Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Wola, Warszawa
Punkt Gmurek. Gabinet psychologiczno-seksuologiczny

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych seksuologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

dr n. hum. Monika Gmurek, Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, nauczyciel akademicki.
Zapras...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zaburzenia seksualne
 • Trauma
 • Stres
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Seksuologia
 • Psychoterapia

Znajomość języków

 • Polski,
 • Angielski

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

14 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Terapie u Pani Dr. Gmurek zaczalem kilka lat temu. Z przyczyn osobistych niestety musialem przerwac leczenie. Pamietam, że ze spotkania na spotkanie czulem sie coraz lepiej. Leczenie metoda emdr kontynuowalem w pozniejszym czasie u dwoch terapeutow i zaden z nich nie byl tak skuteczny jak Pani Dr. Gmurek. Na szczescie u Pani Dr. Gmurek poruszylem i pozbylem sie glownych problemow, a u reszty terapetow skupilem sie tylko na samych ,,szlifach". Dzisiaj funkcjonuje stabilnie. Dziekuje i pozdrawiam.

M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Rozpoczęcie pracy z Panią Moniką to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam, żeby zacząć dbać o swoje zdrowie. Pani Monika tworzy niezwykle komfortową, spokojną i uważną przestrzeń do mierzenia się ze wszystkim co wymaga większej uwagi i troski. Terapia i metoda EMDR zachęcają do konfrontowania się z tymi trudniejszymi obszarami, by dopiero z tego miejsca sięgać po nowe zdrowe reakcje i wyjść do prawidłowego funkcjonowania. Dziękuję Pani za przestrzeń w której nie muszę więcej uciekać od tego co trudne, ale stając do tych miejsc mogę wychodzić do nowego i zaczynać odkrywać to co lekkie. Serdecznie polecam pracę z Panią Moniką.

dr Monika Gmurek

Pani Małgorzato, bardzo dziękuję za życzliwe słowa i cieszę się na współpracę z Panią. Doceniam Pani otwartość, chęć pracy i zdolność do mówienia o trudnych sprawach bez uciekania od nich. Doceniam Pani dojrzałość oraz zdolność do korzystania z wypracowanych technik uważności. Monika Gmurek

P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Zdrowia i Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Do pani Moniki trafiłem ponad dwa lata temu, w związku z odczuwanym cierpieniem schowanym za szeregiem różnych objawów psychosomatycznych. Dzięki naszej współpracy byłem w stanie powrócić do stanu równowagi, a objawy przestały mi doskwierać. Mogę napisać, że nigdy nie czułem się lepiej, a jest to przede wszystkim efekt pracy wykonanej w oparciu o doświadczenie i wsparcie p. Moniki.

Nasze sesje od początku były usystematyzowane. Pani Monika jest osobą ciepłą, wyrozumiałą, a przy tym bardzo dyskretną i profesjonalną. Po dokładnym zebraniu wywiadu, przedstawiła swoją diagnozę oraz zaproponowała różne techniki, mające pomóc w przełamywaniu kolejnych barier. Techniki stosowane przez terapeutkę zakorzenione są głównie w terapii EMDR, choć jeżeli jest taka potrzeba, wykorzystuje także techniki oddziaływania ze szkoły poznawczo-behawioralnej lub wglądowej (tutaj w szczególności teorii przywiązania). Pani Monika przez cały czas trwania terapii pozostawała ze mną w kontakcie, zarówno na naszych sesjach (na żywo oraz online), jak i poza nimi, jeżeli była taka potrzeba.

Z całą pewnością mogę polecić pracę z p. Moniką. Jest to empatyczna profesjonalistka, która wiedzę psychologiczną wykorzystuje w praktyce do pomocy różnym osobom.

dr Monika Gmurek

Panie Pawle, dziękuję za możliwość podróżowania wraz z Panem po zakamarkach pańskiej przeszłości. Doceniam Pana chęć zmiany, starania i dojrzałość. Jestem niezmiernie dumna z Pana osiągnięć. Życzę wszystkiego dobrego na dalszej drodze życia. Monika Gmurek

P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Zdrowia i Psychoterapii indywidualne konsultacje psychologiczne

Pani Monika bardzo mi pomogła, byłem wcześniej u paru innych specjalistów ale dopiero na tej terapii odczułem, że terapeuta mnie rozumie, widzi co mi dolega i wie jak mi pomóc, że mam doczynienia z profesjonalną osobą która wie co robi.

dr Monika Gmurek

Panie Piotrze, dziękuję za zaufanie i docenienie. Monika Gmurek

R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Punkt Gmurek. Gabinet psychologiczno-seksuologiczny Inny

