Adres

Senatorska 39, Zwierzyniec , Kraków
Gabinet Logopedyczny PROSTE

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Gotówka, Przelew na konto
12 201.....

Moje doświadczenie

O mnie

Doktor językoznawstwa o specjalności logopedia, wykładowca akademicki, logopeda z doświadczeniem klinicznym w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju m...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, studia mgr, spec. Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego (Polish for foreigners)
 • Uniwersytet Pedagogiczny, studia mgr, spec. Logopedia.
 • Uniwersytet Pedagogiczny, studia doktoranckie, spec. językoznawstwo, dr nauk humanistycznych w dziedzinie logopedii


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja logopedyczna


Senatorska 39, Kraków

100 zł

Gabinet Logopedyczny PROSTE

Pozostałe usługi

Diagnoza logopedyczna


Senatorska 39, Kraków

100 zł

Gabinet Logopedyczny PROSTE


Terapia logopedyczna


Senatorska 39, Kraków

100 zł

Gabinet Logopedyczny PROSTE

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: W innym miejscu brak gaworzenia u dziecka

Bardzo sympatyczna i przede wszystkim kompetentna logopeda . Rewelacyjne podejście do dziecka , wytłumaczyła i rozwiała wszystkie moje wątpliwości . Polecam


N
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: W innym miejscu dysleksja mojego syna

Pani doktor Urszula wspaniała osoba bardzo mi pomogła mnie i przedewszystkim mojemu synowi bardzo polecam panią doktor Urszule Maurer


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Logopedyczny PROSTE

Przyszliśmy z polecenia i nie żałujemy. Pani Ula dokładnie zdiagnozowała synka i potwierdziła nasze obawy. Zwróciła uwagę że pewne procesy da się odwrócić-potrzebne są przede wszystkim nasze przemyślane działania (dostaliśmy wskazówki) i większa praca z synkiem. Wszystko w miłej atmosferze, wyjaśnione od początku do końca, oby pojawiało się więcej takich osób z podejściem do dziecka i rodzica.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Pani Ula nawiązała bardzo dobry kontakt z moją córką, która chętnie uczestniczyła w spotkaniach. Zajęcia były urozmaicone, ciekawe, a co więcej zdecydowanie przyniosły rezultaty i pomogły mojemu dziecku. Z czystym sumieniem polecam panią doktor.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Polecamy zajęcia logopedyczne u Pani Uli. Świetna specjalistka, doskonałe podejście do dzieci. Syn na każde zajęcia czeka z niecierpliwością.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Sympatyczna i kulturalna, z bardzo dobrym podejściem do dziecka. Szybko nawiązała kontakt z córką, która chętnie podjęła współpracę i realizowała wyznaczone zadania. Dzięki zaleceniom "do domu" i systematycznej pracy widzimy znaczną poprawę u naszej czterolatki. Córka mówi wyraźniej, zasób słownictwa rozszerzył się. Głoski, z którymi wcześniej był problem same "wyskakują". Nadal stosujemy się do wskazówek i szczerze polecamy!


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Logopedyczny PROSTE prblemy z prawidłową wymową

Świetna praca indywidualna z dzieckiem, bardzo profesjonalnie prowadzone zajęcia, syn bardzo chętnie w nich uczestniczy, spokój i wytrwałość Pani Urszuli podczas prowadzenia zajęć. Ogromne podziękowania za włożoną pracę, której efekty są bardzo widoczne


C
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Logopedyczny PROSTE podejrzenie dysleksji, niepoprawna wymowa, dwujezycznosc

Profesjonalna praca z uczniem- zadania były zróżnicowane pod kątem trudności, ale jednocześnie zabawne tak aby nie były nużące, dostosowane do tempa i możliwości syna, podobało mi się poważne podejście do syna pokazujące mu sens pracy i uzyskiwane rezultaty , osiągane postępy. Dobre pedagogiczne podejście i konkretny rzetelny kontakt z uczniem i rodzicem. Szczerze polecamy!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Pytanie dotyczące autyzm

