Mam takie pytanie: trenuje bieganie i mam problem z prawą nogą (i ogólnie prawą stroną ciała, bo jes

1 odpowiedzi
Mam takie pytanie: trenuje bieganie i mam problem z prawą nogą (i ogólnie prawą stroną ciała, bo jeszcze doszedł prawy bark i taka ogólna nie moc w prawej ręce), wszystkie problemy - jakieś naciągnięcia, drobne kontuzje itp zawsze są na prawą nogę, np ostatnio zaczął dokuczać mięsień strzałkowy długi, po nim zaczęła boleć kostka od zewnętrznej strony z promieniowaniem na rozcięgno (ścięgno od strzałkowego długiego??) szczególnmie ból odczuwany podczas biegu na nierównym terenie, równocześnie stopa i prostowniki palców (najbardziej tych dwóch najmniejszych i troczek mięśni prostowników , przyczep czworogłowego do kolana /choć to takie pojedyncze pobolewania) ciągniecie na dwugłowym i pośladek prawy. Często przy siedzeniu muszę zmieniać pozycje bo noga prawa promieniuje od pośladka. Rozgrzewki zawsze ś pzred treningiem, rozciąganie i rolowanie po też. Wizyty u fizjo oczywiście były ale jakieś większej poprawy brak, albo jest na jakiś czas a później wszystko wraca. USG na stoę było i jest czysto, ortopeda zasugerował rwę kulszową, inny fizjo żeby zrobić badanie stóp i ew wkładki ortopedyczne /niestety to spory koszt jak dla mnie/. Czy ew coś jeszcze jest do sprawdzenia czy jednak to badanie stóp by przyniosły jakieś wyjaśnienie?? długość nóg też prawidłowa (tzn od dłuższego czasu utrzymuje się prawidłowa bo zdarza się że jest różnica w długości)
Trudno powiedzieć bez badania
Ale moze warto zrobić tzw rtg posturalne
Sa też tzw cwiczenia symetryzujace wykonywane na zajściach jogi .jogastudio.pl
Powodzenia