Ból głowy podczas masturbacji...

3 odpowiedzi
Witam ,
Mam 17 lat i doskwiera mi jeden problem. Jest to wstydliwa dziedzina.
Mianowicie , podczas masturbacji odczuwam bardzo silny , nagły ból głowy. Ból ustępuję , ale chwilowo jest nie do wytrzymania. Najczęściej zlokalizowany z tyłu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Jest kilka przyczyn tzw. sex headache. Jedną z nich jest sam wzrost ciśnienia tętniczego podczas orgazmu. Wskazana jest konsultacja w poradni seksuologicznej.
Życzę ustąpienia dolegliwości
dr Andrzej Żytkowski

Witam serdecznie
Bóle głowy związane ze szczególnymi sytuacjami, zwłaszcza takie które ujawniają się w czasie wysiłku, wymagają uważnej diagnostyki. Aby postawić rozpoznanie konieczna jest wizyta u lekarza, który zbierze dokładny wywiad i przeprowadzi wnikliwe badanie. Proponuję nie zlekceważyć dolegliwości, niezależnie od tego jak bardzo są wstydliwe. Z uwagi na wiek, powinieneś zostać skonsultowany przez neurologa dziecięcego. Proponuję najpierw porozmawiać o swoich problemach z rodzicem, którego obecność będzie niezbędna w czasie spotkania z lekarzem.
Serdecznie pozdrawiam
Krzysztof Richert
W klasyfikacji bólów głowy znajduje się pozycja bóle głowy związane z aktywnością seksualną. Są to bóle głowy występujące w różnych fazach współżycia płciowego, również podczas masturbacji.
Są 3 rodzaju bólu:
1. tępy obustronny ból w okolicy potylicznej, który występuje w czasie maksymalnego podniecenia seksualnego
2. ostry, który pojawia się nagle, występuje bezpośrednio przed lub w momencie orgazmu
3. ból, który występuje w pozycji stojącej