Umów wizytę Zapytaj lekarza 174 odwiedziny w ciągu 30 dni

Jestem Instruktorem Terapii Uzależnień, pedagogiem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia. Pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem Instruktorem Terapii Uzależnień, pedagogiem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia.
  Pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie od wielu lat prowadzę terapię grupową i indywidualną. Terapia jest dla mnie pasją, którą ciągle rozwijam i zgłębiam.
  Uczestniczyłem w licznych szkoleniach podnoszących kwalifikacje. W swojej pracy wykorzystuję m. in. Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (I i II stopień), Dialog Motywujący, Terapię Poznawczo – Behawioralną oraz Terapię Schematu. Swoje doświadczenie zawodowe od 12 lat zdobywam na Oddziale Krótkoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu, jak również pracując dla gmin i miast w Punktach Konsultacyjnych dla osób potrzebujących wsparcie, zmiany.

  Zajmuję się również profilaktyką uzależnień (pozytywną) – prowadzę szkolenia i wykłady dla nauczycieli i rodziców, a także od 12 lat pracuję z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Moja ulubiona forma pracy z dziećmi i młodzieżą to warsztaty i treningi psychoedukacyjne. Ukończyłem szkolenie z Programu Ograniczania Picia.
  Moją wartością jest rodzina oraz rozwój duchowy, zgłębianie prawd zawartych w Biblii. aha:) jestem też szczęśliwym dyslektykiem:)
  Członek towarzystw :
  PTTPB – Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo – Behawioralnej
  PTTM – Polskie towarzystwo Terapii Motywującej
  PSTTSR – Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

  Superwizja:

  Olga Olszewska – indywidualna (superwizor PTTPB),
  Luis Alarcon Arias - kliniczna (superwizor PTP),
  Jolanta Łazuga - Koczurowska - kliniczna (superwizor KBPN),
  Jacek Lelonkiewicz- kliniczna (TSR, PTP)
  Tomasz Świtek (TSR)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Publikacje

 • Charakterystyka socjodemograficzna hazardzisty w województwie kujawsko-pomorskim, „Świat Problemów” nr 11/2013.

Staże

 • Ośrodek Leczenia Uzależnień ,,Betania"
 • CMOLU w Toruniu
 • Sensica Toruń

Certyfikaty

 • Zbigniew Celebucki, psychoterapeuta w mieście Toruń - Certyfikaty
 • Zbigniew Celebucki, psychoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

 • alkoholizm
 • uzależnienie
 • autoagresja
 • lęki
 • stres
 • problemy wychowawcze
 • niskie poczucie własnej wartości
 • depresja
 • kryzys życiowy
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia UzależnieńUsługa: problemy behawioralne syna

  Doskonały specjalista, cudowny człowiek. Do Zbyszka trafiłam już z polecenia. I dzisiaj śmiało mogę go wszystkim polecić. Syn miał ogromne problemy behawioralne w szkole. Za nimi chowały się ogromne problemy emocjonalne. Rozgryzł wszystko i pokazał nam krok po kroku jak to działa i skąd się wzięło. Zbyszek ma świetny kontakt z ludźmi, do mojego syna trafił od pierwszego spotkania. A syn już był uprzedzony do różnych terapeutów ( wizyta u Zbyszka nie była naszą pierwszą). Dzięki ogromnej kompetencji i doświadczeniu zmienił postawę mojego syna. Nauczył też mnie, jako matkę, jak sobie radzić w sytuacjach trudnych. Na spotkaniach zawsze bardzo ciepły i serdeczny, a przy tym posiadający dużą wiedzę i doskonale wykorzystujący ją w praktyce.

  mgr Zbigniew Celebucki2018-01-07

  Kasiu, bardzo miłe słowa:) dziękuje

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: terapia uzależnień

  Zbyszka poznałam w Ośrodku Krtokoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu. Wybrałam go na swojego terapeutę. A w zasadzie zdecydowałam się na zmianę terapeuty w trakcie trwania terapi. Nie żałuję tej zmiany. Duuuuzo by pisać. Zbyszek, oprócz tego, że jest wspaniałym specjalistą w dziedzinie, jest również dobrym czlowiekiem. Wiele mu zawdzięczam i polecam wszystkim potrzebującym! Pozdrawiam serdecznie!

