Jak wyleczyć syna z uzależnienia od komputera?

5 odpowiedzi
Pani Doktor, Mój 16-letni syn już 3 lata leczy nerwicę szkolną, w zasadzie bez efektu, mimo kilkakrotnej zmiany leków. Jestem przekonana, tak samo jak pedagog szkolna i syna psychiatra, że syn jest uzależniony od komputera. W tej chwili nie ma znaczenia co było pierwsze, depresja czy uzależnienie. Syn potrzebuje pomocy, chociaż nie przyznaje się do uzależnienia oczywiście. Czy może Pani zaproponować ze Swojej strony jakiś rodzaj terapii dla mojego dziecka. Proszę o informację, czy zajmuje się Pani uzależnieniami od gier komputerowych i na ile taka terapia może coś zmienić. Pozdrawiam.
Pani Elżbieto,
nie tylko można coś pomóc terapią, ale i trzeba. Trzeba próbować i szukać sposobów, jak dotrzeć do syna i go wesprzeć. Terapia jak najbardziej może wiele zmienić na lepsze. W tej sytuacji, na początku najważniejsze będzie nawiązanie dobrej relacji i odnalezienie własnej motywacji syna do terapii, a następnie wspólne działanie w takim kierunku, żeby jak najszybciej poprawiło się jego funkcjonowanie.
Jeżeli Pani chce, zapraszam na konsultację z synem.
Pozdrawiam serdecznie,
Agata Groszek

Dzień dobry,
Jak najbardziej, terapia może pomóc. I to zarówno jeśli chodzi o uzależnienie od komputera jak i lęk przed szkołą czy depresję. Z pani pytania rozumiem, że syn ma wiele problemów z różnych obszarów, wygląda na to, że potrzebuje wsparcia z zewnątrz, żeby sobie z nimi poradzić.
Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty o wykształceniu psychologicznym, który pracuje z młodzieżą.

Pozdrawiam
Witam, proszę wybaczyć zbyt długi czas zwłoki w odpowiedzi. Niestety nie zajmuję się tego typu problemami. Pracuję z osobami dorosłymi. Polecam moją koleżankę z zespołu Gabrielę Maligłówkę. Jest dobrym specjalistą z dużym doświadczeniem w tym zakresie.
Pozdrawiam serdecznie,
Dominik Gebler
Witam serdecznie,

Metody stosowane w leczeniu uzależnia od komputera przypominają metody leczenia uzależnienia. Ważne jest uświadomienie się objawów uzależnia tj. ilość spędzanego czasu przed komputerem. Uzależnienie jest formą ucieczki od realnego codziennego życia. Warto więc podjąć terapię uzależnień.
Pracuję z młodzieżą np. nad jej problemami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach (nie zajmuje się uzależnieniami).
Nie wiem z jakiego miasta Państwo pochodzą, natomiast terapią uzależnień w Warszawie zajmuje się np. poradnia przy ul. Dzielnej 7.

Pozdrawiam
Agnieszka Lorek-Groniewska
Witam.
Jeżeli terapia nie przynosi skutku, proponuję BIOFEEDBACK EEG. Prosze przeczytać na mojej stronie wszystko jest. Pozdrawiam