Witam, po kilku miesiącach leczenia stanu depresyjnego wróciłem do pracy w handlu. W nowym miejscu p

4 odpowiedzi
Witam, po kilku miesiącach leczenia stanu depresyjnego wróciłem do pracy w handlu. W nowym miejscu przełożony wyraźnie stosuje mobbing. Powróciły myśli samobójcze, zupełny brak satysfakcji, poczucie własnej wartości z powrotem na dnie. Czuję ciągły lęk, niepokój. Przed wyjściem do pracy notorycznie wymiotuję z nerwów. A jeżeli nawet nie to mam nudności i ściśnięty żołądek przez pół dnia albo rozwolnienia. Bardzo zależy mi na tej pracy ze względu na sytuację ale mój stan zdrowia się pogarsza. Proszę o poradę czy w takiej sytuacji podjąć leczenie i pójść na zwolnienie czy wystarczą leki. Pozdrawiam
Dzień dobry, przede wszystkim proszę pamiętać, że po Pana stronie stoi prawo. Często intencją prześladowcy jest wzbudzenie w ofierze przekonania, że jest bezbronny i bez wyjścia. W moim przekonaniu leki zdecydowanie nie wystarczą, zwolnienie jest tylko chwilową ucieczką od problemu. W trosce o własne zdrowie warto jest rozmawiać o tym co przeżywamy i szukać rozwiązań. Proszę jak najszybciej skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Życzę dużo zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, zmiana obecnej sytuacji powinna dziać się dwutorowo. Z jednej strony farmakoterapia, a z drugiej strony bieżąca praca z psychologiem lub terapeutą. Samo branie leków jest niewystarczające, trzeba przyjrzeć się obecnej sytuacji i mechanizmom w jakie Pani wchoodzi i poukładoać to abu zwiększyć swoją satysfakcję z życia. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz
Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Zrozumienie zaistniałej sytuacji, wypracowanie systemu radzenia sobie w sytuacjach stresujących powinno pomóc. Zachęcam również do skorzystania z konsultacji psychiatrycznej gdyby myśli samobójcze nie ustępowały. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Leki mogą pomóc na krótką metę, ale problemem wydaje się tu interakcja środowiska pracy, w którym się Pani znalazła z Pani osobowością. Proporcji tego co ma większy udział nie znam.

Warto jednak tematem zająć się kompleksowo czyli zarówno przyjrzeć się Pani przeżyciom i znaleźć efektywniejsze sposoby radzenia sobie ze stresem, jak i przyjrzeć się temu co dzieje się w Pani pracy i co i jak można zmienić.

Myślę, że mogę pomóc jako, że zajmuję się i konsultacjami psychologicznymi i kariery.
W razie czego zapraszam do umówienia konsultacji on-line.

Pozdrawiam i powodzenia :)