Jestem fizjoterapeutą od 2002 roku. Specjalizuję się w diagnostyce funkcjonalnej i leczeniu bólu oraz zaburzeń ruchu. Ukończyłem liczne szkolenia z zakresu badanie i leczenia narządu… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam, chciałam zapytać czy zajmuje się też Pan rozejsciem mięśni prostych brzucha? Jestem dwa tygodnie po porodzie cesarskim cięciem i chciałabym skonsultować swój przypadek. Pozdrawiam.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Adam Paluszak

  Możliwe jest działanie fizjoterapeutyczne, a jego skuteczność zależy od wielkości uszkodzenia. Warto spróbować zewnętrznej stabilizacji (taping elastyczny lub sztywny) i ćwiczeń aktywujących brzuch.

 • Witam, mam problem z barkami, czuję jakby bark wypadał na moment ze swojego miejsca po czym wracał na poprawne położenie.
  Utrudnia mi to wszelkie wykonywanie sportów przy użyciu rąk.
  Czy fizjoterapeuta może mi pomóc z moim problemem czy w takim przypadku skierować się do ortopedy?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Adam Paluszak

  Jeśli stan jest świeży i towarzyszy mu ból, to diagnoza lekarska może być potrzebna (USG, rezonans). Jeśli stan trwa od miesięcy lub lat i ból na jest cały czas obecny, to ćwiczenia stabilizacji zadziałają… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem fizjoterapeutą od 2002 roku. Specjalizuję się w diagnostyce funkcjonalnej i leczeniu bólu oraz zaburzeń ruchu. Ukończyłem liczne szkolenia z zakresu badanie i leczenia narządu ruchu potwierdzone zdanymi egzaminami i międzynarodowymi certyfikatami. Pracę fizjoterapeuty łączę z działalnością naukowo-dydaktyczną jako adiunkt na Wydziale Fizjoterapii AWF we Wrocławiu.Więcej informacji na mój temat można znaleźć na stronie www.paluszak.com.pl

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • AWF Wrocław

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: BMK Centrum RehabilitacjiUsługa: fizjoterapia

  Gdyby tylko tacy specjaliści istnieli na tym świecie, Profesjonalista z wielkim sercem i kulturą osobistą.
  Mała kontuzja kolana, która dla mnie początkującego biegacza okazała się nie lada utrapeniem. Pan Adam zdiagnozował problem i wiem, że dzięki systematyczym ćwiczeniom wrócę niedługo do biegania. ;)
  Dziękuję!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Duża wiedza, kultura osobista, profesionalizm. Poświęca czas na dokładny wywiad i badanie żeby trafnie ocenić rozpoznanie i dobrać odpowiednie leczenie. Szczerze polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: BMK Centrum RehabilitacjiUsługa: fizjoterapia

  Fizjoterapeuta którego bardzo cenię - z powodu jego holistycznego podejścia do pacjenta, dużej ilości skupienia i uwagi którą poświęca na badanie i rozwiązywanie problemów, chęci dzielenia się wiedzą na temat przyczyn dolegliwości i sposobów na ich eliminacje. Gorąco polecam.

 • D

  Rewelacyjny. Mądry, empatyczny, patrzy holistycznie na pacjenta. Poświęca czas na zdiagnozowanie problemu, a następnie proponuje ćwiczenia, które rzeczywiście działają. Stosuje m.in.: terapię manualną, która przynosi bardzo dobre rezultaty. Jest wymagający w stosunku do siebie i pacjenta. Jak się zastosujesz do jego poleceń i będziesz ćwiczyć systematycznie według jego wskazówek, masz dużą szansę na wyleczenie. Wszystkim gorąco polecam Pana Adama.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doskonały specjalista. Dokładnie zbadał mojego syna sportowca oraz trafnie zdiagnozował i wyleczył problem z kolanem. Dr Paluszak ma bardzo dobry kontakt z pacjentem, wysłuchuje dokładnie i wyczerpująco udziela informacji. Bardzo życzliwy pacjentowi. Gorąco polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny fizjoterapeuta. Dużo czasu poświęca na diagnozę, Nawiązuje z osoba badaną dobry kontakt i tłumaczy jasno przyczynę problemu jak i sposoby jego rozwiązania. Ja miałam okazję wiele razy korzystać z usług dr Adama Paluszaka i zawsze byłam pod wrażeniem jego zaangażowania, kompetencji i umiejętności. Pan Paluszak, nie tylko nastawił mi zablokowany i bolący kręgosłup, ale zawsze dawał dodatkowo zindywidualizowany zestaw ćwiczeń do domu w celu zapobiegnięcia powtórnej kontuzji. Bardzo polecam tego specjalistę

 • G

  Genialny! Trafiłam do Pana Adama w momencie, w którym nie mogłam ruszać szyją (po kolizji drogowej) i aby się obrócić w jakąkolwiek stronę, musiałam obrócić całe ciało. Cztery ! Tylko cztery spotkania i czułam się jak nowo narodzona, ból minął a brak dolegliwości utrzymuje się juz ok. roku. Bardzo serdecznie polecam najlepszego specjalistę we Wrocławiu !

 • H

  Jedyny, który znalazł problem i o rozwiązał. W bólem borykałam się kilka lat. Lekarze wypisywali mi tylko leki przeciw bólowe. A Pan Paluszak zlikwidował przyczynę.
  Gorąco Polecam

 • M

  Naprawdę polecam! Borykając się z wieloletnim problemem z kręgosłupem trafiłem do Pana Adama, podobało mi się jego profesjonalne podejście, spokojna analiza, znalezienie problemu i propozycja jego rozwiązania.
  Nie oczekując cudów po wieloletnich zmaganiach z bólem kręgosłupa okazało się, że zalecone mi (nowe inne niż dotychczas wykonywane) ćwiczenia, propozycja zmian nawyków oraz kilka zabiegów manualnych bardzo poprawiło mój komfort życia.
  Z czystym sumieniem polecam!

 • D

  Dr Paluszak jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, bardzo szybko zdiagnozował, co było źródłem dolegliwości i umiał dobrać odpowiedni masaż. Wystarczyło parę spotkań, żeby rozwiązać problem. Pan Adam cały czas się szkoli i zna najnowsze techniki masażu. Jest bardzo zaangażowany i oddany swoim pacjentom. Bardzo polecam!