Od ok.4 lat zmagam się z zapaleniem pęcherza ,byłam już na badaniach u lekarza pierwszego kontaktu i

1 odpowiedzi
Od ok.4 lat zmagam się z zapaleniem pęcherza ,byłam już na badaniach u lekarza pierwszego kontaktu i ginekologa.Dalej nie wiem co z tym zapaleniem pęcherza,bo badania wyszly ok ,jedynie co to miałam bialkomocz i liczne bakterie ,także dostałam lek którego nie wzięłam po tygodniu powtórzyłam badanie moczu i było idealne ,choć nie zazylam leku ,więc moje pytanie brzmi tak :Czy to możliwe i właściwie o co chodzi jeśli mnie dzisiaj boli pęcherz i wyniki moczu sa złe A po kilku dniach wynik są dobre ,bez leków? Dodam że w roku mam takich sytuacji kilkanaście .
Przyczyn częstych problemów z pęcherzem jest wiele, ,może to być: niewłaściwa higiena intymna, w tym używanie do pielęgnacji nieprzeznaczonych do tego środków myjących, stosowanie gąbek będących siedliskiem bakterii, częste kąpiele z użyciem środków chemicznych, np. tworzących pianę.
Długotrwałe powstrzymywanie się od oddawania moczu, ignorowanie parcia na mocz, co przyczynia się do infekcji.
Częste stosunki seksualne.Używanie niektórych środków antykoncepcyjnych, tj. miejscowo stosowane środki plemnikobójcze czy kapturki dopochwowe. Powodują one niszczenie naturalnej flory bakteryjnej końcowego odcinka cewki moczowej i pochwy. Częste jest także zapalenie pęcherza po tabletkach, które mogą przyczyniać się do wahań hormonalnych. Ciąża- sprzyja zakażeniom ze względu na zmiany hormonalne i osłabioną odporność.