Od 8 miesięcy mam strach przed opuszczeniem domu pojawia się ( Szybkie bicie serca i nie raz zawroty

3 odpowiedzi
Od 8 miesięcy mam strach przed opuszczeniem domu pojawia się ( Szybkie bicie serca i nie raz zawroty głowy i strach ze zaraz zemdleje) Staram się wychodzić co jakiś czas ze śmieciami do bliskiego sklepu. Nie raz pojadę do rodziny autem. Lęk pojawił się u od wtedy gdy zażyłem mefedronu( Małą ilość) Miałem uczucie wtedy jakbym miał zaraz zemdleć szybko biło serce po około 20 minutach wszystko się uspokoiło i wróciłem do domu. Następnego dnia pojechałem do koleżanki pod wieczór złapał mnie atak (kołotanie serca zawroty głowy i nie wiedziałem co się ze mną dzieje) Nie wiem rozmawiałem z rodzicami i w przyszłym tygodniu jadę do psychologa mu wytłumaczyć wszystko co i jak mam bardzo dużo planów na życie i chciałbym to wyleczyć. Długo takie lęki sie leczy?
Czas trwania leczenia jest uwarunkowany Pana możliwościami i chęcią współpracy ze specjalistą. Psycholog może być niewystarczający, jeśli doświadcza Pan objawów lękowych. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą (najlepiej jednocześnie będącym specjalistą uzależnień - żeby osoba znała wpływ zażycia substancji
psychoaktywnych na występowanie objawów lękowych) oraz psychiatrą (kontrolne sprawdzenie Pana funkcjonowanie i wpływu substancji psychoaktywnych na Pana samopoczucie). Trzymam kciuki za powodzenie i szybki powrót do satysfakcjonującego funkcjonowania.

Długość leczenia tego rodzaju lęku zależy od nurtu psychoterapeutycznego który Pan wybierze, zakładając, że jest Pan zdecydowany na zmianę.
Zanim trafi Pan do psychoterapeuty proszę znaleźć informacje np: w internecie na temat poszczególnych nurtów i orientacyjnego czasu trwania terapii.
Pozdrawiam.
Dzień Dobry z Pana opisu wynika, że prawdopodobnie ma Pan napady lęku, które należy leczyć nie u psychologa, a u psychoterapeuty. Proponuję terapię psychodynamiczną, która jest terapią długoterminową. Zajmuje się leczeniem przyczyny, a nie jedynie eliminowaniem skutków. Proponuję również dodatkowo konsultację u psychiatry. Pozdrawiam