Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r.
Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r.
2000r. Egzamin…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dzień dobry, chciałabym zapytać czy używanie domowej pasty do zębów na bazie sody oczyszczonej może niszczyć szkliwo? Dziękuję.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Rafał Kowal

  Dzień dobry. Stosowanie sody oczyszczonej nawet w postaci czystej jest absolutnie bezpieczne.

 • Dzień dobry, miałam złe leczonego kanałowo zeba, niewypełnione kanały do końca, podczas reendo nastąpiła perforacja i ząb zakwalifikowany do usunięcia. Czy aby usunąć torbiel ok 12 mm najlepiej byłoby zrobić to w szpitalu czy można u chirurga w gabinecie? Byłam na konsultacji i chirurg chce się podjąć… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Rafał Kowal

  Dzień dobry. Odpowiadając na pytania : można taki zabieg przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym ale tylko przez doświadczonego chirurga , antybiotyk - tylko jeśli Pani leczy się na chorobę układową… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r.
  Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r.
  2000r. Egzamin specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej poprzedzony wielomiesięcznym stażem w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Coll.Med.UJ.
  W latach 1996-2004 prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Krakowie przy ulicy Imbramowskiej , równocześnie pracując w specjalistycznej przychodni chirurgii stomatologicznej na Pl.Św.Ducha
  .Po otwarciu się granic Unii Europejskiej postanowił pogłębić wiedzę i doświadczenie stomatologiczne wyjeżdżając do Anglii,gdzie przebywał lat dziesięć pracując w wielu renomowanych klinikach.
  Wieloletni członek brytyjskiego General Dental Council oraz prestiżowego towarzystwa stomatologicznego Gloucestershire Independent Dentists, gdzie co miesiąc uczestniczył w specjalistycznych kursach i spotkaniach poszerzając swoją wiedzę medyczną i uzyskując kolejne certyfikaty uprawniające do stosowania najnowszych zdobyczy nauki i techniki w stomatologii.
  Po powrocie do Polski w 2014r. osiadł ponownie w Krakowie, gdzie pracuje we własnej praktyce stomatologicznej Askdentist, przy ulicy Emilii Plater 2 w Krakowie.

  It has been my ambition for the past 20 years to deliver high quality of
  standards to my patients. I enjoy practising evidence base dentistry. In my
  work I like to prioritise my patients and their expectations. My aim is always
  for the patients dental experience to be pleasant.

  I have acquired bachelors of dentistry in 1994 at Yagiellonian University,
  Cracow. I have first degree specialisation in minor oral surgery. For the past
  10 years I have practiced in UK where I have enjoyed further professional
  development and a membership of Gloucestershire Independent Dentists.

  In my spare time I enjoy running , reading and
  hiking, will it be in beautiful Cotswolds or Tatra mountains.

Specjalizacje

 • Chirurgia stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Certyfikaty

Choroby

 • ból zęba
 • brak zębów
 • kamień nazębny
 • wybielanie zębów
 • leczenie zębów pod mikroskopem

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
159 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalista, bardzo dobre podejście do pacjenta, rzeczowe wytłumaczenie każdego problemu, fachowe propozycje co do sposobu leczenia uzgadniane z pacjentem.

  lek. Rafał Kowal2017-10-10

  Bardzo dziękuję Szanowny Panie za tak zwięzłą i konkretną ocenę mojej skromnej osoby.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Trafiłam do gabinetu po kilku dobrych latach unikania stomatologów, głównie ze względu na uprzednie negatywne doświadczenia. Po kilku wizytach, jestem przekonana, że znalazłam 'swojego dentystę'. Pan Rafał to przede wszystkim fajny człowiek i najlepszy specjalista. Leczenie jest skrupulatnie zaplanowane, doktor przedstawia wszystkie możliwości, a decyzję pozostawia pacjentowi. Choć trudno mi było w to uwierzyć na samym początku - rzeczywiście nic nie boli, a ja lubię przychodzić do gabinetu.

  lek. Rafał Kowal2017-10-03

  Szanowna Pani, bardzo mi było miło czytać te słowa. Świadczą one , że moje wysiłki aby wizyty u dentysty nie były koszmarem dla pacjentów nie idą na marne.Bardzo dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pan Doktor jest miły,sympatyczny i bardzo rzeczowy.Podczas całej wizyty wszystko tłumaczy i krok po kroku informuje co będzie robił.Polecam,polecam i jeszcze raz polecam.

  lek. Rafał Kowal2017-10-03

  Informowanie pacjenta o planowaniu leczenia i jego przebiegu jest połową sukcesu w stomatologii. Bardzo dziękuję za opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Bardzo mile i profesjonalnie.Wizyta przebiegła sprawnie, Pan Doktor jest bardzo konkretny i tworzy od początku bardzo przyjazną atmosferę. Czeka mnie jeszcze jedna wizyta i jestem przekonany, że wybór stomatologa był trafiony w dziesiątkę.
  Pozdrawiam i do zobaczenia:)

  lek. Rafał Kowal2017-09-18

  Dziękuję bardzo za ocenę, postaram się nie zawieść pokładanego we mnie zaufania.

 • Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Dwa wyleczone zęby u Pana Doktora, z czego z jednym niestety pojawił się problem po pierwszym zaplombowaniu. Zrobiłem nierozsądnie, gdyż zamiast od razu zgłosić problem do kliniki, przeczekałem kilka dni z przeszywającym bólem myśląc, że z czasem przejdzie. Ostatecznie udałem się przerażony do Pana Doktora dwa dni przed planowanym miesięcznym wyjazdem z obawą, że cały długi wyjazd będę cierpiał, zamiast czerpać z niego przyjemność. Pan Doktor wykazał się wielką empatią przyjmując mnie po godzinach pracy bez wcześniejszego umówienia wizyty. Ze spokojem przeanalizował wszystkie możliwości załagodzenia problemu tak, żeby jeszcze przed wyjazdem móc określić, czy problem można wyleczyć standardowymi metodami, czy też będzie konieczne leczenie kanałowe. Ostatecznie skończyło się na zaaplikowaniu lekarstwa na niecałe dwa miesiące (po kilku dniach już nie czułem bólu!), po czym standardowym zaplombowaniu zęba. Jestem świezo po zakończonym leczeniu, tym razem wszystko przebiegło bez problemu ;) Z ręką na sercu polecam tego lekarza - pełen profesjonalizm, zrozumienie, i niesamowicie szybkie oraz bezbolesne działanie. Nie mówiąc juz o tym, że wiele osób straszyło mnie bardzo bolesnym ukłuciem podczas wykonywania znieczulenia u innych lekarzy - w przypadku Pana Rafała nawet nie byłem w stanie poczuć, kiedy wbija igłę. Klinika także wzbudza zaufanie - naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Mam wręcz wrażenie, że pięciostopniowa skala ocen w tym serwisie jest krzywdząca w przypadku Pana Doktora, gdyż z chęcią wystawiłbym "dziesiątkę" :)

  lek. Rafał Kowal2017-09-18

  Panie Oskarze, jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tego ile poświęcił Pan czasu na opis mojej skromnej osoby. Bardzo uprzejmie dziękuję za tak wysoką ocenę i pozdrawiam.

 • H
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pierwsza wizyta , wrażenie bardzo miłe. Pełen profesjonalizm , sympatyczna atmosfera , czułam się bezpiecznie i zrelaksowana .Pan doktór i jego asystentka tworzą zgrany team fachowców . Dziękuję i do zobaczenia !

  lek. Rafał Kowal2017-09-18

  Miła Pani, serdecznie dziękuję za taką sympatyczną opinię- w imieniu własnym i mojego zespołu.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Jestem tydzień po wyrwaniu trudnego zęba, którego bali się dotknąć inni stomatolodzy, nawet żeby go leczyć, a cóż dopiero żeby wyrywać. Przeczytałam z 15 opinii innych pacjentów i nie wiem co mogę jeszcze dodać, bo z wszystkimi się zgadzam. Cała załoga jest przesympatyczna, atmosfera miła i relaksująca, a profesjonalizm doktora na wysokim poziomie, zarówno pod kątem medycznym jak i podejścia do pacjenta.
  Dzisiaj byłam drugi raz, tym razem na uzupełnianiu ubytku przedniego zęba i uzupełnienie prawie zlało się z zębem. Dziękuję:)

  lek. Rafał Kowal2017-09-12

  Pani Bożeno, ja również dziękuję za tak piękną opinię i życzyłbym sobie więcej równie miłych pacjentów jak Pani.

 • Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Mój problem nie należy do prostych. Pan Doktor z pełnym profesjonalizmem przedstawił mi możliwe rozwiązania i pierwsze działania napawają mnie optymistycznie. Oczywiście zamierzam kontynuować leczenie z pełnym zaufaniem.

  lek. Rafał Kowal2017-09-07

  Wielce Szanowna Pani Barbaro, jest mi naprawdę bardzo przyjemnie czytając pani opinię o mnie. Uprzejmie dziękuję za to i postaram się nie zawieść pokładanego we mnie zaufania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełny profesjonalizm. Pan doktor rozwiał moje obawy dotyczące usunięcia zęba. Udzielił dokładnych instrukcji na temat pielęgnacji po usunięciu. Atmosfera gabinetu bardzo przyjazna i relaksująca. Znieczulenie podane praktycznie bezboleśnie.

  lek. Rafał Kowal2017-09-07

  Bardzo dziękuję za pochwałę i cieszę się że nasze starania aby atmosfera w naszej praktyce była jak najbardziej komfortowa, zostały dostrzeżone.

 • Lokalizacja: Askdentist

  Jestem po pierwszej wizycie . Niewiele można powiedzieć po tak krótkiej znajomości ;) , ale z całą pewnością po dzisiejszym dniu mogę Was kochani zapewnić iż Pan doktor jest bardzo sympatyczny , ale nie to jest najważniejsze...choć oczywiście bardzo pomaga w przełamywaniu lęku :) ! Ząbek został usunięty zanim zdążyłam się zorientować! Naprawdę!!! Kilka sekund i po kłopocie ! Po raz pierwszy w moim życiu będę to dobrze wspominać :) . Kolejna wizyta umówiona !!! Wszystko jasno i rzeczowo wytłumaczone ! Ogromne zaangażowanie lekarza , wiem co jak i kiedy będziemy robić . Ocena nie może być inna piątka i to z dużym plusem....!!!
  - najlepszy stomatolog w moim 34 letnim życiu :) .
  Oby tak dalej Panie doktorze i jeszcze raz dziękuję za dziś ! :)

  lek. Rafał Kowal2017-09-04

  Szanowna Pani Alicjo, mam nadzieję że ta pierwsza wizyta, pozostawi trwały i pozytywny ślad w pani doświadczeniach wizyt stomatologicznych,
  a ja ze swojej strony postaram się żeby następne wizyty były równie dobrze odbierane. Dziękuję bardzo za ocenę na piątkę!