Miałam psychoze narkotykowa, jestem po odwyku. czy mogę w przyszłości pić alkohol?

5 odpowiedzi
Miałam psychoze narkotykowa, jestem po odwyku. czy mogę w przyszłości pić alkohol?
Dzień dobry,
To zależy od wielu czynników, m.in. wieku w którym pan się uzależnił, osobowości, temperamentu. Z pewnością bezpieczniej nie ryzykować.

Pozdrawiam

Witam!

Skoro miał Pan psychozę narkotykową i był Pan na leczeniu odwykowym to wnioskuję, że jest Pan uzależniony. A jeżeli jest Pan uzależniony od narkotyków to znaczy, że uzależnił się Pan od środków psychoaktywnych. Alkohol też jest takim środkiem. Kiedy zacznie go Pan pić prawdopodobnie będzie miał Pan uzależnienie krzyżowe - i od narkotyków i od alkoholu. Z mojego doświadczenia wynika też (jestem specjalistą psychoterapii uzależnień), że pacjenci uzależnieni od narkotyków którzy zaczęli pić alkohol bardzo szybko wracają do nich, ponieważ alkohol osłabia kontrolę i pojawia się ochota, aby wzmocnić efekt działania alkoholu. Osobiście polecam Panu dalszą terapię pogłębioną oraz mityngi NA (Anonimowi Narkomanii), ponieważ samo zaprzestanie używania czy picia nie rozwiązuje problemu. Choroba jest w głowie. Z jakiś powodów zaczął Pan brać. Coś Panu te narkotyki dawały. I tym zajmujemy się w dalszym programie leczenia.

Pozdrawiam serdecznie,
Inez Medyńska.
Oczywiście, że może Pani pić alkohol jeśli ukończyła Pani 18 rok życia (o ile jest Pani obywatelka Polski bo takie w tym kraju są przepisy) - nikt nie może Pani zmusić do tego żeby było inaczej.
Dzień dobry, czy myślał Pan o tym, żeby po odwyku rozpocząć terapię uzależnień? Prawdopodobnie znalazłby Pan na niej odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli jest Pan/Pani po odwyku to już Pan/Pani wie, że terapię należy kontynuować. Jeśli jest Pan/Pani uzależniony/a to warto zwrócić uwagę że występuje podatność na uzależnienie od innych substancji czy czynności. Warto również zwrócić uwagę na szeroko rozumiane pojęcie abstynencji.