Panią Monikę mogę polecić jako znakomitego fachowca. Jest niezwykle profesjonalna i zaangażowana w proces terapeutyczny. Bardzo szczegółowo i wnikliwie przeprowadza wywiad, tworzy"linię życia". Proponuje odnalezienie swojego bezpiecznego miejsca, do którego odwołuję się nie tylko na sesjach jako pacjentka obciążona ogromnym stresem. Zawsze przygotowana do sesji, skupiona na problemie, wspierająca i empatyczna. Pani Monika jako osoba o ogromnej wiedzy często odsyła do fachowej literatury i najnowszych artykułów, co nie raz pomogło mi odzyskać równowagę. Traktuje pacjenta w sposób wyjątkowy. Ja czuję się zawsze ważna i zaopiekowana. Każda sesja z panią Moniką jest ogromnym ładunkiem pozytywnej energii.

dr Monika Gmurek

Pani Renato,

bardzo dziękuję za Pani słowa. To zaszczyt pracować z osobą, która posiada tak wiele cennych zasobów i wolę do walki o siebie. Nieraz Panią podziwiałam i wciąż to czynię. Okres współpracy wspominam bardzo miło i dziękuję za Pani obecność.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Punkt Gmurek. Gabinet psychologiczno-seksuologiczny Inny

Korzystam z sesji terapii metodą EMDR. Zgłosiłem się do Pani Moniki w celu uzyskania pomocy w związku z silnym stresem, który towarzyszy mi od dawna. Terapia trwa na razie kilkanaście tygodni i odczuwam już wyraźną poprawę, nie dopadają mnie nagłe, trudne do wytłumaczenia uczucie stresu, które nie mają bezpośredniej przyczyny.
Zanim zaczęliśmy terapię Pani Doktor zebrała długi i szczegółowy wywiad dotyczący zarówno problemów psychicznych, mojej przeszłości, jak i stanu zdrowia. Plusem jest wnikliwość. Nie stawia od ręki diagnozy na pierwszej sesji, tylko szuka prawdziwej głębokiej przyczyny obecnych problemów. U mnie odzywały się obawy z wczesnej młodości, które teraz powodują mój stres i trudności ze snem. Choć wydawało mi się, że tak odległe wydarzenia nie mają już na mnie wpływu. Wywiad trwa, nawet kilka spotkań, ale ma to sens.
Pierwszy raz uczestniczę w jakiejkolwiek terapii i nie słyszałem o EMDR. Doceniam to, że Pani Doktor wyjaśnia, na czym polega ta metoda i omawia w jakich przypadkach się sprawdza. Ja wprawdzie nie miałem traumy, ani tzw. stresu pourazowego (powypadkowego), ale w przypadku nieciekawych doświadczeń sprzed lat też zadziałało. Wywiad i omawianie metody zabiera kilka sesji (u mnie nawet kilkanaście, bo na początku nie od razu zaufałem), ale już widzę, że nie są zmarnowane. Dzięki temu wiem, co się ze mną dzieje. Nie ma żadnej aury tajemniczości, tylko jako pacjent wiem, co, dlaczego i w jaką stronę robimy. To mi dało poczucie bezpieczeństwa i, jak się otworzyłem, to przyszedł postęp. Jak ktoś potrafi zaufać szybciej, to zacznie wychodzić z problemu wcześniej.
Dużym plusem jest też tzw. technika bezpiecznego miejsca, którą wspólnie wypracowaliśmy z Panią Doktor (jest kilka wersji, na pierwszej nie mogłem się skupić, druga na mnie działa). Mogę to bezpieczne miejsce stosować sam, nie tylko na sesji, ale zawsze kiedy dopada mnie stres. O wiele łatwiej. Cieszę się, że nie trafiłem do gabinetu na niekończące się pogaduszki o moich problemach, tylko stosowane są konkretne procedury. Na mnie to działa i, sądząc po niewielu wolnych terminach, nie tylko na mnie.
Widać, że Pani Doktor oprócz dużej wiedzy medycznej, psychologicznej i EMDR-owskiej ma też doświadczenie, bo nie pozwala mi na uleganie stresowi, jak coś trudnego przepracowujemy. Moje sesje odbywają się online (z powodu pandemii), a mimo tego czuję, że Pani Monika panuje nad ich przebiegiem. Potrafi się wczuć w mój punkt widzenia, nawet jeżeli dawne strachy wydają się dziś irracjonalne. Empatia jest dla mnie ważna, bo terapia to nie transakcja w banku, potrzebuję też zrozumienia i poczucia, ze nie jestem z tym sam. Sprawdziło się, to, że pracując przez internet, muszę się bardziej zaangażować w procedurę EMDR.
Widzę efekty, więc będę kontynuował terapię u Pani Moniki, szczególnie, że od kiedy zaufałem terapeutce ruszyliśmy wyraźnie z miejsca. Sesje online sprawdziły się, bo oprócz oszczędności czasu na dojazdach, trudniej się zdekoncentrować. Miałem szczęście, że ktoś zakończył terapię u Pani Doktor i nie czekałem na wole miejsce długo, bo lepiej śpię i wraca mi radość z codziennych drobiazgów. Jeżeli komuś zależy, żeby zadbać o siebie, a nie tylko się wyżalić (bo to można w rozmowie z przyjacielem, za darmo), to polecam terapię u Pani Moniki.

