Umów wizytę Zapytaj lekarza 71 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Pragniemy poinformować, że z powodów zdrowotnych do końca stycznia Pan Rafał nie może przyjmowac pacjentów. Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (48)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Pragniemy poinformować, że z powodów zdrowotnych do końca stycznia Pan Rafał nie może przyjmowac pacjentów.
  Krakowianin, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Z 1994r.
  Dyplomowany technik protetyki dentystycznej z dyplomem uzyskanym 1989r.
  2000r. Egzamin specjalizacyjny z chirurgii stomatologicznej poprzedzony wielomiesięcznym stażem w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Coll.Med.UJ.
  W latach 1996-2004 prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Krakowie przy ulicy Imbramowskiej , równocześnie pracując w specjalistycznej przychodni chirurgii stomatologicznej na Pl.Św.Ducha
  .Po otwarciu się granic Unii Europejskiej postanowił pogłębić wiedzę i doświadczenie stomatologiczne wyjeżdżając do Anglii,gdzie przebywał lat dziesięć pracując w wielu renomowanych klinikach.
  Wieloletni członek brytyjskiego General Dental Council oraz prestiżowego towarzystwa stomatologicznego Gloucestershire Independent Dentists, gdzie co miesiąc uczestniczył w specjalistycznych kursach i spotkaniach poszerzając swoją wiedzę medyczną i uzyskując kolejne certyfikaty uprawniające do stosowania najnowszych zdobyczy nauki i techniki w stomatologii.
  Po powrocie do Polski w 2014r. osiadł ponownie w Krakowie, gdzie pracuje we własnej praktyce stomatologicznej Askdentist, przy ulicy Emilii Plater 2 w Krakowie.

  It has been my ambition for the past 20 years to deliver high quality of
  standards to my patients. I enjoy practising evidence base dentistry. In my
  work I like to prioritise my patients and their expectations. My aim is always
  for the patients dental experience to be pleasant.

  I have acquired bachelors of dentistry in 1994 at Yagiellonian University,
  Cracow. I have first degree specialisation in minor oral surgery. For the past
  10 years I have practiced in UK where I have enjoyed further professional
  development and a membership of Gloucestershire Independent Dentists.

  In my spare time I enjoy running , reading and
  hiking, will it be in beautiful Cotswolds or Tatra mountains.

Specjalizacje

 • Chirurgia stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Certyfikaty

Choroby

 • ból zęba
 • brak zębów
 • kamień nazębny
 • wybielanie zębów
 • leczenie zębów pod mikroskopem

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
172 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Naprawdę polecam, najlepszy specjalista z jakim miałem doczynienia. Pełen profesjonalizm na każdym kroku, wszystko zawsze dokładnie wytłumaczone. Indywidualne podejście do pacjenta. Zero bólu niezależnie od zabiegu, nigdy nie stresuje się przed kolejną wizytą ponieważ wiem że wszystko będzie w porządku. Pan doktor wyleczył już wszystkie moje zęby które były w nie najlepszym stanie, został jeszcze jeden zabieg i korony ale jestem pewien że wszystko będzie dobrze i w sumie nie mogę się doczekać. Wizyty zasze o czasie, zero kolejek, gabinet o wysokim standardzie. Jeszcze raz polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Bylam po raz pierwszy u pana Rafala z rekomendacji kolezanki i jestem bardzo zadowolona. Sprawnie, profesjonalnie I bez stresu. Czulam sie ze jestem W dobrych rekach.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pan Rafał Kowal jest bardzo dobrym stomatologiem. Gdy zadawałem jakieś pytanie związane z diagnozą lub zabiegiem, to zawsze otrzymywałem rzeczową, wyczerpującą odpowiedź. Zabiegi były przeprowadzane punktualnie i bezboleśnie. Polecam każdemu :)

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pełen profesionalizm, wspaniały gabinet w doskonałej lokalizacji .
  Punktualność niebywała. Serdecznie dziekuję.

  lek. Rafał Kowal2017-12-20

  Szanowny Pani, bardzo mi miło że wspomniał Pan o punktualności. Staram się zawsze być na czas, bo szanuję to że ktoś postarał się aby przyjść o umówionej godzinie. Bardzo dziękuję za miłe słowa.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam. U pana Kowala wyrywałam 8. Zabieg odbył się szybko bez żadnego czekania w kolejce. Po wyrwaniu zęba dostałam karteczkę z informacjami jak mam postępować czego unikać itd i z telefonem do lekarza wrazie komplikacji

  lek. Rafał Kowal2017-12-20

  Szanowna Pani, bardzo się cieszę że nadmieniła Pani o zaleceniach poekstrakcyjnych , które dajemy pacjentom po zabiegach. Jest to bardzo ważne, ponieważ pacjenci często są zbyt podenerwowani i oszołomieni by skutecznie wysłuchać porad , które zwyczajowo chirurg przekazuje.
  Znacznie lepiej je mieć na spisane karteczce i na spokojnie zapoznać się z nimi w domu kiedy emocje już opadną. Bardzo dziękuję za opinię.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Askdentist

