Witam, od 5 lat borykam się z bólem powięziowo mięśniowym całego ciała. Główne ośrodki bólu to pośla

4 odpowiedzi
Witam, od 5 lat borykam się z bólem powięziowo mięśniowym całego ciała. Główne ośrodki bólu to pośladki, lędźwie, okolice krętarza, kolan, ramion. Od 1,5 roku chodzę regularnie na fizjoterapię - 2h raz w tygodniu, miałam 2 razy blokadę (w jedno i drugie biodro), rezonans wykazał płyn w okolicy krętarza i obrzęk (robione w marcu tego roku). Nie wiem co robić dalej, po takiej ilości fizjoterapii już dawno powinnam biegać, a ja czasem ledwo chodzę po schodach (mam 35 lat), kiedyś byłam aktywna fizycznie a teraz wyjście na zakupy to wyczyn. Chociaż i tak jest trochę lepiej, bo nie wciągam się po schodach i spanie na boku nie sprawia mi bólu. Nadal nie mam diagnozy i nie wiem do jakiego lekarza się udać..
Dzień dobry,
Prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest styl życia. Być może tutaj dałoby się coś poprawić? Więcej aktywności fizycznej? Inna forma? Drugim czynnikiem mogą być choroby układowe. Powinna Pani spotkać się z lekarzem (sugeruję na początku lekarza POZu) i zrobić badania krwi. Może zmieniła się gospodarka hormonalna i należy włączyć odpowiednie leki? Albo zrobić rozszerzone badania? Trzecim czynnikiem jest sfera psychiczna. Obecnie, w czasach "niepokoju" (COVID, wojna w Europie, inflacja) nasilają się stany lękowo-depresyjne. Depresja może wpływać na samopoczucie fizyczne a przez to utrudniać terapię. Wreszcie, może Pani zapytać fizjoterapeutę jaki ma dalszy pomysł na terapię.
Życzę szybkiego powrotu do sprawności.
Dominik Zakrzewski,
fizjoterapeuta

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
W kwestii powięziowej najlepiej radzą sobie fizjoterapeuci stosujący metodę Manipulacji Powięzi FM Stecco.
Pomogą Pani z dolegliwościami.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
przewlekłe bóle mięśniowo-powięziowe mogą mieć swoją przyczynę w przewlekłym stresie. Połączenie fizjoterapii, ruchu oraz psychoterapii powinno przynieść oczekiwany efekt.
Pozdrawiam serdecznie!
Maciej Zięba
Dziękujemy za pytanie oraz dokładny opis.
Chciałbym się dopytać na czym polegała fizjoterapia? Czy ból, który Pan odczuwa to tylko pośladki, lędźwie, okolice krętarza, kolana, ramiona? Czy raczej rzutują one po całym ciele? Czy przy takich objawach został Pan skierowany na badanie krwi (morfologia, bolerioza, RZS, tarczyca, CRP oraz OB)?
Koledzy mogą mieć rację, że Manipulacja powięzi, zmniejszenie poziomu strresu, zmiana diety mogą pomóc. Niemniej jednak brakuje w Pana opisie paru elementów.

Eksperci

Piotr Radosz

Piotr Radosz

Fizjoterapeuta

Żory

Maciej Kuś

Maciej Kuś

Fizjoterapeuta

Katowice

Jakub Korpanty

Jakub Korpanty

Fizjoterapeuta

Bielsko-Biała

Edgar Walaszczyk

Edgar Walaszczyk

Fizjoterapeuta

Warszawa

Kacper Chojowski

Kacper Chojowski

Fizjoterapeuta

Piekary Śląskie

Kazimierz Barwiński

Kazimierz Barwiński

Chirurg, Ortopeda

Mrągowo

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 9 pytań dotyczących usługi: zespoły mięśniowo-powięziowe
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.