Pisze ten post po długim namyślę. Trochę boję sie oceny swojej osoby. Ale do rzeczy. Mój problem

2 odpowiedzi
Pisze ten post po długim namyślę. Trochę boję sie oceny swojej osoby. Ale do rzeczy.

Mój problem jest taki, że odczuwam ogromny strach przed tym by mój partner kończył we mnie podczas stosunku - zdarzyło się to kilka razy, jednak zawsze potem chodziłam po ścianach. Sam fakt sprawia mi dyskomfort. Mimo, że współżyje już pare dobrych lat, nie jest to dla mnie nowość i bardzo lubię seks to wizja zajścia w ciąże sprawia mi ogromny dyskomfort. Nie potrafię nie denerwować się taką ewentualnością.

Partner myśli, że po prostu nie lubię gdy kończy w środku nigdy mu nie wspominałam o strachu który odczuwam i chyba tego nie zrobie, nie mam odwagi. Dodam, że jest to stały partner.

Paradoksem jest to, że im starsza jestem tym bardziej się boję. Nie chcę słuchać opinii, że nie dorosłam do stosunku bo bieg czasu jak pisałam wyżej raczej nie przynosi łagodzących skutków. Zawsze staram się sobie wmawiać "nic się nie stanie" Jednak nerwy i tak przychodzą bardzo szybko. Chciałabym cieszyć się udanym życiem seksualnym, korzystając z możliwości które daje mi antykoncepcja ( bez wiecznego zastanawiania się że nie zadziała) nie denerwować się ciągle, nie łazić po ścianach.

Dziś wiem że to nie kwestia metody antykoncepcji, bo zawsze sobie wymyśle coś głupiego. Tak samo nie jest to zwykła obawa że gdzieś tam moge zaliczyć wpadkę. Zdaje sobie sprawe z tego że to problem w mojej głowie. Jednak nie wiem czego to może być przyczyną, gdzie szukać pomocy?

Pozdrawiam.
Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że samo napisanie o swoim problemie wiąże się już z dużą odwagą. Chce Pani o siebie zadbać by móc cieszyć się w pełni udanym życiem seksualnym. Jest to zupełnie normalne. Z tego, co Pani napisała można domniemywać, że obawy mają charakter psychologiczny i psychoterapia mogłaby pomóc. Normalne jest również to, że jeśli chodzi o sferę intymną to wypowiedzenie swoich lęków może być trudne. Można bać się oceny, tego czy zostanie się wysłuchanym i zaakceptowanym. Wie Pani już, że wmawianie sobie, że nic się nie stanie oraz czekanie, że te obawy miną same nie przynosi skutku. Mimo to poszukuje Pani nowych sposobów na rozwiązanie sytuacji i dlatego uważam, że zadanie tego pytania było dobrym pomysłem. Pokazuje to Pani determinację w poszukiwaniu pomocy. Myślę, że skorzystanie z pomocy specjalisty będzie pomocne. Mam nadzieję, że moja odpowiedź była choć trochę pomocna, Pozdrawiam.

Witam, lęk zmienia nam sposób postrzegania sytuacji. Demonizowanie lub brak konfrontacji z naszymi obawami sprawiają, że nadajemy im jeszcze większą wartość. Zachęcam do szczerej rozmowy o swoich obawach z partnerem. Gdyby jednak było to zbyt trudne zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty. Rozmowa wówczas mogła by przyjść nieco łatwiej. Pozdrawiam