dr n. med.

Radosław Damian Stepańczak

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra, Psychoterapeuta

51 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
71 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

**** KONSULTACJE DIAGNOSTYCZNE (PIERWSZORAZOWE) - WYŁĄCZNIE WIZYTA 60 MINUT (NIE 30MIN)**** **** BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZANIE REZERWACJI. W PRZYPADKU BRAKU POTWIERDZENIA MOŻE ZOSTAĆ… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
51 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja psychiatryczna 60 min (pierwszorazowa)

  Pierwsza wizyta. Bardzo pozytywne wrażenia. Na początku dużo stresu, z czasem zero stresu. Pełne zrozumienie. Gdyby wszyscy lekarze tak tłumaczyli rzeczy od a do z to by była bajka. Polecam !

  Radosław Damian Stepańczak2018-09-21

  Dziękuję i pozdrawiam !

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: wizyta pierwszorazowa (diagnostyczna)

  Wizyta przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze. Pomimo moich obaw przed wizytą okazało się, że Pan Doktor jest świetnym specjalistą, który nawet taki kamień jak ja potrafi rozłupać i przeprowadzić wywiad w taki sposób abym otworzył się do końca. Polecam i na pewno wracam za miesiąc na umówioną wizytę.

  Radosław Damian Stepańczak2018-09-10

  Bardzo dziekuję za dodanie opini i pozdrawiam !

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: Lęki

  Przy Panu doktorze nie czułam się skrępowana, mogłam opowiedzieć o moich obawach i lękach. Wysłucha, dopyta i nie skrytykuje. Dokładnie wyjaśnił co "widzi".
  Gorąco polecam.

  Radosław Damian Stepańczak2018-09-10

  Gorąco pozdrawiam i dziękuję za dodanie opinii !

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: badanie psychiatryczne

  Jak na razie byłam na pierwszej wizycie ale juz po niej mogę stwierdzić ze Pan doktor jest wspaniały. Po małycj nieprzyjemnosciach z innym lekarzem kilka lat temu i nieumiejętnościa rozmawiania z innymi o swoich problemach, u doktora czulam sie bardzo komfortowo i w końcu bez problemu się otworzyłam. Bardzo uważnie słucha, nie komentuje, nie zadaje niepotrzebnych pytań, dopiero pod koniec stawia diagnozę a nawet podaje kilka prawdopodobieństw oraz mozliwosci leczenia. Jestem bardzo zadowolona, rozpoczęłam leczenie, po urlopie będę starac sie o psychoterapię. Czekam na pierwsze efekty i na kolejna wizyte :) Dziekuję i Pozdrawiam

  Radosław Damian Stepańczak2018-08-21

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję !

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: wizyta pierwszorazowa (diagnostyczna)

  Bardzo pozytywne wrażenia po pierwszym spotkaniu. Spokojny, kulturalny lekarz. Bardzo uważnie mnie wysłuchał, też tego jak się czułam po różnych lekach, co pomagało a co szkodziło. Widać dużą wiedzę, ale bez obiecywania gruszek na wierzbie. To nie byłą wizyta 15 minut i recepta jak w poprzedniej poradni. Polecam !

  Radosław Damian Stepańczak2018-08-14

  Pozdrawiam serdecznie!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: wizyta kolejna (kontrolna)

  Pan doktor bardzo dobrze dobrał mi lekarstwa, wysłuchuje się w potrzeby pacjenta i dopasowuje indywidualnie sposób leczenia. Bardzo dobrze motywuje pacjenta do kontynuacji leczenia.

  Radosław Damian Stepańczak2018-08-10

  Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam !

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: Konsultacja psychiatryczna 30 min (wizyta kolejna - kontrolna)

  Pan Doktor jest zawsze pomocny. Już drugi raz wyciągnął mnie z dołka. Dobrze zna sie na lekach i wszystko dokładnie tłumaczy. Muszę też powiedzieć że ma dużo cierpliwości, dobrze się z nim rozmawia, na początku bardzo powazny, ale ma duże poczucie humoru, co przynajmnie dla mnie jest ważne. Pozdrawiam Pana Doktora. Adrian P.

  Radosław Damian Stepańczak2018-07-31

  Bardzo dziękuję za opinię i pozdrawiam !

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: Konsultacja psychiatryczna 60 min (pierwszorazowa)

  Bardzo polecam Pana dr Radosława. Już po pierwszej wizycie trafnie mnie zdiagnozował i skierował na leczenie w odpowiednim miejscu, dzięki temu udało mi się rzucić wieloletnią hazardową grę na giełdzie.
  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

  Radosław Damian Stepańczak2018-07-31

  Bardzo dziękuję za opinię. Gratuluję determinacji w ciężkiej pracy nad sobą. Pozdrawiam !

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: nerwica lękowa

  Doktor, który pozwala mi pozytywnie patrzeć na świat . Po drugiej wizycie odzyskuję radość i chęć życia . Wzbudza zaufanie od samego początku . Bardzo sympatyczne spotkanie . Dziękuję Doktorze . Krystyna

  Radosław Damian Stepańczak2018-06-19

  Dziękuję bardzo za opinię. Pozdrawiam serdecznie !

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • **** KONSULTACJE DIAGNOSTYCZNE (PIERWSZORAZOWE) - WYŁĄCZNIE WIZYTA 60 MINUT (NIE 30MIN)****
  **** BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZANIE REZERWACJI. W PRZYPADKU BRAKU POTWIERDZENIA MOŻE ZOSTAĆ ONA ANULOWANA ****


  Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
  W latach 2005-2015 pracowałem jako asystent i wykładowca w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM w Katowicach, tam uzyskałem specjalizację w dziedzinie psychiatrii oraz stopień doktora nauk medycznych.

