mgr

Robert Kuchta

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog

11 opinii +dodaj

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i terapeutą zajęciowym. Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi metodą Dialogu Motywującego oraz Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Jestem absolwentem… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Zaangażowanie
Umiejętność słuchania
Konsultacje psychologiczne

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wizyty przebiegają w komfortwej atmosferze. Nie czułem skrępowania rozmawiając z Panem Robertem. Lekarz ten potrafi słuchać i poświęca dużo uwagi pacjentowi.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny, Franciszkańska 104/112 lok. 2, 91-845 ŁódźUsługa: konsultacje psychologiczne

  Rzeczowy lekarz, dobrze interpretujący fakty i sytuacje. Po wizycie nabrałam większej pewności siebie i siłę do walki z pewnym problemem ;)

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Robert Kuchta, Pracownia psychologiczna- SynestezjaUsługa: psychoterapia

  Wizyta minęła pod znakiem znajdowania w sobie umiejętności których nigdy nie wiedziałem że istnieją. Dobrze jest pracować nad sobą bo w każdym istnieją obszary które nie są poruszane a wystarczy tylko ruszyć głową. Oczywiście samemu trudno o to.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wizyta przebiegła w atmosferze spokoju i zrozumienia. Zostały nam przekazane przydatne rady i wskazówki. Polecam wizytę u tego psychologa.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny, Franciszkańska 104/112 lok. 2, 91-845 ŁódźUsługa: terapia behawioralno-poznawcza

  Bardzo ciekawa osoba, lubiąca rozmawiać i szukająca rozwiązań w nas samych. Polecam pracę z tym terapeutą ponieważ można spokojnie pokonać problemy przyziemne i zawsze szerzej spojrzeć na Świat.

  Robert Kuchta2018-01-20

  Szerzej (obiektywnie) patrzeć na swój problem to tak jakby zapytać przyjaciela jak go rozwiązać a on odpowiedział to proste wystarczy że:.1.2.3....
  - Ważne jest żeby umieć być takim przyjacielem dla siebie.
  Na początku nie jest to wcale takie oczywiste jednak to ćwiczenia czynią mistrza.
  Pozdrawiam serdecznie

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Robert Kuchta, Pracownia psychologiczna- SynestezjaUsługa: poradnictwo dla rodziców

  Bardzo rzetelne i profesjonalne podejście do pacjenta. Mimo iż była to pierwsza wstępna wizyta p. Robert bardzo poważnie podszedł do problemu. Polecam serdecznie

  Robert Kuchta2018-01-20

  Na konkretne pytanie konkretna odpowiedz oraz narzędzia obserwacji rozwoju wydarzeń, tego co się dzieje w sytuacji ale też i w Pani.
  Pozdrawiam serdzecznie

 • W
  Lokalizacja: Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny, Franciszkańska 104/112 lok. 2, 91-845 Łódź

  Bardzo dobry psycholog, miły, sympatyczny, pomocny, baardzo lubi ludzi. Na spotkaniu nie patrzy na zegarek, każdemu poświęca tyle czasu ile potrzeba

  Robert Kuchta2018-01-20

  Uważnie obserwując życie może mieć zastosowanie zasada: wolniej znaczy szybciej. Jak za bardzo się pośpieszymy, zmiany czasami mogą być powierzchowne lub krótkotrwałe.
  Pani Wioletto Ważna jest konsekwentność w dążeniu do własnego celu.
  pozdrawiam serdecznie

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny, Franciszkańska 104/112 lok. 2, 91-845 ŁódźUsługa: nawał negatywnych wydarzeń

  Poczułam się zaskoczona kontaktem z Panem Robertem, poczuciem zrozumienia. Do tej pory wszyscy doskonale wiedzieli co mam robić a czego nie - miałam tego dosyć. Niby wszyscy chcą mi pomóc a ja jakby sama.
  Na terapii spojrzalam na swoją sprawę zupełnie z innej perspektywy. To co wydawało się bez wyjścia okazało się obiecujacym początkiem. Sama terapia mimo moich obaw również okazała się zrozumiała i nie żałuję decyzji inwestycji w siebie. Zdecydowanie polecam.