dr Monika Gmurek

Panie Konradzie,

dziękuję za zaufanie, którym mnie Pan obdarzył i za to, że zaufał Pan również sobie! Cieszę się, że osiąga Pan pierwsze rezultaty i jednocześnie nie ustaje w dalszym dbaniu o siebie. To dobrze, że domykamy Pana trudne sprawy z przeszłości, byśmy mogli wspólnie zająć się Pana teraźniejszością i wypracować pozytywny wzorzec działania na przyszłość. Wierzę, że Pan to osiągnie.

K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Do Pani Moniki zgłosiłem się z pytaniem co mogę zrobić dla mojego brata w ciężkiej depresji i ze swoimi problemami. Pani Monika została poinformowana już od początku, że jestem osobą o niskiej samoocenie i że jest to jeden z moich problemów nad którymi chciałem z nią pracować.

Pani Monika informuje na pierwszej sesji, że zdarza się jej tracić kontrolę nad twarzą i tłumaczy to zmęczeniem. Potwierdzam, że na każdej sesji, którą miałem z Panią Moniką zdarzało się jej tracić kontrolę nad mimiką i miała dziwne uśmiechy i wyrazy twarzy gdy opowiadałem o intymnych momentach swojego życia. Proszę samodzielnie sobie odpowiedzieć czy to dla Państwa problem.

U Pani Moniki miałem 5 sesji. Każda po 1.5h. Raz w tygodniu w czwartki po południu.
Na każdej sesji co najmniej raz Pani Monika oznajmiała, że jeśli nie potrafię zlokalizować swoich emocji z elementami ciała to to poważniejszy przypadek, świadczący o dużo większych problemach i wymagający dużo dłuższej terapii kończąc zawsze tą wypowiedź znaczącym milczeniem.
Na piątej sesji, po zakończeniu wywiadu i rozpoczęciu terapii Pani Monika oznajmiła, że wyczuwa zakłamanie w jednej rzeczy, która powiedziałem.
Powiadomiłem Panią Monikę, że nie jestem osobą która zwykła kłamać i poprosiłem ją by przestała mnie podejrzewać o kłamstwa i powiedziałem, że te znaczące milczenia po każdym wywodzie o nie umiejętności zlokalizowania emocji w konkretnych elementach ciała interpretuje także jako podejrzenia o kłamstwa. Po prosiłem by tego nie robiła.
Pani Monika odpisała, że inne było znaczenie tych znaczących milczeń ale nie wytłumaczyła jednak jakie. Nie przeprosiła. Przypominam, że Pani Monika była od początku poinformowana, że pracuję z osobą o niskiej samoocenie. Mimo to na każdej sesji dawała wywód jaki to zły i ciężki przypadek jak ktoś nie potrafi zlokalizować swoich emocji w konkretnych elementach ciała i kończyła to znaczącym milczeniem.
Kolejnego dnia postanowiłem zakończyć terapię i poinformowałem o tym Panią Monikę z pytaniem czy poinformowałem ją wystarczająco wcześnie by jej nie sprawić problemu a jeśli za późno z prośbą o danie mi znać byśmy znaleźli rozwiązanie.
Pani Monika po weekendzie potwierdziła zakończenie terapii.

Pani Monika poinformowała, że będzie potrzeba podpisać kontrakt na koniec 3ciej sesji. Wysłała go jednak 2h przed czwartą sesją tłumacząc się problemami z komputerem. 2 dni przed 5ta sesji wysłała mi kilka innych dokumentów do podpisania tym razem bez wytłumaczenia. Jako że jestem osobą o bardzo ograniczonych możliwościach czasowych nie zdążyłem się w tak krótkim czasie z nimi zapoznać.

Po potwierdzeniu zakończenia sesji Pani Monika oznajmiła, że potrzebuje ode mnie podpisanego oświadczenia RODO tłumacząc to księgowością.
Przeprosiłem Panią Monikę i poinformowałem, że to może być problem jako że nie mam drukarki (wcześniej drukowałem w biurze, teraz w pandemii pracuję z domu i po prostu nie mam drukarki w domu). Pani Monika odpisała, cytuje: __"Dasz radę. To nie takie trudne."__ Przypominam, że Pani Monika od początku wiedziała że pracuje z osobą o niskiej samoocenie.
Odpisałem: "Przepraszam, nie wiem dlaczego odbieram Pani wypowiedzi negatywnie. Przepraszam, ale usunę Panią z skype'a" a następnie zablokowałem ją na liście kontaktów by już nie dostawać od niej wiadomości.