  Ukończyłem 4-letnie całościowe studia podyplomowe w zakresie psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje różne obszary pomocy psychiatrycznej: leczenie poważnych zaburzeń psychicznych oraz "stanów nagłych" (praca w psychiatrycznym oddziale całodobowym, izbie przyjęć), konsultowanie pacjentów chorych somatycznie (oddziałów Szpitala Wieloprofilowego GCM w Katowicach Ochojcu oraz Szpitala Wielospecjalistyczngo w Bytomiu), konsultacje psychiatryczne pacjentów z problemem uzależnień ( Oddział Dzienny Terapii Uzależnień i Poradnia Leczenia Uzależnień w Oświęcimiu), wieloletnią praktykę ambulatoryjną w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Leczenia Nerwic a takżę pracę psychoterapeutyczną (grupową i indywidualną) z osobami doświadczającymi problemów emocjonalnych.

  Od 2015 roku kieruję Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym i Zespołem Poradnii Centrum Zdrowia Psychicznego "FENIKS" w Zabrzu, konsultuję także pacjentów w ramach Gabinetu Prywatnego (konsultacje psychiatryczne).

  W diagnozowaniu i leczeniu pacjentów stosuję podejście biologiczne (oparte na wiedzy o działaniu mózgu i farmakoterapii), które staram się rozszerzać o psychologiczne rozumienie objawów. Nierzadko owocem konsultacji psychiatrycznej, bywa zalecenie podjęcia psychoterapii. Psychoterapia (jako uzupełnienie lub alternatywa dla leków) traktowana jest jako metoda szczególnie skuteczna (leczenie przyczynowe, dające szansę na trwałe wyleczenie) w m.in. przypadku zaburzeń lękowych, nastroju czy osobowości.

  Jak przygotować się do konsultacji:
  Podczas pierwszych konsultacji rozmawiamy o tym co jest powodem wizyty, często to powodujące cierpienie objawy, trudności w relacjach z innymi ludźmi, funkcjonowaniu, czy brak satysfakcji z różnych aspektów życia.
  Jeśli leczycie się Państwo z powodu dolegliwości psychicznych już od jakiegoś czasu, dobrze byłoby gdybyście mogli zabrać ze sobą:
  - wyniki wykonanych dotychczas badań (psychologicznych, obrazowych i innych)
  - karty informacyjne leczenia szpitalnego (psychiatrycznego a także w oddziałach ogólnomedycznych)
  - listę przyjmowanych na stałe leków (aktualnie oraz w przeszłości)

  Bardzo użyteczne może być też zastanowienie się i zapisanie jak zmieniało się dotychczas leczenie farmakologiczne i jakie efekty przynosiły stosowane preparaty.

  Efektem konsultacji diagnostycznych (jednej lub kilku, w zależności od wagi problemu) jest ustalenie rozpoznania- diagnozy psychiatrycznej. Omawiamy wówczas co oznacza dana diagnoza, jakie istnieją możliwe formy leczenia oraz ewentualnie plany dodatkowej diagnostyki.
  Ile czasu trwa konsultacja psychiatryczna?
  Badanie psychiatryczne polega na rozmowie. Niezmiernie ważne jest wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu, by komfortowo taką rozmowę przeprowadzić :-)

  WAŻNE !!!
  Na KONSULTACJE DIAGNOSTYCZNE (PIERWSZORAZOWE) przeznaczam 60 MINUT
  Serdeczna prośba
  o NIE umawianie konsultacji 30 MIN. jeśli ma to być spotkanie pierwszorazowe. Taka rezerwacja terminu nie zostanie zrealizowana. To po prostu zbyt mało czasu na rzetelną konsultację.
  Nie robię w tym zakresie wyjątków...

  Jeśli problem okazuje złożony, jest potrzeba dłuższej rozmowy czy wysłuchania np. relacji od członków rodziny – otrzymacie Państwo propozycję dodatkowego spotkania diagnostycznego w nieodległym terminie.

  SPOTKANIE KONTROLNE - to zwykle spotkanie 30 MINUTOWE. Oczywiście można zarezerwować 60 minut zamiast 30-tu, jeśli tylko widzicie Państwo potrzebę dłuższej rozmowy.

  Dla wspólnego komfortu bardzo proszę o punktualne przybycie na umówioną godzinę.
  Pacjenci umówieni są na konkretne godziny, wyznaczony czas zarezerwowany jest z wyprzedzeniem wyłącznie dla Państwa. To poważne wspólne zobowiązanie. W związku z tym prośba o możliwie wczesne powiadomienie w przypadku rezygnacji/zamiaru przełożenia wizyty na inny termin.

  WAŻNE WSKAZÓWKI:

  Zajmuję się leczeniem jedynie pacjentów dorosłych.
  Cennik wizyt - konsultacje psychiatryczne:
  Wizyty diagnostyczne:
  (60 min): 160 zł
  Wizyty kontrolne:
  (30 min): 120 zł
  (60 min): 160 zł

  Termin wizyty ustalany jest telefonicznie lub internetowo.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Edukacja

 • ECNP School of Old Age Neuropsychopharmacology (Venice, Italy 2013)

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Clinic Neuroscience Institute. Psychiatry Department.Hospital Clinic de Barcelona (Barcelona,Spain 2011)

Zdjęcia