  Robert Kuchta2018-01-20

  Cieszę się że nowa perspektywa dała Pani nadzieję.
  dziękuję za opinie
  pozdrawiam serdecznie

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny, Franciszkańska 104/112 lok. 2, 91-845 ŁódźUsługa: problemy w związki

  Pan Robert pomaga rozwiązać problemy i stawać na nogi,założone plany wizyt są realizowane, czas nie jest liczony z zegarkiem wręcz odwrotnie. miła atmosfera bardzo luźna. polecam.

  Robert Kuchta2017-12-19

  Życzę konsekwencji i obiektywizmu w pokonywaniu trudności, zdarzają się potknięcia jednak ważny jest kierunek w którym chcemy podążać.
  Dziękuję za opinię.

 • K
  Lokalizacja: Medivia Ośrodek Psychologiczno - Edukacyjny, Franciszkańska 104/112 lok. 2, 91-845 Łódź

  Spotkania przebiegają w atmosferze zrozumienia i bez poczucia presji, umożliwiają dogłębną analizę oraz znalezienie rozwiązania w samym sobie. Terapeuta Robert Kuchta wzbudza ogromne zaufanie, wykazuje się niepodważalną wiedzą, a przy tym potrafi nauczyć spojrzenia na daną sytuację z innej, zdrowej perspektywy. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy i zdecydowanie polecam

  Robert Kuchta2017-12-18

  To Pani tego dokonała, zmieniła patrzenie na własną sytuację. Co na początku drogi często wydaje się nieosiągalne.
  Dziękuję za opinię.

Pytania pacjentów (15)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, psychoterapeutą i terapeutą zajęciowym. Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi metodą Dialogu Motywującego oraz Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
  Jestem absolwentem Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Psychologia (specjalizacja psychologia zdrowia i kliniczna) oraz uczestnikiem Specjalistycznego Szkolenia w Zakresie Terapii Uzależnień. Aktualnie biorę udział w Szkoleniu Terapii Poznawczo- Behawioralnej, oraz prowadzę prywatną praktykę terapeutyczną.

  - W ośrodku leczenia uzależnień współpracuję z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, uzależnieniami (od substancji i/lub czynności), wycofaniem oraz potrzebującymi odszukać własną motywację i przestrzeń do rozwoju. Równolegle pracuję diagnostycznie, zajęciowo oraz terapeutycznie w klubie środowiskowym „Nie Nuda” oraz przy projekcie „Wyciągamy Dzieci z Bram”.
  - W prywatnej praktyce na pierwszym planie pracy terapeutycznej spotykam się z cierpieniem które objawia się poprzez różne emocje i punkt widzenia osób zgłaszających się po pomoc.

  Poddaję swoją pracę regularnej superwizji certyfikowanych przez PTP superwizorów celem przyjrzenia się własnemu doświadczeniu relacji z ludźmi, stałego podnoszenia swoich kompetencji i zasobów osobistych oraz świadczenia najwyższej jakości usług psychologicznych .

  Zapraszam na sesje, gdy:

  - martwisz się o swoje dziecko z powodu Jego braku aktywności lub uczestnictwa w sytuacjach ryzykownych
  - doświadczasz dyskomfortu w związku z powtarzalnymi sytuacjami w życiu oraz chciałbyś przerwać błędne koło wydarzeń
  - masz trudność w zaakceptowaniu siebie
  - potrzebujesz większej motywacji
  - chcesz przestać mieć kłopoty przez używki lub komputer
  - czujesz że posiadasz niesatysfakcjonujące relacje (z partnerem, rodziną, znajomymi)
  - czujesz, że nie jesteś w pełni zadowolony(a) ze swojego życia, masz poczucie "utknięcia"
  - potrzebujesz w atmosferze akceptacji oraz bezpieczeństwa rozważyć swoją sytuacje życiowa i dostępne możliwości
  - jesteś niezadowolony(a) ze swojej samooceny
  - doznajesz przemocy
  - jesteś agresywny(a) lub stosujesz przemoc
  - doświadczasz kryzysu
  - masz problemy w pracy
  - doznajesz dużego poczucia winy lub wstydu
  - doświadczasz silnego lęku czy niepokoju
  - odczuwasz obniżony nastrój
  - chcesz wyrzucić z siebie trudne emocje
  - masz problem z akceptacją swojego ciała
  - przytłacza Cię stres lub smutek/ przygnębienie
  - masz problemy ze snem lub jedzeniem
  - chcesz nauczyć się lepiej dbać o swoje prawa lub odmawiać
  - chcesz się rozwijać , lepiej rozumieć siebie oraz własną sytuacje
  - potrzebujesz wsparcia psychologicznego

