mgr

Zbigniew Celebucki

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Terapeuta

16 opinii +dodaj

Jestem Instruktorem Terapii Uzależnień, pedagogiem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia. W okresie 2005-2017 pracowałem w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Uzależnień

  Zbyszek bardzo pomógł mi w trudnym okresie życia, trafiając w sedno moich problemów i wspierając mnie w stanięciu na nogi o wiele szybciej niż to planowaliśmy. Od ostatniego spotkania, mimo upływu czasu, jest już tylko lepiej i nadal w głowie mam wyniesione ze spotkania lekcje i pomoce.
  Z pełną świadomością mogę i chcę polecić Zbyszka.

  Zbigniew Celebucki2018-07-02

  Dziękuje Jacku za polecenie mnie dalej:) bardzo się cieszę, że wszystko u Ciebie jest tak, jak sobie zaplanowałeś:) Gratuluje:: powodzenia
  Zbyszek

 • F
  Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia UzależnieńUsługa: samookaleczenia

  Do Zbyszka trafiłam z córką w bardzo trudnej sprawie – samookaleczenia córki. Kto zna ten problem, ten wie, jak zagubionym, miotanym przez sprzeczne emocje, bezradnym i przygnębionym można się czuć. Zbyszek pomaga mi w tych trudnych chwilach, wspiera, wskazuje drogi. Przede wszystkim jednak, dzięki temu, że od początku nawiązał dobry kontakt z moją córką – 13 lat – stał się dla niej autorytetem i wsparciem. Dzięki współpracy ze Zbyszkiem już na samym początku poprawiły się relacje między mną a córką – z czasem wróciły wspólne rozmowy, przytulanie się i czułe słowa, coś co jeszcze niedawno nie było możliwe. Córka – od dziecka uparta i stanowcza – łatwiej akceptuje nakazy i zakazy i konsekwencje ich nieprzestrzegania odkąd podjęła współpracę ze Zbyszkiem. Każdemu rodzicowi, który tak jak kiedyś, szuka teraz pomocy dla swojego dziecka, mogę szczerze polecić Zbyszka jako psychoterapeutę. Cieszę się, że to na niego trafiłyśmy.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia depresji

  Wystawiłem Panu Zbigniewowi ocenę
  Bardzo dobrą ponieważ, cierpię na nerwicę natręctw, a dokładnie na wielokrotne obsesyjne mycie rąk oraz depresję. Przed zaczęciem pracy z psychologiem na mycie rąk dziennie przeznaczałem ponad godzinę. Byłem wycofany i straciłem chęć do życia.
  Z własnej decyzji zacząłem prace z panem Celebuckim. Pokierował mnie do dobrego psychiatry który przypisał mi odpowiednie leki. Dziś po 2 latach od pierwszych obiawów czuję się coraz lepiej moje obiawy (mycie rąk kilka razy dziennie po 12 minut) praktycznie znikły.
  Teraz czuję że decyzja o podjęciu pracy z panem Zbigniewem była trafiona w punkt. Polecam

  Zbigniew Celebucki2018-04-23

  Dzięki Adaś:)

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia UzależnieńUsługa: psychoterapia indywidualna

  Świetny specjalista - i przede wszystkim sympatyczny człowiek. Słucha i potrafi też doradzić. Czuję, że wiele rozumie - a to bardzo ważne. Dziękuję...i działamy dalej, bez wątpliwości :)

  Zbigniew Celebucki2018-04-23

  Dzięki Jakub za wystawiona opinie:) mam nadzieje ze w dalszej współpracy zdania nie zmienisz:)

 • A

  Zbyszek to wspaniały człowiek i terapeuta. Człowiek który w swoją pracę wkłada serce nikogo nie ocenia tylko stara się postawić na danym miejscu i pomoc rozwiązać problem. Zanim poznałam Zbyszka byłam osoba która pozwalała sobą manipulować nie znałam swojej wartości. Ludzie często mnie wykorzystywali czasem też nie szanowali. Po około cztero miesięcznej terapi jestem inna osoba nauczyłam się asertywności i umiem wytyczac ludzia granice. Zbyszek pomog mi zrozumieć że jestem ważna i nauczył budować zdrowe relacje z ludźmi. Jestem bardzo wdzięczna i z całego serca dziękuję za ogrom pomocy. To właściwy człowiek na właściwym miejscu terapeuta z powołania. Dziękuję Zbyszku :) pozdrawiam :)

  Zbigniew Celebucki2018-02-11

  Aniu, dziękuje :) Aniu, bardzo się cieszę, że mogliśmy wspólnie pracować:) jak to mówią ludzie ,,ulicy" odwaliłaś kawał dobrej roboty:) powodzenia w dążeniu do kolejnych celów:) Zbyszek

 • B
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Po trzymiesięcznym procesie intensywnej terapii Zbyszek dał mi się poznać jako terapeuta z powołania, profesjonalny pod każdym względem, jednocześnie taki który rozumiał i współodczuwał ze mną moje problemy. Podczas pomocy mi niejednokrotnie wykazał się nietuzinkową wiedzą i podejściem wykraczającym daleko poza to co można wyciągnąć z książek. Jego zapał, niewyczerpane wręcz dla mnie pokłady sił do ciężkiej pracy (proszę mi wierzyć ja takiej wymagałem) pomogły mi podnieść się z dołu ciężkiego uzależnienia i depresji z pozoru już fatalnego. Dowiedziałem się od niego niesamowitych rzeczy o sobie samym i nauczył mnie przy tym sposobów radzenia sobie z moimi problemami tak cennych że do końca mojego życia nie przestaną być dla mnie aktualne i wartościowe. W ogóle Zbyszek jest osobą i terapeutą który sam ciągle się rozwija a wraz z nim uczyłem i rozwijałem się ja, jego pacjent.
  Dziękuję Zbyszku :)

