Zawsze byłam dość wrażliwą osobą, wszystko przeżywającą, ale od jakiegoś czasu widzę, że mój stan si

4 odpowiedzi
Zawsze byłam dość wrażliwą osobą, wszystko przeżywającą, ale od jakiegoś czasu widzę, że mój stan się pogarsza.
Wszystko mnie drażni, czasami nawet czyjś zbyt głośny oddech, jestem często zmęczona, senna, czasami męczy mnie mówienie nawet komuś "dzień dobry"- jest to dla mnie wysiłek. Mam problemy z koncentracją i w ogóle z pamięcią krótkotrwałą. Jestem ciągle spięta i często wybucham, co daje się zauważyć szczególnie w pracy. Czasami pojawią się tez u mnie tiki nerwowe-potrząsanie głową i ogólnie mam problem z kontrolowaniem zachowania wybucham złością albo powstrzymuje się, by się nie rozpłakać, co słychać po moim głosie. Praktycznie każdej nocy się samoistnie wybudzam, ale tak mam od wielu lat.
Mam ochotę pójść z tym do lekarza, ale obawiam się takiej wizyty i opowiadania o swoich dolegliwościach, grzebania w przeszłości. Kiedyś z pewnością nie poszłabym na wizytę, gdyż tak jak teraz patrzę to miałam symptomy fobii społecznej...
Czy są jakieś dobre leki bez recepty na stres, uspokojenie, którymi mogłabym sobie trochę pomóc?
Szanowna Pani,
pierwszy krok już ma Pani za sobą, ponieważ opisała Pani swoje dolegliwości tutaj. Psycholog będzie poruszał takie tematy na jakie Pani pozwoli i będzie gotowa. W trakcie pierwszej wizyty na pewno nie będzie Pani zmuszana do opowiadania o trudnych przeżyciach z przeszłości. Bardzo zachęcam do skonsultowania się z psychologiem osobiście. Leki na uspokojenie, bez recepty, dawkowane samodzielnie będą jak przyklejanie plasterka na złamany palec. To pozorna pomoc w tej sytuacji a skuteczne udzielenie wsparcia w problemach, które Pani opisuje jest w kompetencjach większości psychologów.
Pozdrawiam serdecznie
Adriana Bernady

Witam, farmakoterapia nie usunie źródła/ przyczyny opisywanych zachowań. Jedynie zamaskuje je na chwilę. Czasami aby iść do przodu trzeba rozprawić się z demonami z przeszłości. Do czego i Panią zachęcam. Wsparcie psychoterapeuty może pomóc zrozumieć co się z Panią dzieje. Pozdrawiam
Dzień dobry!
Pisanie na tutaj na forum to dobry pierwszy krok do dzielenia się swoimi trudnościami :).
Zachęcam Panią, by teraz skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą, by wspólnie z nimi zacząć pracować na swoimi problemami.
Być może łatwiejsza okaże się dla Pani konsultacja z psychologiem online? Takie spotkania odbywają się przez Skype - może Pani pozostać w swoim domu lub w miejscu, w którym czuje się Pani bezpiecznie i tak odbyć konsultację z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Aleksandra Juszczyk
Szanowna Pani,
bardzo serdecznie gratuluję zrobienia pierwszego, ważnego kroku w kierunku powrotu do zdrowia. Uświadomienie sobie konieczności zmierzenia się z problemem jest ważnym, niezbędnym wręcz krokiem do jego pokonania.
Kontakt z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem często wywołuje w nas bunt i niechęć, bo zarówno kultura w której żyjemy, jak i społeczny odbiór problemów psychicznych wpycha nas w stereotypy.
Proszę się tym absolutnie nie przejmować. Jestem przekonany, że jeżeli tylko podejmie Pani decyzję o konsultacji medycznej i psychologicznej spotka się Pani z miłym zaskoczeniem.
Zarówno psychiatrzy, jak i psychologowie podejmują się swojego zawodu, by nieść pomoc osobom w podobnym do Pani położeniu.
Zachęcam do śmiałego postawienia kolejnego kroku na Pani drodze do pełnego zdrowia.