dr n. med.

Radosław Damian Stepańczak

Psychiatra, Psychoterapeuta

43 opinie +dodaj

Umów wizytę
51 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2005-2015 pracowałem jako asystent i wykładowca w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
43 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: nerwica lękowa

  Doktor, który pozwala mi pozytywnie patrzeć na świat . Po drugiej wizycie odzyskuję radość i chęć życia . Wzbudza zaufanie od samego początku . Bardzo sympatyczne spotkanie . Dziękuję Doktorze . Krystyna

  Radosław Damian Stepańczak2018-06-19

  Dziękuję bardzo za opinię. Pozdrawiam serdecznie !

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: nerwica

  Zdecydowanie polecam doktora Stepańczaka. Za mną kilka wizyt, więc nie piszę na świeżo. Patrząc jak się czułam w lutym (praktycznie brak snu, lęki, różne bóle i szukanie diagnozy u wszystkich chyba specjalistów) a jak się czuję teraz - wielka różnica. Pan doktor jest cierpliwy, uważnie słucha, nie wyśmiał mnie ani nie bagatelizował.Czekał aż dokończę wszystkie badania, nie popędzał. Na spokojnie potem przekonał do leku mimo, że byłam anty (zaczynałam od 1/4 tabletki). Teraz mogę powiedzieć , że znowu naprawdę mam życie a nie koszmar, który mam nadzeję już nie wróci !

  Radosław Damian Stepańczak2018-06-04

  Dziękuję i pozdrawiam !

 • E

  Wizyta odbyła się o określonej godzinie, bez opóźnień. Lekarz bardzo kompetentnie podszedł do problemu. Ogromny plus za długi czas wizyty (60 min.) Pan Doktor jest otwarty i komunikatywny. Polecam!

  Radosław Damian Stepańczak2018-04-18

  Dziękuję bardzo, pozdrawiam !

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: poradnictwo psychologiczne

  Bardzo sympatyczne spotkanie z Panem doktorem, który potrafi słuchać
  oraz wydać odpowiedni werdykt w omawianej sprawie. Ponadto przepisane leki sprawdzają się w 100%. Polecam każdemu tego lekarza.
  Ja bardzo dziękuję za poradę i polecam się na przyszłość. Pozdrawiam
  Andrzej S.

  Radosław Damian Stepańczak2018-04-18

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam !

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: Konsultacja psychiatryczna 30 min (wizyta kontrolna)

  Do tej pory dwie wizyty. Będą następne. Muszę powiedzieć, że wrażenia bardzo sympatyczne. Moje problemy to problemy z ludźmi i doły takie, że się czasem trudno zwlec z łóżka.Lekarz potrafi słuchać uwaznie i ma fajne uwagi i co ważne nie ocenia tylko chce pomóc! Generalnie wszystkie obawy przed wizyta u psychiatry się nie sprawdziły. Było naprawdę sympatycznie. Jak ktoś ma problem ze sobą to warto iść. Polecam !

  Radosław Damian Stepańczak2018-03-27

  Dziękuję i pozdrawiam !

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor jest bardzo kompetentny i spokojny, ale i chłodny, gdy sytuacja tego wymaga. Uświadomił mi jak wiele pracy przede mną, choć nie było to dla mnie łatwe. Summa summarum jedna wizyta u lekarza, który >nadmiernie< nie pobłaża a jednocześnie nie ocenia i aktywnie słucha pacjenta, sprawiła, że mam większą motywację, żeby wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Dostałam też od Doktora kontakt do innych specjalistów, z których pomocy zamierzam skorzystać. Właściwa osoba na właściwym miejscu, z adekwatną postawą i pełnią życzliwości.

  Radosław Damian Stepańczak2018-03-27

  Trzymam kciuki ! Pozdrawiam...

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu,zero pośpiechu,oznak znudzenia czy zniecierpliwienia,widać chęć pomocy pacjentowi,bardzo pozytywnie nastawiony.Zdecydowanie polecam,po pierwszej wizycie ogromna poprawa!

  Radosław Damian Stepańczak2018-03-05

  Pozdrawiam serdecznie !

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja psychiatryczna 60 min

  Pan Doktor jest uprzejmy i wzbudza zaufanie od samego początku, a samo spotkanie przebiegło w przyjaznej i zarazem profesjonalnej atmosferze. W bardzo przystępny sposób przedstawił mi diagnozę oraz wyjaśnił zasadę działania leku, który przepisał. Stanowczo i z czystym sumieniem mogę polecić dr Stepańczaka

  Radosław Damian Stepańczak2018-03-05

  Dziękuję i pozdrawiam !

 • T
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry fachowiec. Potrzebowałem szybkiej pomocy i właśnie tak się stało. Potrafi tak poprowadzić rozmowę, że można wszystko opowiedzieć.Już sama rozmowa mnie uspokoiła. Powiedział jaką podejrzewa diagnozę, zwrócił uwage na kilka rzeczy z mojego życia które sie mogą do tego przykładać jak się czuję. W końcu najwazniejsze: leki trafione. Zdecydowanie polecam !

  Radosław Damian Stepańczak2018-03-05

  Dziękuję. Pozdrawiam !

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: diagnoza i leczenie borderline i uzależnienia

  Lekarza wybrałam przez dobre opinie. Trudno się umówić bo terminy są odległe nie ma za wiele tych terminów godzinnych a na półgodzinne nie chce przyjmować za pierwszym razem ale to wzbudziło w sumie mój szacunek że sie nie nastawia na taśmę, "kolejny prosze.."
  Zebrał bardzo szczegółowy wywiad. Postawił diagnozy z którymi w sumie się zgadzam. W ogóle naprawdę w porządku rozmowa, godzina to nawet za mało żeby wszystko obgadać. Niestety powiedział że mam naprawdę poważne kłopoty ze sobą i że on się nie podejmie leczyć w prywatnym gabinecie, tylko że trzeba w ośrodku i wogóle kilka etapów leczenia. Najpierw się wkurzyłam ale może ma rację plus za uczciwość bo nie zwodził tylko szczerze powiedział...

