Jaka dietę powinnam stosować w ciąży proszę o pomoc

4 odpowiedzi
Jaka dietę powinnam stosować w ciąży proszę o pomoc
Dieta w ciąży powinna być dopasowana indywidualnie do Pani stanu zdrowia, tygodnia ciąży, sposobu odżywiania się przed ciążą, a także do Pani preferencji żywieniowych. Zachęcam do zapisania się na indywidualną konsultację do dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednio zbilansowaną i dopasowaną dietę.

Dzień Dobry, dietę w ciąży trzeba dostosować indywidualnie do tygodnia ciąży, gdyż w każdym trymestrze trzeba zwrócić uwagę na różne zapotrzebowanie energetyczne, dobór składników odżywczych. W ciąży zmienia się także smak, dlatego ważne są niektóre produkty by nie tylko miały odpowiednią gęstość odżywczą ale także smakowały i nie były trudne w przygotowaniu. Ja prowadzę takie pacjentki, dodatkowo sama jestem mamą, więc rozumiem doskonale co potrzebuje kobieta w ciąży. Powinna zadbać nie tylko o malutkie dzieciątko, ale także o siebie czyli nie tylko dobrze dobraną dietę, ale również i odpoczynek. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego rozwiązania.
Dzień dobry, istnieją pewne produkty, których nie powinno spożywać się w ciąży. Dodatkowo prawidłowe żywienie kobiety ciężarnej jest komponowane indywidualnie, w oparciu o wytyczne, ale także w oparciu o konkretny trymestr ciąży. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, dieta kobiety w ciąży powinna być dostosowana do indywidualnej sytuacji zdrowotnej oraz trymestru ciąży. Należy zwrócić szczególną uwagę na jakość spożywanych posiłków i preferencji żywieniowych. W tym szczególnym czasie należy zadbać o odpowiedni odpoczynek i nawodnienie. Zachęcam do indywidualnej konsultacji z dietetykiem. Pozdrawiam