Witam. Mam pytanie wszędzie pisze się, że kobieta w ciąży powinna dbać o siebie jeść witaminki dla kobiet w ciąży i prawdłowo odywiać się - moje pytanie brzmi co sie stanie jak kobieta w ciąży nie będzie tego robić i będzie jeść i pić co chce, czy np. picie energidrinków może zaszkodzić dziecku? Oraz dlaczego w ciąży nie można robić rtg ani innych tego typu badań np. rezonans tomograf oraz brać antybiotyków - pytanie co ma wtedy zrobić kobieta która ma np.zapalenie uszu? Dlaczego kobiety w ciąży nic nie mogą robić pić jeść?W takim razie co można a czego nie wolno w ciąży?
dr n. med. Cyprian Goluda
dr n. med. Cyprian Goluda
Ginekolog
Wrocław
Można pić i jeść ograniczyć alkohol a zdjęcia rtg mogą wywoływać wady stąd nie wykonujemy zdjęć wszystko można ale ostrożnie

Witam,
Ogólne zalecenia dla kobiet ciężarnych sa następujące : należy stosować zestaw witamin przeznaczonych dla ciężarnych lub przynajmniej kwas foliowy. Stosowanie antybiotyków z wyjątkiem takich które są w ciąży dopuszczalne jest przeciwwskazane z uwagi na możliwość uiszkodzenia płodu. Napoje energetyczne zawierają dużą dawkę kofeiny, która nie jest wskazana w ciąży, ewemtulnie można wypić jedną kawę dziennie. Nie można pić alkoholu ani palić papierosów czy stosować narkotyków z uwagi na możliwość uszkodzenia płodu. Należy też unikać zielonej i czerwonej herbaty oraz seró pleśniowych. Promieniowanie RTG może poważnie uszkodzić płód.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Szanowna Pani - proszę o sprecyzowanie pytania, to jest zbyt ogólne
pzdr a

lek. Andrzej Banach
lek. Andrzej Banach
Ginekolog
Trzebnica
Dużo by pisać, decyduje lekarz,. sama Pani sobie ciązy nie poprowadzie, antybiotyku nie przepisze. Wszystko na receptę przepisuje lekarz, inne rzeczy to zapoznnie się z ulotką. Rtg jest zakazane do połowy ciązy, potem wskazania życiowe pozwalają.

Droga Pani zacznę i skończę na przedostatnim pytaniu; absurd! w ciąży prawidłowo przbiegającej ograniczenia są bardzo niewielkie, najczęściej "kroczą" za ogólny stanem zdrowia, kondycją i samopoczuciem. Problematyka szczegółowa przekracza jednak rama tego krótkiego przekazu. Proponuję skorzystać z księgarni lekarskiej (broń Boże przypadkowych rad z internetu), gdzie znajdzie Pani liczne publikacje na ten temat- to lekura na kilka wieczorów; zachęcam, powodzenia

Specjaliści w zakresie usługi: dieta dla kobiet w ciąży

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących choroby: dieta dla kobiet w ciąży

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.