EEG głowy - zawroty głowy

4 odpowiedzi
Witam jestem 27 letnia kobieta, ostatnio mialam robione eeg glowy, skierowana bylam z powodow zawrotow glow. Nizej załaczam wyniki:
" W zapisie dominuje rytm podstawowy alfa o czestotliwosci 9,7 Hz i amplitudzie 31,3 w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych z nakladajacym sie rytmem szybkim betha o czestotliwosci 19,9 Hz i amplitudzie 14,7.
RZ-zachowana
HW wykonana o czasie trwania 3,3 min.- bez wplywu na zapis
FS-bez wplywu na zapis."
Zapis czynności elektrycznej mózgu jest prawidłowy. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Szanowna Pani
Pani EEG jest prawidłowe. W czasie rejestracji zapisu nie zarejestrowano nieprawidłowości.
Serdecznie pozdrawiam i tradycyjnie życzę dużo zdrowia
Krzysztof Richert
Kłaniam się,
nie zadała Pani żadnego pytania? To co powyżej, jest wynikiem badania dodatkowego, które należy rozważyć w kontekście jakichś objawów. Najprawdopodobniej skierowanie otrzymała Pani od neurologa. Proszę wszelkich informacji oczekiwać od niego.
dr Andrzej Żytkowski
Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.
Opis badania jest prawidłowy.

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter (wirowanie, poczucie niestabilności), czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
EEG nie jest badaniem dedykowanym podczas diagnostyki zawrotów głowy, w diagnostyce najczęściej wykonuje się w zależności od potrzeby MRI, usg tt domózgowych lub ENG.