Razem z mężem jesteśmy ze sobą 7lat, mamy trójkę dzieci. Od czterech lat żyjemy w monitomi praca/dom

4 odpowiedzi
Razem z mężem jesteśmy ze sobą 7lat, mamy trójkę dzieci. Od czterech lat żyjemy w monitomi praca/dom. Przynajmniej od trzech lat nie pamiętam żebyśmy chociaż wyszli sami we dwójkę na spacer o innych rzeczach typu randka nie wspomnę. Mamy spore problemy finansowe , mamy upadłość konsumencką. W życiu mojego męża pojawiła się pornografia, nasz seks chociaż jego częstość się nie zmieniła to jakość i namiętność już chyba dawno wygasła. Monotomia i problemy finansowe zabiły nasz związek. Mąż mimo że kocha się ze mną to i tak jakiś czas przed lub po stosunku ogląda porno. Ostatnio mąż umówił się na seks kamerkę z jakąś kobietą, od razu po skończonej video rozmowie przyznał mi się do tego. Po czym powiedział że nie czuję już pożądana do mnie, że go już nie podniecam ... Że ogląda filmy porno bo szuka podniecenia że nasze problemy i monotomia tylko dzieci/praca/dom odebrały mu pożądane do mnie. Z jednej strony rozumiem go bo ja również mam dość tych wszystkich problemów i monotomi ale mimo to nie szukałam ucieczki w czymś a tym bardziej w kimś innym. Chcemy ratować nasze małżeństwo , tylko czy można odnowić pożądane czy namiętność może wrócić? A nawet jeśli nasze relacje i pożądane się poprawią to czy to oznacza że jest szansa że on zrezygnuje z tych filmów?
Szanowna Pani, godne uznania jest to, że Państwo koniec końców wyrazili sobie wzajemnie kwestie, które z tego co rozumiem, od jakiegoś czasu były problematyczne w związku. To czy odnowią Państwo pożądanie i namiętność zależy od Państwa. Kwestia porzucenia oglądania filmów pornograficznych przez Pani męża, zależy natomiast tylko od niego. Oczywiście wspierająca w tym procesie mogłaby okazać się wizyta u psychologa/psycholożki bądź seksuologa/seksuolożki. Terapia małżeńska mogłaby Państwu pozwolić spojrzeć na związek z innej perspektywy.
Pozdrawiam,
Kamila Kaffka-Skierka

Dzień Dobry, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam udać się na wizytę ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta), aby omówić szerzej opisywany problem. Myślę, ze przyniesie to największą skuteczność.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, poprawa jakości Państwa relacji jest możliwa, ale wtedy kiedy jest gotowość 2 stron do pracy nad nią i problemami jakie się pojawiły w Państwa życiu. Napisała Pani, że chcą Państwo ratować małżeństwo, a więc w tym przypadku najbardziej pomocna wydaje się być psychoterapia dla par. Serdecznie pozdrawiam
Pisze Pani o wspólnej potrzebie ratowania relacji. Początkiem jest zawsze spotkanie się, poprzez wspólne bycie, rozmowę, obecność. Wszystko to, co tworzy pomiędzy Państwem intymność i sprawia, że ufacie sobie nawzajem i czujecie się przy sobie bezpiecznie.
Psychoterapia dla par może Wam umożliwić takie spotkanie, dając tym samym przestrzeń, by wypowiedzieć potrzeby, chęci i niechęci. Taka baza jest nieocenionym wsparciem, kiedy czujecie Państwo, że się rozmijacie.
Korzystanie przez męża z pornografii i jego działalność okołoseksualna, związana z internetem jest także tematem do wniesienia na takie spotkanie z terapeutą.