  Zbigniew Celebucki2018-01-24

  Wow, ale mnie B. Zaskoczyłeś:) ciesze sie, ze u Ciebie dobrze:) wykonałeś kawał dobrej ,,roboty''

 • K
  Lokalizacja: Sensica - Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Leczenia UzależnieńUsługa: problemy behawioralne syna

  Doskonały specjalista, cudowny człowiek. Do Zbyszka trafiłam już z polecenia. I dzisiaj śmiało mogę go wszystkim polecić. Syn miał ogromne problemy behawioralne w szkole. Za nimi chowały się ogromne problemy emocjonalne. Rozgryzł wszystko i pokazał nam krok po kroku jak to działa i skąd się wzięło. Zbyszek ma świetny kontakt z ludźmi, do mojego syna trafił od pierwszego spotkania. A syn już był uprzedzony do różnych terapeutów ( wizyta u Zbyszka nie była naszą pierwszą). Dzięki ogromnej kompetencji i doświadczeniu zmienił postawę mojego syna. Nauczył też mnie, jako matkę, jak sobie radzić w sytuacjach trudnych. Na spotkaniach zawsze bardzo ciepły i serdeczny, a przy tym posiadający dużą wiedzę i doskonale wykorzystujący ją w praktyce.

  Zbigniew Celebucki2018-01-07

  Kasiu, bardzo miłe słowa:) dziękuje

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: terapia uzależnień

  Zbyszka poznałam w Ośrodku Krtokoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu. Wybrałam go na swojego terapeutę. A w zasadzie zdecydowałam się na zmianę terapeuty w trakcie trwania terapi. Nie żałuję tej zmiany. Duuuuzo by pisać. Zbyszek, oprócz tego, że jest wspaniałym specjalistą w dziedzinie, jest również dobrym czlowiekiem. Wiele mu zawdzięczam i polecam wszystkim potrzebującym! Pozdrawiam serdecznie!

  Zbigniew Celebucki2017-11-27

  Dziękuje za miłe słowa:) trzymaj sie Marzenko:) i życzę dalszych dobrych zmian:)

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Cudowny człowiek na właściwym miejscu! Pan Zbyszek doskonale potrafi dotrzeć do (nawet bardzo opornych) ludzi, trafia do różnych grup wiekowych, a jego terapia prowadzona jest w taki sposób, że nie ma mowy o żadnej barierze. Dzięki Jego pomocy wyszłam na prostą, uwierzyłam w siebie, dostrzegłam swoje wcześniej niezauważalne błędy, odkryłam pasję i odbudowałam relacje z rodziną.

  Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Dziękuje:)

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Zbyszek potrafi rozgryźć człowieka jak nikt inny. Jest człowiekiem z pasjami, którymi zaraża i to często w terapii jest istotne. Pomógł mi odzyskać to, co w sobie zatraciłem i przypomnieć sobie o co warto walczyć. Polecam!

  Zbigniew Celebucki2017-11-22

  Adam, dziękuje:)

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem Instruktorem Terapii Uzależnień, pedagogiem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia.
  W okresie 2005-2017 pracowałem w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie prowadziłem terapię grupową i indywidualną. Terapia jest dla mnie pasją, którą ciągle rozwijam i zgłębiam.
  Uczestniczyłem w licznych szkoleniach podnoszących kwalifikacje. W swojej pracy wykorzystuję m. in. Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (I i II stopień), Dialog Motywujący, Terapię Poznawczo – Behawioralną oraz elementy Terapii Schematu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem na Oddziale Krótkoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu, jak również pracując dla gmin i miast w Punktach Konsultacyjnych dla osób potrzebujących wsparcie, zmiany.
  Ukończyłem szkolenie z Programu Ograniczania Picia.
  Moją wartością jest rodzina oraz rozwój duchowy, zgłębianie prawd zawartych w Biblii. aha:) jestem też szczęśliwym dyslektykiem:)
  Członek towarzystw :
  PTTPB – Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo – Behawioralnej
  PTTM – Polskie towarzystwo Terapii Motywującej
  PSTTSR – Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

  Superwizja:

  Olga Olszewska – indywidualna (superwizor PTTPB),
  Luis Alarcon Arias - kliniczna (superwizor PTP),
  Jolanta Łazuga - Koczurowska - kliniczna (superwizor KBPN),
  Jacek Lelonkiewicz- kliniczna (TSR, PTP)
  Tomasz Świtek (TSR)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne

Edukacja

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Publikacje

 • Charakterystyka socjodemograficzna hazardzisty w województwie kujawsko-pomorskim, „Świat Problemów” nr 11/2013.

Staże

 • Ośrodek Leczenia Uzależnień ,,Betania"
 • CMOLU w Toruniu
 • Sensica Toruń

Certyfikaty

 • Zbigniew Celebucki, psychoterapeuta w mieście Toruń - Certyfikaty
 • Zbigniew Celebucki, psychoterapeuta - Certyfikaty