dr n. med.

Rafał Marszałek

Chirurg, Bariatra, Gastrolog

4 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista chirurgii ogólnej, absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doktor nauk medycznych, w 2014 r obronił rozprawę doktorską pt. „Wpływ operacji… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chirurgii ogólnej, absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doktor nauk medycznych, w 2014 r obronił rozprawę doktorską pt. „Wpływ operacji bariatrycznych na błonę śluzową żołądka”. Interesuje się chirurgią metaboliczną i bariatryczną, chirurgią laparoskopową i małoinwazyjną, a także endoskopią przewodu pokarmowego. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych, a także prezentacji i doniesień zjazdowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych.W latach 2010-2016 pracował i odbywał szkolenie specjalizacyjne w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Dzieciątka Jezus. Obecnie pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie realizuje szkolenie specjalizacyjne w zakresie chirurgii onkologicznej.

  Klientów towarzystw ubezpieczeniowych pragnących umówić się na wizytę w ramach ubezpieczenia prosimy o kontakt telefoniczny z Przychodnią, bądź z infolinią towarzystwa ubezpieczeniowego (zgodnie z zasadami zapisów danego ubezpieczyciela).
  UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PAN DOKTOR PRZYJMUJE PACJENTÓW POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny (2009)

Publikacje

 • Marszałek R, Ziemiański P, Lisik W, Wierzbicki Z, Domienik-Karłowicz J, Trzebicki J, Kwiatkowski A, Wasiak D, Pruszczyk P, Pączek L, Chmura A. Bariatric surgery as a bridge for kidney transplantation in obese subjects. Case report. Ann Transplant. 2012 Jan-Mar;17(1):108-12.
 • Lisik W , Ziemiański P, Marszałek R, Kosieradzki M, Gryczewski T, Wierzbicki Z, Perkowska-Ptasińska A, Domienik-Karłowicz J, Pruszczyk P, Chmura A. Nonalcoholic fatty liver disease in patients with morbid obesity. Postępy Nauk Medycznych 4/2013, 267-274.
 • Ziemiański P, Lisik W, Marszałek R, Cieciura T, Domienik-Karłowicz J, Trzebicki J, Gryczewski T, Wierzbicki Z, Kosieradzki M, Durlik M, Pruszczyk P, Chmura A. Improvement of graft function following Roux-en-Y gastric bypass surgery in a morbidly obese kidney recipient: a case report and literature review. Ann Transplant. 2014 Dec 8;19:639-42.
 • Marszałek R, Ziemiański P, Łągiewska B, Pacholczyk M, Domienik-Karłowicz J, Trzebicki J, Wierzbicki Z, Jankowski K, Kosieradzki M, Wasiak D, Jonas M, Pruszczyk P, Durlik M, Lisik W, Chmura A. The first Polish liver transplantation after Roux-en-Y gastric bypass surgery for morbid obesity: a case report and literature review. Ann Transplant. 2015 Feb 25;20:112-5.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Lekarz bardzo miły. Uważnie słucha. Ale niestety nawet nie zrobił usg, od razu kazał robić gastroskopie i kolonoskopie. Jak poszłam do innego lekarza, to powiedział,że takie inwazyjne zabiegi robi się na samym końcu. Więcej do Pana Marszałka bym nie poszła.

  dr n. med. Rafał Marszałek2018-01-18

  Szanowna Pani. Konieczność przeprowadzenia badań diagnostycznych oraz ich rodzaj i zakres dobierane są po szczegółowym zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania przedmiotowego pacjenta. USG nie jest badaniem dedykowanym do diagnostyki chorób przewodu pokarmowego. Za pomocą ultrasonografii można zobrazować narządy miąższowe i nieprawidłowości w ich zakresie, natomiast jej wykorzystanie odnośnie oceny żołądka czy jelit jest bardzo ograniczone (w praktyce nieprzydatne). Badania endoskopowe, takie jak gastroskopia czy kolonoskopia, pozwalają na dokładną wizualizację odpowiednich odcinków przewodu pokarmowego i postawienie konkretnego rozpoznania lub wykluczenie pewnych patologii. Co ważne, w trakcie diagnostyki endoskopowej możliwe jest pobranie materiału (wycinków) do badań histopatologicznych oraz, często, jednoczasowe leczenie (np. usunięcie polipa czy zatamowanie krwawienia). Przeprowadzając kompletną diagnostykę unikamy "leczenia w ciemno", a tym samym sytuacji, w której wczesne postawienie trafnego rozpoznania jest kluczowe dla rozpoczęcia odpowiedniej terapii. Badania endoskopowe, jak każda procedura medyczna, wiążą się z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań, niemniej jednak, powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko. Krótko mówiąc, gastroskopia czy kolonoskopia uważane są za bezpieczne metody diagnostyczne, a korzyści z nich wynikające znacznie przewyższają potencjalne ryzyko.

 • K
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Lekarz bardzo pomocny i udzielił wielu porad co do dalszego kontynuowania leczenia i ewentualnej interwencji chirurgicznej.

 • A
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Dla wszystkich przerażonych przed kolonoskopią! Nie było tak strasznie jak się spodziewałam. Badanie było przeprowadzane w znieczuleniu i trwało ok. 30 min. Okazało się, że najgorsze w badaniu była głodówka przed. Doktor Marszałek ma dobre podejście do pacjenta, dokładnie omówił ze mną wynik badania i dał szczegółowe zalecenia. Polecam.

 • P
  Lokalizacja: Przychodnia Lekarska MediSpace

  Byłam już dwukrotnie u Pana Doktora na wizycie i jestem bardzo zadowolona. Po raz pierwszy spotkałam się z lekarzem, który kulturalnie wita się z pacjentem wstaje i podaje rękę. Po drugie za pierwszym razem lekarz przeprowadził bardzo skrupulatnie wywiad o moim stanie zdrowia i zapoznał się z wynikami badań, a na drugiej wizycie jak chciałam przypomnieć co jest powodem wizyty okazało się, że Pan Doktor wszystko pamięta. Po trzecie i najważniejsze w końcu ktoś mnie wyleczył! Niestety ale wcześniej leczono mnie metodą prób i błędów, gdybym przyszła do Pana Doktora wcześniej oszczędziłabym dużo pieniędzy i nerwów.
  Szczerze polecam !