Mam 29 lat jestem szczesliwa mama i mężatka, w domu nie mamy zadnych stresow na codzien pracuje, w p

3 odpowiedzi
Mam 29 lat jestem szczesliwa mama i mężatka, w domu nie mamy zadnych stresow na codzien pracuje, w pracy rowniez nic mnie nie przytłacza,od 2 lat zmagam sie z trauma która polega iz nie moge jeździć autem ani jako pasażer ani jako kierowca,udalam sie z tym do psychologa wypisal mi leki ale boje sie ich brac aby sie nie uzaleznic,moja trauma polega na tym iz boje sie odleglosci od szpitala, przemieszczam sie tylko w odleglosci 500 m od szpitala ,jak wyjerzdzam dalej dostaje ataku paniki i w tedy mam dusznosci i drgawki.Ogranicza mnie to w zyciu codziennym poniewaz czuje ze moje dziecko i Maż cierpia chociaz wspierają mnie ale wiem ze to ich krzywdzi że nie możemy razem nigdzie pojechać, proszę pomożecie mi jak mogę sie z tym uporać.
Witam serdecznie,

By zwalczyc strach przez oddaleniem sie od szpitala, radzilbym terapie poznawczo behawioralna. W czasie takiej terapii w sposob regularny i stopniowy staralaby sie Pani przelamac swoj strach. Da sie zauwazyc ze utozsamia pani jazde z niebezpieczenstwem przez co swiadomosc bycia blisko szpitala umozliwia krotka jazde samochodem. W czasie terapii istotne by bylo zaglebienie sie w nature traumy i zrozumienie wszystkich czynnikow jej wywolujacych. Terapia poznawczo behawioralna jest rekomendowana jako najefektowniejsza forma interwencji ktora skupia sie zrodle strachu, dlatego radzilbym najpierw tego sprobowac.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak

Dzień dobry, pisze Pani o tym, że zmaga się od 2 lat z lękiem. Prawdopodobnie starała się Pani poradzić sobie z tym problemem we własnym zakresie, jednak ataki paniki są w tym momencie tak silne, że szuka Pani porady/pomocy. Niestety zdarza się, że strategie poradzenia sobie z lękiem stosowane przez pacjentów, przynoszą odwrotny efekt i potęgują stany lękowe. Proponowałabym udać się do psychoterapeuty w miejscu swojego zamieszkania , który pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Wyjaśni on Pani mechanizmy zaburzeń lękowych i nauczy skutecznych sposobów radzenia sobie z tą emocją. Życzę powodzenia :)
Witam serdecznie, z opisanych przez Panią sytuacji można przypuszczać, że od dłuższego czasu cierpi Pani na zaburzenie lękowe z napadami paniki, które wpływa negatywnie na Pani funkcjonowanie. Polecam konsultację psychologiczną w celu potwierdzenia diagnozy, identyfikacji źródeł dzisiejszego lęku oraz podjęcie terapii zaburzenia. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną, która pomoże Pani nie tylko znaleźć źródło lęku, zrozumieć jego mechanizm ale przede wszystkim pomoże oswoić lęk i sytuacje, które dziś doprowadzają do ataków paniki. Zachęcam do poszukania psychoterapeuty i życzę powodzenia w walce z lękiem!