. Już po pierwszej wizycie pomógł i wskazał dalszą drogę leczenia. Jedynym zarzutem jest dla mnie za krótki czas wizyty. Na pewno wrócę jeszcze do pana doktora i bardzo go polecam.

 • K
  Lokalizacja: Yankouski, Aleksander

  Dzięki Panu Doktorowi dowiedziałam się o schorzeniach, o których nawet nie miałam pojęcia, co wyszło przy okazji wizyty w związku z długotrwałym bólem w okolicy biodra. Pan Doktor już "na pierwszy rzut oka" rozpoznał problem, (potwierdziło to badanie usg), dokładnie wszystko wytłumaczył i zalecił dalszą diagnostykę i leczenie. W niezwykły sposób potrafi połączyć profesjonalizm z empatią.
  Uwaga: zaraża optymizmem! Z gabinetu wychodzi się (pomimo problemów) z uśmiechem.

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy warto zrobić usg kolana 3 miesiące po złamaniu rzepki. Na rtg wyszło iż rzepka się zrosla. Czy na usg będzie możliwość lepszego przyjrzenia się zrostu i okolic wokół rzepki?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Po tego rodzaju urazach warto przyjrzeć się dokładnie powierzchni stawowej rzepki. Badanie USG umożliwi precyzyjną ocenę uszkodzenia powierzchni stawowej rzepki oraz ustawienie odłamów po wygojeniu się. Trzeba zauważyć, że w RTG nie zawsze da się precyzyjnie uwidocznić ustawienie wygojonych powierzchni stawowych. A nawet niewielki uskok potrafi wywołać konflikt rzepkowo-udowy.
  Podsumowując, warto wybrać się na konsultację ortopedyczną połączoną z badaniem USG.
  Serdecznie pozdrawiam
  Aliaksandr Yankouski

 • Mam pytanie odnośnie naderwanego ścięgna achillesa. Mam 60 lat i naderwane ścięgno achillesa od około roku, było to wynikiem podania niewłaściwego leku,wskutek którego ścięgno stało się kruche i częściowo pękło. Niestety przez to znacznie pogorszyła się moja aktywność, prawie w ogóle nie uprawiam sportu, znacznie przytyłam, a w dodatku przez utykanie obciążam drugie kolano, które zaczyna mnie boleć. Lekarz zalecił mi oszczędzać ścięgno i ograniczyć chodzenie. Powiedział, że operacja będzie możliwa tylko wtedy jeśli ścięgno się zerwie samo. Zaczęłam się zastanawiać, czy czekanie na samoistne zerwanie ścięgna w ogóle ma sens, czy w takich przypadkach jest możliwa w ogóle operacja? Czy jest możliwość zszycia naderwanego fragmentu czy może lekarze musieliby najpierw sami zerwać całe ścięgno i zszyć je na nowo? Jak długo należy mieć wtedy nogę w gipsie? Chciałabym odzyskać dawną sprawność, bardzo proszę o odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Szanowna Pani,
  Pochopnym jest twierdzenie, że ścięgno Achillesa uległo naderwaniu z powodu podania „niewłaściwego” leku. Zapewne chodziło Pani o podanie leku sterydowego wprost do ścięgna. Nie było błędem podanie takiego leku – ścięgno owszem robi się po nim kruche, ale dopiero po wielu zastrzykach. Natomiast, głównym powodem takiej kruchości jest przewlekły stan zapalny. Taki stan zapalny można również wyciszyć kolagenem lub osoczem bogatopłytkowym (tzw. PRP) podawanym do miejsca zapalnego ( w tym przypadku ścięgna). Są to jednak terapie stosunkowo długo terminowe, i co gorsza, dużo bardziej kosztowne od leczenia sterydami, a do tego nie wszyscy lekarze chcą/ potrafią stosować te metody.
  Najważniejszym w takich przypadkach jest zrobienie badania USG, dzięki któremu można dokładnie określić stopień naderwania ścięgna Achillesa. I tak, do 30% uszkodzonych włókien można leczyć ścięgno zachowawczo, a powyżej 30% można rozważać zabieg operacyjny.
  W przypadku zakwalifikowania do leczenia zachowawczego trzeba odciążyć ścięgno (chodzenie na ok. 4 centymetrowym obcasie lub nawet gips w ustawieniu końskim na 4-6 tygodni); podać miejscowo leki przeciwzapalne do ścięgna lub inną drogą (jonoforeza/fonoforeza).
  Jeżeli mamy wskazania do zabiegu operacyjnego – zapewniam – nie musimy go zrywać ani czekać na samoistne zerwanie. Wzmacnia się struktury ścięgniste (ścięgno) za pomocą przeszczepów autogenicznych. Po takim zabiegu usztywnia się ścięgno na ok. 6 tygodni.
  Po zakończeniu unieruchomienia trzeba poddać się rehabilitacji przez ok. 6-8 tygodni, związanej z potrzebą rozciągnięcia ścięgna Achillesa i rozcięgna podeszwowego.
  Podkreślam jednak, że powyższy opis jest uśrednionym opisem leczenia, wszystko zależy od indywidualnej diagnozy opartego na wynikach badania USG.
  Serdecznie pozdrawiam
  Aliaksandr Yankouski

