Co to za ból ?

3 odpowiedzi
Witam mam pytanie. Od jakiegoś czasu czuje bol w dołku między obojczykami. Na kości i w zagłębieniu. Mam stwierdzone zniesienie lordozy szyjnej oraz kifoze piersiową. Czy w tym przypadku dolegliwość w tym miejscu może być przyczyną tych schorzen.? To miejsce boli przy dotykaniu. Mam wrażenie jakbym miała obite lub posiniale to miejsce ale żaden uraz nie miał miejsca. Bol jest pomiędzy tymi koscmi obojczykow . W zagłębieniu. Pozdrawiam
Szanowna Pani
To nietypowe dolegliwości. Bez dowiedzenia się o Pani nieco więcej i bez osobistego zbadania Pani trudno byłoby mi udzielić Pani jakiejś wskazówki co do dalszego procesu diagnostycznego. Jednocześnie nie chcę Pani wprowadzić w błąd, lub zasugerować przeprowadzenie niepotrzebnej diagnostyki.
Wskazane przez Panią miejsce najczęściej kojarzone jest z dolegliwościami gruczołu tarczowego. Niekiedy powiększona tarczyca może powodować wystąpienie subiektywnego wrażenia duszności i zmienionego czucia, ale bez obejrzenia Pani to tylko przypuszczenia.
Sugeruję Pani kontakt z lekarzem
Serdecznie pozdrawiam
Krzysztof Richert

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,1
rzeczywiście należałoby zbadać kręgosłup szyjny (z uwagi na zniesienie lordozy, ponieważ kyfoza piersiowa jest zupełna fizjologią, czyli każdy zdrowy człowiek powinien ją mieć), który potencjalnie może być przyczyną nadmiernej tkliwości stawów mostkowo-obojczykowych (a nie odwrotnie). Niemniej jednak sytuacja nie jest typowa. W związku z tym należy przyjrzeć się właśnie tym zmianom miejscowym, czyli stawom mostkowo-obojczykowym (proponuję wizytę u ortopedy, może badanie USG tego rejonu, a następnie terapeutę manualnego). Z uwagi na lokalizacje wskazana jest także wizyta u endokrynologa.
dr Andrzej Żytkowski
W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta, zwłaszcza w sytuacji objawów niecharakterystycznych.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.