Moja mama ma 65 lat, 2 lata temu przeszła ciężki udar niedokrwienny mózgu, był niedowład lewostronny

6 odpowiedzi
Moja mama ma 65 lat, 2 lata temu przeszła ciężki udar niedokrwienny mózgu, był niedowład lewostronny, dzięki ciężkiej i dlugiej rehabilitacji udało się postawić mamę na nogi, dziś może poruszać się bez pomocy sprzętu. Choruje na napadowe migotanie przedsionków (4 m-ce bez napadów), niedoczynność tarczycy. Zażywa leki: Pradaxa 150mg 2x, Biosotal 80mg 2x, Axtil 5mg 2x, Primacor 10mg 1x (południe), Coaxil 3x, Zahron 20mg 1x, Kaldyum 1x, Magne B6 3x, Cavinton Forte 1x, Euthyrox 37,5. Ostatnio od 3 tygodni wieczorami puchnie jej lewa stopa aż do łydki, jest mocno zarumieniona i gorąca. Dawniej była zimna i nigdy mama nie miała takiego problemu, nawet przed udarem. Proszę poradzić co to może być i ewentualnie do jakiego specjalisty powinnyśmy się udać. Bardzo się martwię o mamę, proszę o pomoc.
Udać się proszę do lekarza poz. To może być podostre, zakrzepowe zapalenie żył podudzia lewego.

Myślę, że z takimi objawami w pierwszej kolejności należy wykluczyć zakrzepowe zapalenie naczyń, proszę udać się do chirurga naczyniowego.
Proponuję udać się do chirurga albo do reumatologa, to może być zapalenie tkanki podskórnej albo zapalenie pochewek ścięgnistych,bez obejrzenia trudno coś więcej powiedzieć. Zgłoszenie się do lekarza jest konieczne. Pozdrawiam Czesław Drozd
Wizyta u lekarza niezbędna! Należy wykonać badania podstawowe krwi oraz D-dimery. Konieczne USG Doppler w celu wykluczenia zakrzepicy
Witam. W pierwszej kolejności należy wykluczyć zmiany zakrzepowo-zatorowe, czyli wykonać USG Doppler chorej nogi. Gdyby okazało się, że nie ma to związku z tym procesem, to proponuję udać się do dermatologa/ zakaźnika, bo może być to róża lub zapalenie tkanki podskórnej i wymaga intensywnego leczenia. Pozdrawiam.
Witam.To niepokojący objaw,może wystąpić np. w przebiegu zapalenia żył kończyny dolnej lewej.Należałoby pilnie wykonać usg tych żył z oceną przepływów.Takie schorzenie leczy chirurg naczyniowy lub internista.Pozdrawiam.