Jak wpływ na ciążę ma dieta?

4 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie wszędzie pisze się, że kobieta w ciąży powinna dbać o siebie jeść witaminki dla kobiet w ciąży i prawdłowo odywiać się - moje pytanie brzmi co sie stanie jak kobieta w ciąży nie będzie tego robić i będzie jeść i pić co chce, czy np. picie energidrinków może zaszkodzić dziecku? Oraz dlaczego w ciąży nie można robić rtg ani innych tego typu badań np. rezonans tomograf oraz brać antybiotyków - pytanie co ma wtedy zrobić kobieta która ma np.zapalenie uszu? Dlaczego kobiety w ciąży nic nie mogą robić pić jeść?W takim razie co można a czego nie wolno w ciąży?
Szanowna Pani - proszę o sprecyzowanie pytania, to jest zbyt ogólne
pzdr a

Witam,
Ogólne zalecenia dla kobiet ciężarnych sa następujące : należy stosować zestaw witamin przeznaczonych dla ciężarnych lub przynajmniej kwas foliowy. Stosowanie antybiotyków z wyjątkiem takich które są w ciąży dopuszczalne jest przeciwwskazane z uwagi na możliwość uiszkodzenia płodu. Napoje energetyczne zawierają dużą dawkę kofeiny, która nie jest wskazana w ciąży, ewemtulnie można wypić jedną kawę dziennie. Nie można pić alkoholu ani palić papierosów czy stosować narkotyków z uwagi na możliwość uszkodzenia płodu. Należy też unikać zielonej i czerwonej herbaty oraz seró pleśniowych. Promieniowanie RTG może poważnie uszkodzić płód.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Droga Pani zacznę i skończę na przedostatnim pytaniu; absurd! w ciąży prawidłowo przbiegającej ograniczenia są bardzo niewielkie, najczęściej "kroczą" za ogólny stanem zdrowia, kondycją i samopoczuciem. Problematyka szczegółowa przekracza jednak rama tego krótkiego przekazu. Proponuję skorzystać z księgarni lekarskiej (broń Boże przypadkowych rad z internetu), gdzie znajdzie Pani liczne publikacje na ten temat- to lekura na kilka wieczorów; zachęcam, powodzenia
Można pić i jeść ograniczyć alkohol a zdjęcia rtg mogą wywoływać wady stąd nie wykonujemy zdjęć wszystko można ale ostrożnie