  Do Pana Doktora trafiłam po kilkumiesięcznym strachu przed stomatologiem spowodowanym wcześniejszymi doświadczeniami. Moje obawy rozpłynęły się w chwili przekroczenia progu gabinetu. Kompetencją, siłą spokoju oraz indywidualnym podejściem do pacjenta Pan Doktor zdecydowanie zjednuje sobie zaufanie i na każdym etapie leczenie dokłada wszelkiej staranności, aby pacjent czuł się komfortowo.
  Nie do przecenienia jest fakt, iż Pan Doktor skrupulatnie i rzeczowo tłumaczy problem, proponuje alternatywne ścieżki leczenia bez forsowania konkretnych rozwiązań, dzięki czemu pacjent wie, że trafił pod opiekę profesjonalisty, dla którego dobro pacjenta jest priorytetem.
  Jestem po dwóch wizytach, ale wiem, że nie będę miała żadnych obaw przed zawierzeniem swojego zdrowia Panu Doktorowi po raz kolejny – co więcej, zrobię to z przyjemnością!

  lek. Rafał Kowal2017-12-20

  Pani Agnieszko jestem naprawdę mile ujęty tak wspaniałą i bardzo szczegółową opinią za którą serdecznie dziękuję i postaram się aby następne wizyty były równie wysoko oceniane.

 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Bardzo miły pan doktor i asystentka :) nadrobili w miesiąc parę lat zaniedbań. Pierwsze wyrywanie też jakoś przeżyłem :)

  lek. Rafał Kowal2017-12-12

  Bardzo dziękujemy za miłą opinię. Był dobry początek, na pewno i zakończenie będzie pomyślne ! Głowa do góry.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Pan doktor jest bardzo miły, ma ładnie, profesjonalnie wyposażony gabinet. Jednak przeraziło mnie znieczulenie, które zostało mi zaaplikowane przy plombowaniu, zaczęło przechodzić dopiero po 5 h, zwykle mogę już jeść po godzinie.

  lek. Rafał Kowal2017-12-04

  Szanowna Pani, dziękuję uprzejmie za opinię.Chciałbym nadmienić że długość działania znieczulenia nie zależy ode mnie. Czasami drobna zmiana w metaboliźmie, prędkości przepływu krwi lub inne samopoczucie ( zmiany w ciśnieniu) mogą mieć na to wpływ. Poza tym wolę aby pacjenta dłużej trzymało znieczulenie niż żeby bolało przy zabiegu, który czasami się przedłuża.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Do Pana Doktora trafiłem z okropnym bólem zęba i odwiecznym strachem przed gabinetem dentystycznym. Moje wcześniejsze wizyty u innych stomatologów były zawsze bolesne.
  Pan Rafał dokładnie wyjaśnił co się dzieje z zębem, przedstawił możliwe etapy leczenia (razem z kosztami) i pozwolił mi zdecydować się na konkretną opcję. Moja górna dwójka przeszła leczenie kanałowe pod okiem Pana Rafała, nic nie bolało - nawet podanie znieczulenia. Ząb został uratowany. Jestem już po kolejnych wizytach, kolejne zęby są leczone. Rzeczywiście bez bólu i w komfortowej atmosferze i w bardzo przystępnych cenach. Bardzo podoba mi się jego indywidualne podejście do mnie jako pacjenta. Cieszę się, że w końcu (po 26 latach życia) znalazłem 'swojego dentystę', któremu ufam w 100% i którego będę systematycznie odwiedzał!
  Polecam z całego serca!
  Dziękuję i pozdrawiam Pana Doktora!

  lek. Rafał Kowal2017-11-28

  Panie Kamilu, dziękując bardzo za opinię zapewniam że zaufanie jakim mnie Pan obdarzył z pewnością nie będzie poderwane. Pozdrawiam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: AskdentistUsługa: wizyta stomatologiczna

  Z czystym sumieniem mogę polecić lek. Rafała Kowal (chirurga, stomatologa)gdyż jest osobą z powołania do swojej pracy z pełną pasją i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki .Bardzo podoba mi się jego podejście do pacjenta konkretnie tłumaczy dany przypadek zależy mu aby pacjent miał świadomość, że mogą wystąpić powikłania ( np. w przypadku moich ósemek), a każdy przypadek jest indywidualny oraz , że o zęby trzeba dbać systematyczną higieną wtedy efekty będą podtrzymywane nie raz na lata. Bardzo się cieszę, że trafiłam na takiego uczciwego mającego na celu dobro pacjenta lekarza który powiedział mi z jakim ryzykiem się to wiąże i nie usunęłam ósemek oraz jako jedyny znalazł bardzo dobre rozwiązanie na piękny estetyczny uśmiech. Uważam, że ceny są adekwatne do jakości wykonywanych usług oraz ze pan Rafał to prawdziwy fachowiec;-)Pełen profesjonalizm i super podejście do pacjenta!! Bezboleśnie i bezstresowo!!! Polecam wszystkim!;-)

  lek. Rafał Kowal2017-11-16

  Jest mi naprawdę bardzo przyjemnie czytać tak wspaniałą opinie .Bardzo się cieszę że docenia Pani moje starania aby leczenie było jak najbardziej profesjonalne. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.