Piszę do Państwa z prośbą o jakąś poradę dotyczącą depresji spowodowanej samotnością. Wiem że temat

6 odpowiedzi
Piszę do Państwa z prośbą o jakąś poradę dotyczącą depresji spowodowanej samotnością. Wiem że temat może być męczący bo często słyszy się o depresji spowodowanej brakiem partnera/partnerki i często okazuję się to jako przewrażliwienie. Otóż problem mój polega na tym że jestem Incelem i choruję na zespół Aspergera. Od kiedy wiem świadomie o tym że jestem "inny" jeszcze bardziej moje kontakty z rówieśnikami się pogorszyły a przez bycie Incelem zostałem po części mizoginistą chociaż staram się z tym walczyć. Moim głównym problemem jest to że nie urodziłem się dość ładny i przez to zawsze miałem pod górkę. Dlatego pracuję by uzbierać na operację plastyczną twarzy i lekko brzuch by stać się chociaż trochę atrakcyjnym. Przez mój wygląd chciałem nawet się zabić jak widać próba zakończyła się niepowodzeniem a ja do końca życia będę miał problemy z nogą przez swój błąd. Moje pytanie brzmi do kogo mam się udać by mi naprawdę pomógł? Byłem u wielu specjalistów (głównie w trójmieście) i żaden nie potrafił mi pomóc bądź też problem go przerósł.
Brzmi mi to na mocny wątek tożsamościowy. Pisze Pan o problemach z akceptacja siebie, tak silnych, że poważnie rozważał Pan samobójstwo. Nie wydaje mi się, że Pana depresja jest spowodowana samotnością, jednak izolacja może być jednym z jej objawów. Radziłabym udanie się do doświadczonego psychoterapeuty.

Według optymistycznych prognoz, leczenie spektrum autyzmu jest możliwe za pomocą psychoanalizy. Warto się spotkać i porozmawiać.

Szanowny Panie,
kryzys tożsamościowy o którym Pan pisze jest całkowicie zrozumiały i na tym etapie warto rozważyć przede wszystkim wsparcie terapeutyczne. Przy zaburzeniach tożsamościowych i osobowościowych, oraz przy braku samoakceptacji pomocna może być terapia w nurcie psychodynamicznym lub humanistycznym.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo pogody ducha.
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam skontaktować się ze specjalistą i omówić ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam
Dzień dobry, w takim przypadku warto udać się konsultację do specjalisty nawet jednorazową w celu sprawdzenia swojego stanu psychicznego i porozmawiania o możliwościach jego poprawy tak, aby nie utrudniał już normalnego funkcjonowania.
Sugeruję wizytę: Bezpłatna konsultacja wstępna - telefoniczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Temat tożsamości i tego "kim jestem" w świecie i dla świata, to jedno z podstawowych pytań, z którymi spotykamy się w życiu. Czasem zadajemy sobie to pytanie świadomie, a czasem nieświadomie.
Łatwiej jest pozwolić sobie odpowiedzieć na to pytanie, kiedy mamy gotowość do przyjęcia odpowiedzi. Ta gotowość, to tak naprawdę chęć poznania siebie samego i pozwolenia sobie na bycie tym, kim się jest - bez oglądania się na zewnętrzne standardy, na innych ludzi, na kanony piękna przyjęte przez ogół. To bardzo trudne w czasach, gdy jesteśmy wręcz zalewani doskonałością.
Jeśli odczuwa Pan potrzebę i gotowość do spotkania terapeutycznego, to zapraszam do siebie. Przyjmuję stacjonarnie w Redzie w Trójmieście. Możemy wspólnie przyjrzeć się temu, jak Pan się ma na tu i teraz z samym sobą i zastanowić nad tym, od czego możnaby zacząć Pańską drogę do siebie. Ta zawsze gdzieś jest, choć czasem przysypana, czy ukryta.
Pozdrawiam serdecznie, życząc bycia przy sobie i wyborów, które budują.