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Szanowni Państwo,
  Swoją przygodę z medycyną rozpocząłem w wieku siedemnastu lat w Brzeskim Kolegium Medycznym, jako felczer położnik. Po jego ukończeniu przyjechałem do Polski i dzięki stypendium rozpocząłem studia na Akademii Medycznej w Warszawiem, na II Wydziale Lekarskim. Kończąc studia wybrałem specjalizację związaną z ortopedią.
  Aktualnie dyżuruję w dwóch popularnych, żeby nie powiedzieć obleganych, szpitalach na terenie stolicy: w szpitalu Św. Anny na ul. Barskiej i w szpitalu Praskim.
  W swojej codziennej praktyce szczególnie często i wnikliwie zajmuję się leczeniem kolan, stawów skokowych oraz barkowych. Specjalizuje się w wykonywaniu diagnostyki USG. Nieustannie pogłębiam swoją wiedze, starając się stosować najnowocześniejsze metod i leki m.in. kolagen, kwas hialuronowy, PRP – osocze bogato płytkowe etc. Bezboleśnie ostrzykuję stawy, przyczepy więzadeł oraz ścięgien podając lekarstwa docelowo do miejsca choroby. Jestem szczególnym orędownikiem tej metody, uważając, że profesjonalnie wykonany zastrzyk przynosi niezwykle szybką ulgę i gwarantuje sukces terapii.
  Moja praca jest moją pasją i wielką radością, dlatego nie wyobraża sobie życia bez możliwości operowania – uważam jednak, że ingerencja chirurgiczna jest ostatecznością.
  Zawsze dokładnie przybliżam problematykę schorzenia, prezentując swoim pacjentom różne możliwości leczenia, żeby wspólnie wybrać najbardziej komfortową, dla rekonwalescenta, metodę. Priorytetem jest dla mnie skuteczne wyleczenie moich pacjentów – niczym doktor House podchodzę do sprawy ambicjonalnie i nie boję się wyzwań, czyli trudnych przypadków. Jednak, ze względu na wschodnie, białoruskie, pochodzenie jestem zdecydowanie milszy i bardziej otwarty od kultowego serialowego lekarza. ; ) A tak na poważnie, jestem osobą miłą i otwartą, staram się stwarzać wokół siebie przyjazną atmosferę spokoju i zaufania.
  Prywatnie jestem ojcem, ćwiczę również cierpliwość próbując wychować krnąbrnego sfinksa kanadyjskieg. Jestem pasjonatem wspinaczki wysokogórskiej, zdobyłem najwyższy szczyt Ałtaju, Biełuchę. W przyszłości planuję wejść na szczyt K2.
  Serdecznie zapraszam, do zobaczenia
  Aliaksandr Yankouski

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Warszawie

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • rosyjski
 • białoruski
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • choroby stawu kolanowego
 • choroby stawu barkowego
 • choroby stawu skokowego
 • choroby stawu łokciowego
 • dyskopatia
 • urazy narządu ruchu
więcej