  Radosław Damian Stepańczak2018-02-06

  Powodzenia ! Pozdrawiam !

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  W latach 2005-2015 pracowałem jako asystent i wykładowca w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM w Katowicach, tam uzyskałem specjalizację w dziedzinie psychiatrii oraz stopień doktora nauk medycznych.

  Ukończyłem 4-letnie całościowe studia podyplomowe w zakresie psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje różne obszary pomocy psychiatrycznej: leczenie poważnych zaburzeń psychicznych oraz "stanów nagłych" (praca w psychiatrycznym oddziale całodobowym, izbie przyjęć), konsultowanie pacjentów chorych somatycznie (oddziałów Szpitala Wieloprofilowego GCM w Katowicach Ochojcu oraz Szpitala Wielospecjalistyczngo w Bytomiu), konsultacje psychiatryczne pacjentów z problemem uzależnień ( Oddział Dzienny Terapii Uzależnień i Poradnia Leczenia Uzależnień w Oświęcimiu), wieloletnią praktykę ambulatoryjną w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Leczenia Nerwic a takżę pracę psychoterapeutyczną (grupową i indywidualną) z osobami doświadczającymi problemów emocjonalnych.

  Od 2015 roku kieruję Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym i Zespołem Poradnii Centrum Zdrowia Psychicznego "FENIKS" w Zabrzu, konsultuję także pacjentów w ramach Gabinetu Prywatnego.

  W diagnozowaniu i leczeniu pacjentów stosuję podejście biologiczne (oparte na wiedzy o działaniu mózgu i farmakoterapii), które staram się rozszerzać o psychologiczne rozumienie objawów. Nierzadko owocem konsultacji psychiatrycznej, bywa zalecenie podjęcia psychoterapii. Psychoterapia (jako uzupełnienie lub alternatywa dla leków) traktowana jest jako metoda szczególnie skuteczna (leczenie przyczynowe, dające szansę na trwałe wyleczenie) w m.in. przypadku zaburzeń lękowych, nastroju czy osobowości.

  Jak przygotować się do konsultacji:
  Podczas pierwszych konsultacji rozmawiamy o tym co jest powodem wizyty, często to powodujące cierpienie objawy, trudności w relacjach z innymi ludźmi, funkcjonowaniu, czy brak satysfakcji z różnych aspektów życia.
  Jeśli leczycie się Państwo z powodu dolegliwości psychicznych już od jakiegoś czasu, dobrze byłoby gdybyście mogli zabrać ze sobą:
  - wyniki wykonanych dotychczas badań (psychologicznych, obrazowych i innych)
  - karty informacyjne leczenia szpitalnego (psychiatrycznego a także w oddziałach ogólnomedycznych)
  - listę przyjmowanych na stałe leków (aktualnie oraz w przeszłości)

  Bardzo użyteczne może być też zastanowienie się i zapisanie jak zmieniało się dotychczas leczenie farmakologiczne i jakie efekty przynosiły stosowane preparaty.

  Efektem konsultacji diagnostycznych (jednej lub kilku, w zależności od wagi problemu) jest ustalenie rozpoznania- diagnozy psychiatrycznej. Omawiamy wówczas co oznacza dana diagnoza, jakie istnieją możliwe formy leczenia oraz ewentualnie plany dodatkowej diagnostyki.
  Ile czasu trwa konsultacja psychiatryczna?
  Badanie psychiatryczne polega na rozmowie. Niezmiernie ważne jest wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu, by komfortowo taką rozmowę przeprowadzić :-)

  WAŻNE !!!
  Na KONSULTACJE DIAGNOSTYCZNE przeznaczam 60 MINUT
  Serdeczna prośba
  o NIE umawianie konsultacji 30 MIN. jeśli ma to być spotkanie pierwszorazowe. Taka rezerwacja terminu nie zostanie zrealizowana. To po prostu zbyt mało czasu na rzetelną konsultację.
  Nie robię w tym zakresie wyjątków...

  Jeśli problem okazuje złożony, jest potrzeba dłuższej rozmowy czy wysłuchania np. relacji od członków rodziny – otrzymacie Państwo propozycję dodatkowego spotkania diagnostycznego w nieodległym terminie.

  SPOTKANIE KONTROLNE - to zwykle spotkanie 30 MINUTOWE. Oczywiście można zarezerwować 60 minut zamiast 30-tu, jeśli tylko widzicie Państwo potrzebę dłuższej rozmowy.

  Dla wspólnego komfortu bardzo proszę o punktualne przybycie na umówioną godzinę.

  WAŻNE WSKAZÓWKI:

  Zajmuję się leczeniem jedynie pacjentów dorosłych.
  Cennik wizyt - konsulacje psychiatryczne:
  Wizyty diagnostyczne:
  (60 min): 160 zł
  Wizyty kontrolne:
  (30 min): 120 zł
  (60 min): 160 zł

  Termin wizyty ustalany jest telefonicznie lub internetowo.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • ECNP School of Old Age Neuropsychopharmacology (Venice, Italy 2013)

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Clinic Neuroscience Institute. Psychiatry Department.Hospital Clinic de Barcelona (Barcelona,Spain 2011)

Zdjęcia