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-27

  Dziękuje za miłe słowa:) trzymaj sie Marzenko:) i życzę dalszych dobrych zmian:)

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Cudowny człowiek na właściwym miejscu! Pan Zbyszek doskonale potrafi dotrzeć do (nawet bardzo opornych) ludzi, trafia do różnych grup wiekowych, a jego terapia prowadzona jest w taki sposób, że nie ma mowy o żadnej barierze. Dzięki Jego pomocy wyszłam na prostą, uwierzyłam w siebie, dostrzegłam swoje wcześniej niezauważalne błędy, odkryłam pasję i odbudowałam relacje z rodziną.

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Dziękuje:)

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Zbyszek potrafi rozgryźć człowieka jak nikt inny. Jest człowiekiem z pasjami, którymi zaraża i to często w terapii jest istotne. Pomógł mi odzyskać to, co w sobie zatraciłem i przypomnieć sobie o co warto walczyć. Polecam!

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Adam, dziękuje:)

 • K

  Zbyszek był moim terapeutą indywidualnym w OKTU. Bardzo szybko mnie "rozgryzł" i znalazł mój problem. Pokazał mi narzędzia, jak sobie z tym problemem radzić. Przede wszystkim pomógł mi uwierzyć w samego siebie, odbudować własne poczucie wartości. Podczas sesji szybko łamał dystans dzięki czemu można było poczuć się komfortowo i łatwiej mówic o rzeczach trudnych i niewygodnych.Jestem już kilka miesięcy po terapii i czuje się dobrze, stosuję poznane narzędzia mimo trudności i w końcu idę w życiu do przodu. Polecam Zbyszka nie tylko ze względu na jego profesjonalizm, ale także na sposób bycia, np. świetne poczucie humoru oraz wartości jakimi kieruje się w życiu. Jeszcze raz gorąco polecam.

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Kamil, dziękuje

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: uzależnienie

  Gorąco polecam Zbyszka. Fachowiec jakich mało. Dobrze że nie wyjechał na Wyspy jak reszta fachowców. W bardzo krótkim czasie odbudowaliśmy moja pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Do tego miły sympatyczny człowiek z ogromnym poczuciem humoru ????

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Michał, dziękuje:) na Wyspach to bym sie odnalazł ale nie w UK:)

 • Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Uzależnień

  Wspołpraca z tym terapeuta to czysta przyjemność. Jego podejscie do wykonywanej pracy owocnie wpłyneło na dorzenie w mej terapii do zamierzonych celów. Z każdym kolejnym spotkaniem pomagał mi odkryć cos dobrego w mej osobie i dawał wsparcie w rozwiazyzaniu wielu zyciowych problemów ktore doswiadczyłem. Gorąco polecam Zbigniewa Celebuckiego do skorzystania z jego pomocy.

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Przemku, dziękuje:)

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: terapia uzależnień

  Zbyszek jest najlepszym terapeutą pod słońcem. Przy jego pomocy odzyskałam poczucie własnej wartości, stanęłam na nogi. Jestem trzeźwa od 3,5 roku. Zawsze mogę liczyć na jego wsparcie. Po 10 latach życia w nałogu, nie miałam pojęcia, że można żyć normalnie. Zbychu mi to pokazał. Pokazał mi, że mam wartość, że jestem fajnym człowiekiem, pomógł odnaleźć mi mój wewnętrzny problem. Dziękuję Zbyszku!

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Ka Ma, dziękuje:)

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Spotkałem Pana Zbyszka w OKTU w Toruniu. Dzięki niemu udało mi się wyrwać z nałogów przez co zmieniłem swoje życie o 180 stopni. Odbudowałem swój związek i teraz jestem szczęśliwym wolnym człowiekiem wierzącym w siebie.

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Krzysztof, dziękuje :)

 • P
  Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Uzależnień

  Cudowny Człowiek, przesympatyczny , troskliwy , opiekuńczy. Mój Syn Krystian Uwielbia Pana Zbyszka . Przy pierwszym spotkaniu od razu nawiązuje więź . Budzi zaufanie , ma doskonały kontakt z dziećmi jak i z dorosłymi. Praca ze Zbyszkiem przyniosła doskonale efekty w zachowaniu mojego dziecka . Pomoc nie tylko uzyskał Mój Syn ale także Ja . Polecam z Całego Serca .

  mgr Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Pati, dziękuje:)