Nie mogę poradzić sobie z rozstaniem z kobietą. Wciąż darzę ją uczuciem. Świadomość, że to już konie

7 odpowiedzi
Nie mogę poradzić sobie z rozstaniem z kobietą. Wciąż darzę ją uczuciem. Świadomość, że to już koniec zabija mnie... Moje życie to jeden kłębek poplątanych myśli. Proszę o pomoc , Co mam robić? Czy wystarczy rozmowa ze specjalistą czy potrzebna jest hipnoza?
Myślę, że warto rozważyć terapię, która pomoże Panu poprawić codzienne funkcjonowanie. Myślę, że hipnoza nie jest konieczna. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam.

Dzień dobry! Niewątpliwie przeżywa Pan w swoim życiu trudny moment, który może wydawać się sytuacją szans na lepsze jutro. Kontakt z psychologiem, psychoterapeutom na pewno okaże się pomocny. W sytuacji przeżywania kryzysu najkorzystniej działa rozmowa ze specjalistom, pozwalająca rozwikłać ten kłębek myśli.
Szanowny Panie,

choć rozmowa może pomóc, to warto ocenić, czy rozstanie nosi dla Pana znamiona traumatycznego zdarzenia. Gdy tak, warto przemyśleć terapię krótkoterminową EMDR, która jest dedykowana osobom, które zarówno przeżyły traumę, jak i tym, które subiektywnie oceniają dane zdarzenie jako traumatyczne. Oczywiście dla jej zastosowania ważne jest, kiedy Pan rozstał się z partnerką.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek
Dzień dobry. Decyzja, na jaką formę pomocy się Pan zdecyduje, oczywiście należy do Pana. Na ten moment uważam, że można zacząć od skorzystania ze wsparcia psychologicznego bądź psychoterapii, w zależności od nasilenia problemu i tego, co leży u jego podłoża. Pozdrawiam.
Myślę, że rozmowa z specjalistą psychoterapeutą pomoże, więc warto się na nią udać. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Witam Pana,
Niewątpliwie warto udać się na rozmowę z psychoterapeutą. Pierwsze spotkanie jest spotkaniem konsultacyjnym na którym opowie pan o problemie a specjalista z pewnością zada niezbędne pytania które umożliwią mu szersze spojrzenie na sytuację. Podczas spotkania specjalista powinien zaproponować dalszy plan współpracy. Proszę nie zwlekać z udaniem się do specjalisty. Upływ czasu niestety rzadko redukuje nasilenie problemów. Proszę o tym pamiętać.
Pozdrawiam i życzę szybkiej redukcji wyżej wskazanych objawów.
Mikołaj Terczakowski
Hipnoza nie jest konieczna, bywa jednak pomocna. Praca w transie hipnotycznym obniżą obrony umysłu wykształcone w dzieciństwie co może ułatwić zmianę spojrzenia. Przed wyborem narzędzia, warto jednak skonsultować się i porozmawiać, aby dobrać metodę, która będzie dopasowana do Pana.
Sugeruję wizytę: Hipnoza - 580 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.