dr n. med.

Radosław Damian Stepańczak

Psychiatra, Psychoterapeuta

37 opinii +dodaj

Umów wizytę 60 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2005-2015 pracowałem jako asystent i wykładowca w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
37 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu,zero pośpiechu,oznak znudzenia czy zniecierpliwienia,widać chęć pomocy pacjentowi,bardzo pozytywnie nastawiony.Zdecydowanie polecam,po pierwszej wizycie ogromna poprawa!

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-03-05

  Pozdrawiam serdecznie !

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja psychiatryczna 60 min

  Pan Doktor jest uprzejmy i wzbudza zaufanie od samego początku, a samo spotkanie przebiegło w przyjaznej i zarazem profesjonalnej atmosferze. W bardzo przystępny sposób przedstawił mi diagnozę oraz wyjaśnił zasadę działania leku, który przepisał. Stanowczo i z czystym sumieniem mogę polecić dr Stepańczaka

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-03-05

  Dziękuję i pozdrawiam !

 • T
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry fachowiec. Potrzebowałem szybkiej pomocy i właśnie tak się stało. Potrafi tak poprowadzić rozmowę, że można wszystko opowiedzieć.Już sama rozmowa mnie uspokoiła. Powiedział jaką podejrzewa diagnozę, zwrócił uwage na kilka rzeczy z mojego życia które sie mogą do tego przykładać jak się czuję. W końcu najwazniejsze: leki trafione. Zdecydowanie polecam !

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-03-05

  Dziękuję. Pozdrawiam !

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: diagnoza i leczenie borderline i uzależnienia

  Lekarza wybrałam przez dobre opinie. Trudno się umówić bo terminy są odległe nie ma za wiele tych terminów godzinnych a na półgodzinne nie chce przyjmować za pierwszym razem ale to wzbudziło w sumie mój szacunek że sie nie nastawia na taśmę, "kolejny prosze.."
  Zebrał bardzo szczegółowy wywiad. Postawił diagnozy z którymi w sumie się zgadzam. W ogóle naprawdę w porządku rozmowa, godzina to nawet za mało żeby wszystko obgadać. Niestety powiedział że mam naprawdę poważne kłopoty ze sobą i że on się nie podejmie leczyć w prywatnym gabinecie, tylko że trzeba w ośrodku i wogóle kilka etapów leczenia. Najpierw się wkurzyłam ale może ma rację plus za uczciwość bo nie zwodził tylko szczerze powiedział...

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-02-06

  Powodzenia ! Pozdrawiam !

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja psychiatryczna 60 min

  Godny polecenia specjalista. Jeśli masz problem i nie wiesz do kogo się z nim udać myślę że to będzie najlepszy wybór. Jestem po drugiej wizycie, dobrze dobrane leki, przyszedłem całkiem rozbity już czuję się lepiej.
  Pozdrawiam

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-01-31

  Pozdrawiam !

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja psychiatryczna 60 min

  Świetny lekarz, wizyta odbyła się w miłej, profesjonalnej atmosferze. Pan doktor wysłuchał mojego problemu i zlecił trafne leczenie, jestem bardzo wdzięczny, polecam.

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-01-31

  Pozdrawiam !

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dzięki wizytom u Pana Doktora wstaję na nogi. Wcześniej leczyłam się u innej Pani Doktor niestety z marnym skutkiem. Pan Doktor Stepańczak jest świetnym specjalistą jak i prawdziwym profesjonalistą.
  Wizyty przebiegają w przyjaznej atmosferze.
  Na szczęście trafiłam w dobre ręce.

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2018-01-13

  Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja psychiatryczna 30 min (wizyta kontrolna)

  Doktor Radosław to prawdziwy profesjonalista.Człowiek wszechstronnie wykształcony i o wysokiej kulturze osobistej. Efekty leczenia są znaczące i jestem bardzo kontent. Uważam, że przy obecnym tempie życia, każdy powinien skorzystać z pomocy analityka. Ukłony dla Pana Doktora.
  Kamil

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2017-12-20

  Pozdrawiam :-)

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja pierwszorazowa (diagnostyczna) 60 min

  Pozytywnie :-) mogę polecić Pana Doktora choć brakowalo nam już czasu aby omówić jeszcze pewne kwestie ale mam nadzieję że następnym razem się uda .

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2017-12-03

  Dziękuję bardzo i pozdrawiam !

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychiatrii i PsychoterapiiUsługa: konsultacja kolejna (kontrolna) 30 min

  Jestem po drugiej wizycie. Muszę powiedzieć że leki działają bardziej niż się spodziewałem. Przedw wszystkim żona też to widzi i wszyscy w domu że jestem spokojniejszy i inaczej sie ze mną rozmawia.
  Doktor jest bardzo przyjazny i wie co robi. Do psychologa mnie nie przekonał bo to nie dla mnie ale leki dobrane pierwsza klasa. Polecam!

  dr n. med. Radosław Damian Stepańczak2017-11-23

  Pozdrawiam !