  Dzień dobry. Jakiś czas temu usłyszałam opis przedszkolaka, u którego zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu / zespół Aspergera, i zaskoczyło mnie podobieństwo tego dziecka do mnie z czasów przedszkolnych. Samotna zabawa i trudności w nawiązywaniu kontaktu z rówieśnikami, fascynacja cyframi i literami, "rytuały", wymyślanie sobie gier, których zasad nie potrafię wyjaśnić innym (tak, robię to nadal). (Nawiasem mówiąc, przedszkolanki zachęcały rodziców, by zabrali mnie do psychologa, ale rodzice nie uważali, że coś jest ze mną nie tak, więc tego nie zrobili.) A jednak gdy wcześniej dowiadywałam się, jakie są kryteria diagnostyczne autyzmu i zespołu Aspergera, byłam przekonana, że mnie to nie dotyczy. Dopiero ten opis zachowania prawdziwego dziecka mnie zastanowił... Później jeszcze trochę poprzyglądałam się, co piszą o sobie w internecie ludzie, którzy twierdzą, że zdiagnozowano u nich autyzm, i też znalazłam trochę podobieństw (np. wydaje mi się, że NIE ROZUMIEM ludzi i nie potrafię się z nimi komunikować -- na przykład nawet nie wiedziałam, że większość klasy w podstawówce mnie nie lubiła, dopóki mi nie powiedzieli wprost; często -- ale nie zawsze -- dokucza mi nadwrażliwość zmysłowa [czy to rzeczywiście może być "objaw" zaburzeń ze spektrum autyzmu?], zwłaszcza na dźwięk, smak i zapach; jestem nadwrażliwa również na ból i nie znoszę dotyku ludzi), ale powątpiewam, czy to właściwie są rzeczy kluczowe dla zaburzeń ze spektrum autyzmu. Tak jakbym... nie spełniała wystarczającej ilości "oficjalnych kryteriów", by brać tę opcję pod uwagę, a jednocześnie konfrontacja z wypowiedziami (nie każdą oczywiście) ludzi zdiagnozowanych sprawia, że się zastanawiam. Z "trzeciej strony" wydaje mi się, że taki zespół Aspergera mógłby tłumaczyć, skąd wziął się mój lęk społeczny, coraz większa izolacja oraz niezdolność utrzymania przyjaźni (z powodów trudności w komunikacji, jak mi się wydaje), przekonanie odkąd tylko sięgam pamięcią, że "coś jest ze mną nie tak", i dlaczego nie "wyrosłam" z mojej nadwrażliwości zmysłowej. Oczywiście nie proszę tutaj o diagnozę. Mam jednak kilka pytań.
  1. Czy coś w moim opisie ewidentnie wyklucza zaburzenia ze spektrum autyzmu? Albo czy można je jakoś łatwo wykluczyć? (Może po prostu za bardzo zależy mi, żeby zrozumieć, co ze mną nie tak i dopasowuję na siłę?)
  2a. Czy zaburzenia ze spektrum autyzmu u osoby dorosłej mogą przypominać zaburzenia osobowości?
  2b. Albo: czy pewne zaburzenia osobowości mogą być bezpośrednim skutkiem zaburzeń ze spektrum autyzmu?
  (Zdiagnozowano u mnie zaburzenia osobowości [gdy miałam 21 lat], ale pan doktor nie chciał mi powiedzieć, jakie.)
  3. Zakładając, że jednak coś jest "na rzeczy", czy takie zaburzenia leczy się w ogóle u dorosłych? Czy jest w ogóle sens prosić o ewentualną diagnozę lub jej wykluczenie, czy powinnam skupić się na leczeniu tajemniczego zaburzenia/zaburzeń osobowości + depresji + zaburzeń lękowych? (Chodziłam na terapię przez dwa lata; lubiłam terapię i terapeutkę, ale w tym czasie za dużo nie osiągnęłam) Chodzi o poprawę jakości życia, która to jest taka, że właściwie to nie chcę istnieć.