Starałem się przedstawić tylko fakty bez interpretacji jako, że jestem osobą o problemie z niską samooceną i zapewne moja interpretacji tych faktów była błędna. Proszę samodzielnie je zinterpretować i odpowiedzieć sobie na pytanie czy to dla Państwa problem przed zdecydowaniem się na terapie u Pani Moniki.

Jeden z punktów umowy z Panią Moniką odnosi się że Pani Monika będzie wyciągała konsekwencje prawne w stosunku do negatywnych i kłamliwych opinii w internecie. W tej opinii nie ma ani jednego kłamstwa. Ale taki punkt w umowie, możliwe że zniechęcił inne osoby do przedstawienia swojej opinii by nie robić sobie problemu i nie stracić więcej czasu.

Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

dr Monika Gmurek

Szanowny Panie Kamilu,

dziękuję za dotychczasową współpracę i przypominam, że wyrażał Pan z niej zadowolenie na sesjach, potwierdzając za każdym razem, że czuje się Pan zrozumiany i zaopiekowany. To ważne. Rozumiem, że potrzebował Pan dać upust swoim napięciom i lękom, by sprzeciwić się własnej niskiej samoocenie, publikując opinię, która mogłaby naruszyć tworzącą się między nami więź terapeutyczną. Wielu pacjentów mierzy się z podobną trudnością, wracając do utrwalonych sposobów reagowania na problemy zanim podejmą wyzwanie ich przezwyciężenia. Ufam, że pokona Pan tę skłonność i dlatego jestem otwarta na dalszą pomoc Panu. Opinia, opublikowana po przerwaniu przez Pana terapii, pokazuje jak bardzo potrzebuje Pan wsparcia. Proszę ćwiczyć wypracowaną technikę jako jeden z elementów równowagi dla negatywnych myśli, emocji, reakcji w ciele i zachowań.
Kieruję ku Panu pozytywne myśli i emocje!

J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Zdrowia i Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Pani Monika to super psychoterapeutka EMDR, rezultaty zdecydowanie przerosły moje oczekiwania - bo terapii czuję się nową/nowo odkrytą osobą. Bardzo profesjonalne podejście, wysokie zaangażowanie, dokładne tłumaczenie dotyczące postępów psychoterapii oraz omawianych aktualnie aspektów. P. Monika potrafiła skutecznie zachęcić do samodzielnej pracy w domu, np. poprzez polecanie lektur lub ćwiczeń, co było bardzo pomocne.

dr Monika Gmurek

Panie Jerzy,

bardzo dziękuję za miłe słowa. To była przyjemność móc towarzyszyć Panu na drodze do wyzdrowienia. Może być Pan przykładem dla wielu osób. Dla mnie na pewno. Dziękuję i życzę owocnego korzystania ze swoich zasobów.

R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Z Panią Moniką spotykam się już jakiś czas. Nasze spotkania poprawiają moje samopoczucie, a fachowe porady pomagają w rozwiązywaniu moich problemów. Jednocześnie atmosfera spotkań jest przyjemna i swobodna, a Pani Monika jest pełna empatii i zrozumienia. Cierpliwie słucha i nie ocenia. Miłym dodatkiem jest duża wiedza z zakresu tematów, które są poruszane na naszych spotkaniach. Jest to osoba inteligentna i ciekawa. Polecam każdemu kto ma jakiekolwiek problemy do rozwiązania.

dr Monika Gmurek

Cieszę się, że mogłam pomóc! Życzę zdrowia, wiele radości i proszę korzystać ze swojej techniki i zasobów.

M
Lokalizacja: Centrum Zdrowia i Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Pani Monika jest bardzo miła, cierpliwa, a do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, tak aby czuł się komfortowo. Wszystko szczegółowo wyjaśnia, jest otwarta na pytania i bardzo profesjonalna.

dr Monika Gmurek

Panie Macieju, dziękuję i trzymam za Pana kciuki!
Monika Gmurek

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

dr n. hum. Monika Gmurek, Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, nauczyciel akademicki.
Zapras...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zaburzenia seksualne
 • Trauma
 • Stres
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Seksuologia
 • Psychoterapia

Znajomość języków

 • Polski,
 • Angielski

Publikacje i artykuły

Jesteś tym lekarzem?

Edytuj lub przejmij profil
Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217. ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional

Powiązane wyszukiwania