Witam Mam 34 lata i Od pewnego czasu odczuwam przyspieszona prace serca przy wykonywaniu zwykłych

5 odpowiedzi
Witam
Mam 34 lata i Od pewnego czasu odczuwam przyspieszona prace serca przy wykonywaniu zwykłych domowych czynności, oprócz tego pare razy lądowałam na pogotowiu gdzie miałam kołatanie serca, ból w mostku,podwyższone ciśnienie, drętwienie rąk. Badanie EKG w normie ciśnienie krwi również.. lekar zł zawsze mówi ze serce bije równo i miarowo, dodam ze odkąd pamietam jestem nerwowa, teraz jezcze nałożyły się problemy osobiste.. już nie wiem co mi jest. Gdy tylko serce mi przyspiesza ja odrazu myśle czy nie dostaje zawału. Naprawdę boje się już cokolwiek robić i coraz ciężej jest mi normalnie funkcjonować. Miałam wykonane również badanie holtera gdzie opisane jest to w taki sposób:

| Rytm zatokowy o częstości średniej 67/min (minHr52/min, max118Hr/min)
Brak zaburzeń przewodzenia, bez pauz.
Pobudzenia nadkomorowe 41/dobę, pojedyncze
Nie zarejestrowano komorowych zaburzeń rytmu serca
W okresie zgłoszonych dolegliwości zarejestrowano rytm zatokowy o częstości 63/min |

Proszę mi powiedzieć czy te przyspieszone bicie serca np. Przy dokładaniu do pieca jest normalne ??? To nie jest jakiś wysiłek by serce waliło jak oszalałe..

Dodam ze rzuciłam palenie 4 miesiące temu, staram się w miarę zdrowo odżywiać.

Pozdrawiam
Holter pokazuje, że w momencie, kiedy Pani ma objawy, serce bije z szybkością 63/minutę. To norma dla serca. Przy dokładaniu do pieca może przyspieszyć nawet do 90/min, Pani ma badanie holterowskie w normie. Wygląda na to, że cierpi Pani na nerwicę i najbardziej pomocny byłby psychiatra. Pozdrawiam.

Wspomina Pani, że ma problemy osobiste. Udział w psychoterapii grupowej lub indywidualnej byłby z pewnością dużą pomocą w uporaniu się z trudnościami.
Gdyby wolała Pani korzystać z psychoterapii w domu, np. na Skype lub video-Messenger (FB) - serdecznie zapraszam do mnie.
Pozdrawiam
Łucja
Witam, z Pani opisu wynika, że najprawdopodobniej zmaga się pani z napadami lęku, przykre dla Pani w doznaniach odczucia z ciała są zwiazane z fizjologicznymi objawami lęku. Skuteczna w walce z takim problemem jest terapia poznawczo - behawioralna, jeżeli objawy są bardzo nasilone czasami psychoterapia wspomagana jest farmokoterapią. Pozdrawiam, Agata Chęcińska
Dzień dobry. Aby uzyskać rzetelną diagnozę, zachęcam do kontaktu z psychiatrą lub psychoterapeutą, który po wywiadzie diagnostycznym będzie w stanie precyzyjnie nazwać Pani trudności. Być może cierpi Pani na zespół lęku napadowego, natomiast - jak wyżej wspomniałam - warto umówić się na wizytę diagnostyczną. Jeśli mówimy o zaburzeniach lękowych, pomocne może być skorzystanie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która dobrze się sprawdza w leczeniu tego typu objawów.
Wydaje się, że "stare" funkcjonowanie już się nie sprawdza a jeszcze nie ma "nowego". Proszę poobserwować swoje sny, co się w nich pojawia, jak Pani się wysypia. Proszę przypomnieć sobie jak to było u Pani wcześniej czy tak samo czy coś się zmieniło i kiedy.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.