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  W latach 2005-2015 pracowałem jako asystent i wykładowca w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚUM w Katowicach, tam uzyskałem specjalizację w dziedzinie psychiatrii oraz stopień doktora nauk medycznych.

  Ukończyłem 4-letnie całościowe studia podyplomowe w zakresie psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Moje doświadczenie zawodowe obejmuje różne obszary pomocy psychiatrycznej: leczenie poważnych zaburzeń psychicznych oraz "stanów nagłych" (praca w psychiatrycznym oddziale całodobowym, izbie przyjęć), konsultowanie pacjentów chorych somatycznie (oddziałów Szpitala Wieloprofilowego GCM w Katowicach Ochojcu oraz Szpitala Wielospecjalistyczngo w Bytomiu), konsultacje psychiatryczne pacjentów z problemem uzależnień ( Oddział Dzienny Terapii Uzależnień i Poradnia Leczenia Uzależnień w Oświęcimiu), wieloletnią praktykę ambulatoryjną w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Leczenia Nerwic a takżę pracę psychoterapeutyczną (grupową i indywidualną) z osobami doświadczającymi problemów emocjonalnych.

  Od 2015 roku kieruję Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym i Zespołem Poradnii Centrum Zdrowia Psychicznego "FENIKS" w Zabrzu, konsultuję także pacjentów w ramach Gabinetu Prywatnego.

  W diagnozowaniu i leczeniu pacjentów stosuję podejście biologiczne (oparte na wiedzy o działaniu mózgu i farmakoterapii), które staram się rozszerzać o psychologiczne rozumienie objawów. Nierzadko owocem konsultacji psychiatrycznej, bywa zalecenie podjęcia psychoterapii. Psychoterapia (jako uzupełnienie lub alternatywa dla leków) traktowana jest jako metoda szczególnie skuteczna (leczenie przyczynowe, dające szansę na trwałe wyleczenie) w m.in. przypadku zaburzeń lękowych, nastroju czy osobowości.

  Jak przygotować się do konsultacji:
  Podczas pierwszych konsultacji rozmawiamy o tym co jest powodem wizyty, często to powodujące cierpienie objawy, trudności w relacjach z innymi ludźmi, funkcjonowaniu, czy brak satysfakcji z różnych aspektów życia.
  Jeśli leczycie się Państwo z powodu dolegliwości psychicznych już od jakiegoś czasu, dobrze byłoby gdybyście mogli zabrać ze sobą:
  - wyniki wykonanych dotychczas badań (psychologicznych, obrazowych i innych)
  - karty informacyjne leczenia szpitalnego (psychiatrycznego a także w oddziałach ogólnomedycznych)
  - listę przyjmowanych na stałe leków (aktualnie oraz w przeszłości)

  Bardzo użyteczne może być też zastanowienie się i zapisanie jak zmieniało się dotychczas leczenie farmakologiczne i jakie efekty przynosiły stosowane preparaty.

  Efektem konsultacji diagnostycznych (jednej lub kilku, w zależności od wagi problemu) jest ustalenie rozpoznania- diagnozy psychiatrycznej. Omawiamy wówczas co oznacza dana diagnoza, jakie istnieją możliwe formy leczenia oraz ewentualnie plany dodatkowej diagnostyki.
  Ile czasu trwa konsultacja psychiatryczna?
  Badanie psychiatryczne polega na rozmowie. Niezmiernie ważne jest wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu, by komfortowo taką rozmowę przeprowadzić :-)

  Na KONSULTACJE DIAGNOSTYCZNE przeznaczam 60 MINUT - wbrew pozorom to wcale nie długo. W związku z tym serdeczna prośba o nieumawianie konsultacji 30 minutowej jeśli ma to być spotkanie pierwszorazowe.
  Jeśli problem okazuje złożony, jest potrzeba dłuższej rozmowy czy wysłuchania np. relacji od członków rodziny – otrzymacie Państwo propozycję dodatkowego spotkania diagnostycznego w nieodległym terminie.

  SPOTKANIE KONTROLNE - to zwykle spotkanie 30 MINUTOWE. Oczywiście można zarezerwować 60 minut zamiast 30-tu, jeśli tylko widzicie Państwo potrzebę dłuższej rozmowy.

  Dla wspólnego komfortu bardzo proszę o punktualne przybycie na umówioną godzinę.

  WAŻNE WSKAZÓWKI:

  Zajmuję się leczeniem jedynie pacjentów dorosłych.
  Cennik wizyt - konsulacje psychiatryczne:
  Wizyty diagnostyczne:
  (60 min): 160 zł
  Wizyty kontrolne:
  (30 min): 120 zł
  (60 min): 160 zł

  Termin wizyty ustalany jest telefonicznie lub internetowo.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • ECNP School of Old Age Neuropsychopharmacology (Venice, Italy 2013)

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Clinic Neuroscience Institute. Psychiatry Department.Hospital Clinic de Barcelona (Barcelona,Spain 2011)

Zdjęcia