  Dzień dobry,
  Dużo pytań i choć nie udzielę Pani jednoznacznej odpowiedzi i nie odpowiem w tak ustrukturyzowany sposób, jakby tego Pani chciała, postaram się uczynić co w mojej mocy, by pomóc. W mojej ocenie słusznie zauważa u Pani siebie zachowania i wzorce aktywności, które są tożsame z tymi obserwowanymi w łagodnej postaci ASD, czyli zespole Aspergera (trudności w nawiązywaniu relacji społecznych powodowane trudnościami w rozumieniu ich intencji, zaburzenia sensoryczne czyli opisywana przez Panią nadwrażliwość - w perspektywie wieku dorosłego – lęk i izolacja, zaburzenia depresyjne itd.). Nie jestem jednak diagnostą.
  Niezbywalnym faktem jest również to, że w czasach Pani dzieciństwa diagnozy tego typu były prawie nieobecne. Trudności mają charakter bardzo subtelny (w odniesieniu do form silniej manifestujących się, co nie oznacza że obserwowane objawy nie utrudniają Pani życia). Potrzeba ogromnej wiedzy diagnostycznej i doświadczenia by zdiagnozować zespół, ewentualnie wykluczyć inne zaburzenia o podobnym charakterze (owszem - mogą to być zaburzenia osobowości lub występowanie kilku cech autystycznych, może więc być tak, że nie spełnia Pani kryteriów do postawienia pełnej i jednoznacznej diagnozy, pomimo, że bezsprzecznie obserwuje u siebie większość cech).
  Na proces diagnostyczny składa się szereg czynności kilku specjalistów, m. in. psychologa, psychiatry czy neurologa. Istotna jest wiedza na temat rozwoju językowego i poznawczego od urodzenia – diagnoza jak Pani widzi będzie trudna, bo w pewnej mierze opierać się ma na subiektywnej ocenie dokonanej przez Panią czy też członków Pani rodziny.
  Na koniec chciałabym, żeby zastanowiła się Pani nad funkcjonowaniem systemów diagnostycznych w ogóle – jest to siatka charakterystyk stworzona przez diagnostów i specjalistów-naukowców głównie w celach naukowych. Ich zadaniem jest zgłębianie wiedzy na temat zaburzeń, porównywanie ich między sobą, ocena ich częstotliwości na różnych obszarach ziemi itp. Granice między zaburzeniami są faktem umownym, co zaakcentowano w najnowszej klasyfikacji spektrum autyzmu podkreślając konieczność diagnozy opisowej. Posiadanie diagnozy w postaci nazwy zaburzenia nie zmieni jakości Pani życia. Uważam, że najważniejsza jest głęboka świadomość samego siebie i umiejętne pokierowanie w terapii przez odpowiedniego specjalistę. Można zgłosić się do specjalisty, który pracuje z dorosłymi osobami z ASD (w tym z zespołem Aspergera) i podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
  Ponadto zachęcam do zgłębienia wiedzy na ten temat u źródła tj. w centrum diagnostycznym ASD, a wcześniej – do zapoznania się z naukową literaturą na ten temat. Szczegółowej charakterystyki łagodnej postaci ASD u osób dorosłych dokonuje dr hab. Jolanta Panasiuk-zachęcam do dotarcia do jej publikacji. Pozdrawiam,
  Urszula Maurer

  dr Urszula Maurer

 • Syn ( 6 lat ) w zasadzie od wieku niemowlęcego (ząbkowania) bardzo się ślini. W nocy często śpi z otwarta buzią (niewielkie ślinienie), ale w dzień, szczególnie jak się czymś ekscytuje, ślina cieknie mu ciurkiem...Ma przerośnięty 3 migdał, od dawna dostaje leki, ale to nie pomaga, więc podejrzewam, że gdzie indziej leży przyczyna. Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia logopedyczna lub związana z nieprawidłowym napięciem mięśniowym w buzi. Od lat poszukujemy przyczyny, chodzimy po specjalistach i nic się nie zmienia:( Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi/sugestie jak pomóc dziecku. Sytuacja zaczyna się robić problematyczna, ponieważ to ślinienie jest dosyć widoczne i Syn zaczyna mieć z tego powodu nieprzyjemności ze strony rówieśników...
  Z góry dziękuję za odpowiedzi,
  Natalia

  Przyczyn ślinienia jest wiele - na pierwszy rzut oka wygląda to na problemy spowodowane kwestią laryngologiczną, dobrze zatem że syn jest aktualnie w trakcie leczenia. To jednak nie sprawi, że wyeliminowane zostaną inne ewentualne przyczyny np. obniżone lub podwyższone napięcie mięśni o którym Pani wspomina. Konieczna jest wizyta u logopedy. Po zbadaniu wszystkich funkcji zwiaznych z oddychaniem, połykaniem, żuciem i mówieniem logopeda oceni sytuację i skieruje Panią do specjalisty-neurologa. W dalszej kolejności należy rozpocząć terapię logopedyczną, by dostarczyć dziecku prawidłowych nawyków w obrębie narządów artykulacyjnych. Możliwe, że jest to aktualnie kwestia nawykowa i dziecko nie potrafi inaczej.

  dr Urszula Maurer

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Doktor językoznawstwa o specjalności logopedia, wykładowca akademicki, logopeda z doświadczeniem klinicznym w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju m...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, studia mgr, spec. Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego (Polish for foreigners)
 • Uniwersytet Pedagogiczny, studia mgr, spec. Logopedia.
 • Uniwersytet Pedagogiczny, studia doktoranckie, spec. językoznawstwo, dr nauk humanistycznych w dziedzinie logopedii


Znajomość języków

Angielski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (2)