Moj maz ma urojenia na temat tego ze go zdradzilam. Dodam ze od lat pali marihuane a epizot ten mial

5 odpowiedzi
Moj maz ma urojenia na temat tego ze go zdradzilam. Dodam ze od lat pali marihuane a epizot ten mial miejsce po zazyciu innych srodkow odurzajacych.I chociaz to co mowi nigdy sie nie wydarzylo to jest przekonany o tym co mowi. Udalo mi sie go namowic na wizyte u psychiatry maz dostal Olanzapine jedna na noc i olazax doraznie w razie niepokoju.juz dwa tyg. bierze leki ale nie ma zadnej poprawy. Jest wsciekly na mnie za to ze to zrobilam a teraz daje mu leki bo chce z niego zrobic wariata. Jak mam z nim rozmawiac i czy maz moze wrocic do pracy bo byl dwa tyg na urlopie ale juz ma dosyc siedzenia w domu.
Czasami okres nasycenia organizmu lekiem i właściwe działanie farmakologii ma miejsce po 4-5 tygodniach i może okazać się, że po 2 tygodniach nie będzie odczuwalnej poprawy. Zdarza się nawet pogorszenie samopoczucia, organizm musi przyzwyczaić się do nowych substancji. Czy mąż może wrócić do pracy w związku z zażywanymi lekami należy skonsultować z lekarzem, który je przepisał.

Witam
Leki przeciwpsychotyczne, w tym Olanzapina, rozwijają pełne działanie dopiero po kilku tygodniach ich regularnego stosowania. Zażywanie narkotyków może wywoływać lub nasilać urojenia i inne objawy wytwórcze. Proszę o napisanie jaką dawkę leku przyjmuje mąż i czy wymienione przez Panią objawy pojawiają się tylko pod wpływem marihuany. Myślę, że leczenie należy kontynuować, a w razie dalszego braku skuteczności skonsultować się z lekarzem. Ogólnie nie ma przeciwwskazań odnośnie pracy, ale powrót do niej zależy od rodzaju pracy oraz obecnego stanu psychicznego i poziomu funkcjonowania osoby.
Szanowna Pani,
Ponieważ nie jestem ekspertem w dziedzinie uzależnień, niestety nie zabiorę w tym temacie głosu. Sugeruję udanie się z mężem oprócz wizyt u Psychiatry, na terapię uzależnień. Oczywiście mąż, wymaga od Pani wsparcia, a tego typu urojenia, mogą być wywołane nie faktem samej choroby, ale przede wszystkim działaniem marihuany, która powoduje zmiany w działaniu układu nerwowego i w zachowaniu. Proszę rozmawiać z mężem merytorycznie, na temat leczenia i chęci pomocy mu, oczywiście w atmosferze miłości i wsparcia. Rozmowa pełna nerwów, nie wiele wniesie. Jeżeli mąż źle znosi siedzenie w domu, dobrą rzeczą będzie powrót do pracy lub znalezienie innej aktywności. Serdecznie pozdrawiam i życzę Pani dużo siły, w zmaganiu z trudnym uzależnieniem męża.
Witam,
mówimy tu o uzależnieniu. Skutkuje ono zmianami w zachowaniu, postrzeganiu, funkcjonowaniu zarówno psychicznym jak i fizycznym. Tu nie leki pomogą ale terapia. I to poważna, systematyczna terapia uzależnień. W dodatku do tej terapii to mąż musi mieć determinację , nie Pani, co oznacza, że to mąż musi chcieć zmiany w sobie, nie Pani za niego. Proszę poczytać o współuzależnieniu, to pomoże wiele wyjaśnić i poszukać także dla siebie odpowiedniego wsparcia.
Dzień dobry. Należy pamiętać, że w ciągu 2 tygodni może nie być obserwowana znacząca zmiana - mówi się, iż czas wysycenia organizmu lekami trwa do 6 tygodni. To Pani małżonek musi mieć motywację, aby zmienić coś w swoim życiu, z pewnością wskazana byłaby psychoterapia. Jeśli potrzebuje Pani wsparcia w radzeniu sobie z zaistniałą sytuacją, warto umówić się na wizytę u psychologa. Pozdrawiam.