Mam 27 lat i na Imię Iwona nie radzę sobie z zazdrościa o swoją drugą połowę a także ciężko jest mi

4 odpowiedzi
Mam 27 lat i na Imię Iwona nie radzę sobie z zazdrościa o swoją drugą połowę a także ciężko jest mi przełamać się do rozmów o tym co mi przeszkadza i po prostu większość problemów trzymam w sobie.
Szanowna Pani,

pytanie, jakie warto postawić, to czy trudność dotycząca rozmów odnosi się do drugiej połowy, czy w ogóle innych osób? Warto przedyskutować, skąd pojawiła się zazdrość, kto Panią nauczył takiego zachowania. Warto mieć na uwadze, że "trzymanie w sobie" problemów może mieć negatywny wpływ na Pani funckjonowanie. Z neurobiologicznego punktu widzenia będzie miało - z dużym prawdopodobieństwem - wydźwięk w objawach psychosomatycznych (m.in. zespół przewlekłego zmęczenia, zaburzenia pokarmowe, zespół nadwrażliwego jelita, cierpnięcie kończyn, mrowienie palców, napady pseudopadaczkowe, bóle brzucha, zamglone widzenie, szumy i dzwonienie w uszach). Warto skorzystać z pomocy specjalisty, by nauczyć się adaptacyjnego oddziaływania na stuktury zw. z mózgiem emocjonalnym i korą przedczołową (terapia EMDR), a tym samym poprawić jakość swojego zdrowia psychofizycznego.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, można poradzić sobie zarówno z zazdrością jak i tendencją do przeżywania swych problemów w odosobnieniu. Warto podjąć wysiłek, by sobie pomóc. Pozdrawiam
Mysle Pani Iwono,ze zazdrosc nie jest najlepszym uczuciem,ktore przeżywamy.Warto sie zastanowic skad sie bierze czy wynika z braku dobrej samooceny czy z powodu lęku o osobę, ktora kochamy.Takie uczucie moze niszczyc nas samych.Warto zadbac o kontakt z psychoterapeuta.Pozdrawiam Tamara Bogdanowicz ,psycholog , Krakow.
Dzień dobry, Pani Iwono. To niezwykle cenne, że dostrzega Pani problem i że poszukuje Pani rozwiązania, nawet pomimo trudności w otwieraniu się. Gorąco zachęcam, by umówić się na wstępną rozmowę z psychoterapeutą, podczas której problem zostanie dokładnie zdefiniowany. Po takim spotkaniu psychoterapeuta będzie w stanie zaproponować Pani adekwatne metody pracy. Pozdrawiam i trzymam za Panią kciuki.