  W gabinecie kieruję się dobrem klienta, nieodłącznymi zasadami są również dyskrecja oraz szacunek, obowiązuje mnie tajemnica zawodowa.

  Zapraszam na konsultację wspólnie zastanowimy się, jakiego rodzaju pomoc jest Tobie potrzebna oraz jak przebrnąć przez aktualne trudności.

  Konsultacja / sesja terapeutyczna trwa 60 minut- koszt 100 zł.
  Istnieje możliwość umówienia wizyt domowych w tej sprawie proszę kontaktować się pod wskazanym nr. telefonu
  Istnieje możliwość wysłania maila z opisem własnej sytuacji, chętnie odpowiem-
  robertkuchta23b@gmail.com

  W przypadku odwołania wizyty proszę o informacje co najmniej 24 godziny przed umówionym terminem, najpóźniej do godz. 16 - tej dnia poprzedniego.

  Prywatnie: mąż i tata. Jestem otwarty na ludzi i doświadczenia. Propaguje uprawianie aktywnych form spędzania czasu: prowadzę zajęcia taneczne (Zumba), miłość do gór, podróży, roweru, wrotek, nart.

  Nieustannie pracuję nad swoimi kwalifikacjami, biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i seminariach:

  - 2013 szkolenie podsumowujące tematykę uzależnień behawioralnych (nałogowych zachowań)
  - 2014 Monar udział w konferencji dotyczącej społecznościowych form pracy wychowawczej w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży
  - 2016 Monar szkolenie dotyczące nawrotu w uzależnieniach
  - 2016 Monar szkolenie dotyczące Modelu Oddziaływań Systemowych w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży
  - 2017 PTTM szkolenie dotyczące profilaktyki i pracy terapeutycznej osób uzależnionych behawioralnie oraz używających środków psychoaktywnych metodą Dialogu Motywującego
  - 2017 Fundacja Słyszę Serce szkolenie dotyczące różnych form oddziaływań kierowanych do dzieci i młodzieży w ich środowisku lokalnym
  - 2017 Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Zależni- NieZależni
  „Niekontrolowane korzystanie z portali społecznościowych : Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat - problemy diagnostyczne i terapeutyczne"
  - 2017 Sensica szkolenie z Psychoterapi Poznawczo- Behawioralnych w Toruniu

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychoterapia uzależnień
 • Psychologia kliniczna

Edukacja

 • Psychologia (specjalizacja psychologia zdrowia i kliniczna) na wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego
 • Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku (specjalistyczne szkolenie w zakresie terapii uzależnień)
 • Sensica Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna w Toruniu (w trakcie procesu )
 • Polskie Towarzystwo Terapii Motywującej; Szkolenie z profilaktyki i pracy terapeutycznej metodą Dialogu Motywującego
więcej

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Pracownia Alternatywnego Wychowania PAW Łódź 2012-2014
 • Ośrodek stacjonarnego leczenia, terapii i rehabilitacji uzależnień Monar w Łodzi 2014-2016
 • Ośrodek stacjonarnego leczenia, terapii i rehabilitacji uzależnień Betania, Mstów k.Częstochowy 2016
 • Klub środowiskowy 40 i 4 Wspierający młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym 2016- 2017
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia