Od ok.4 lat zmagam się z zapaleniem pęcherza ,byłam już na badaniach u lekarza pierwszego kontaktu i ginekologa.Dalej nie wiem co z tym zapaleniem pęcherza,bo badania wyszly ok ,jedynie co to miałam bialkomocz i liczne bakterie ,także dostałam lek którego nie wzięłam po tygodniu powtórzyłam badanie moczu i było idealne ,choć nie zazylam leku ,więc moje pytanie brzmi tak :Czy to możliwe i właściwie o co chodzi jeśli mnie dzisiaj boli pęcherz i wyniki moczu sa złe A po kilku dniach wynik są dobre ,bez leków? Dodam że w roku mam takich sytuacji kilkanaście .
 Sylwia Matusiak
Sylwia Matusiak
Dietetyk
Sochaczew
Przyczyn częstych problemów z pęcherzem jest wiele, ,może to być: niewłaściwa higiena intymna, w tym używanie do pielęgnacji nieprzeznaczonych do tego środków myjących, stosowanie gąbek będących siedliskiem bakterii, częste kąpiele z użyciem środków chemicznych, np. tworzących pianę.
Długotrwałe powstrzymywanie się od oddawania moczu, ignorowanie parcia na mocz, co przyczynia się do infekcji.
Częste stosunki seksualne.Używanie niektórych środków antykoncepcyjnych, tj. miejscowo stosowane środki plemnikobójcze czy kapturki dopochwowe. Powodują one niszczenie naturalnej flory bakteryjnej końcowego odcinka cewki moczowej i pochwy. Częste jest także zapalenie pęcherza po tabletkach, które mogą przyczyniać się do wahań hormonalnych. Ciąża- sprzyja zakażeniom ze względu na zmiany hormonalne i osłabioną odporność.

Specjaliści w zakresie usługi: dieta dla kobiet w ciąży

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących choroby: dieta dla kobiet w ciąży

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.