Witam, chciałabym podzielić się swoim problemem. Poznałam mezczyzne 2 lata temu, na dzień dzisiejszy

6 odpowiedzi
Witam, chciałabym podzielić się swoim problemem. Poznałam mezczyzne 2 lata temu, na dzień dzisiejszy ma 32 lata. Spotykaliśmy się z przerwami. 2 miesiące temu zamieszkaliśmy ze sobą. Jego problemem od kiedy go poznałam to przegladanie nagich kobiet i treści erotycznych w internecie. Już pierwszy sygnał to była tapeta w telefonie z naga kobiet. Zauwzylam tez ze w galerii ma pozapisywane mnóstwo zdjęć nagich kobiet, porno także zapisuje w telefonie. Jest na grupach na WhatsApp w których kobiety ze świata wysylaja nagie zdjecia. Każdy portal społecznościowy to jedna i ta sama tematyka. Obserwuje tylko nagie rozneglizowame kobiety i nic innego. Rozmawiałam z nim o tym ale uważa że jestem ' psychicznia '. On potrafił siedzieć godzinami na portalach społecznościowych i obraca telefon w druga strone byle bym nie widziala co przeglada. Nawet kiedy siedziałam obok niego to potrafił bez skrupułów z odwróconym telefonem przeglądać inne kobiety. Jeżeli chodzi o nasze życie erotyczne to seks jest często ale nie wiem czy to nie zaspokajanie swoich potrzeb przez to że naooglada się innych kobiet na codzień. Ja jestem atrakcyjna kobieta ale moje poczucie własnej wartości spadło do zera. Plus uważam że partner ma osobowość narcystyczna bo często mnie rani słowami, jest msciwy. Czy lepiej będzie zakończyć tą relacje i zgłosić się na terapia w celu odzyskania pewnosci siebie i przepracowania tego ?
Dzień dobry, uważam, że ma Pani dobry pomysł jeżeli chodzi o zgłoszenie się na terapie w celu odzyskania własnej pewności. Może dzięki terapii będzie mogła Pani też uzyskać odpowiedź co dalej jeżeli chodzi o relacje. Widzę , że jest Pani świadomą osobą, która zauważa co dzieje się z nią w relacji z partnerem i, że Pani granice są przekraczane notorycznie. Warto byłoby pociągnąć to dalej.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Czuję, że potrafi Pani ocenić swoje granice i potrzeby, czuję kiedy są one przekraczane, ale ma Pani trudność w ich utrzymaniu względem partnera. Terapeuta może pomóc Pani przeanalizować tę relację i nakierować jak warto rozmawiać z partnerem jeśli zdecyduje się Pani na kontynuację relacji. Często perspektywa innej osoby pozwala dostrzec inne aspekty sytuacji.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień Dobry, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam udać się na wizytę ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta), aby omówić szerzej opisywany problem. Myślę, ze przyniesie to największą skuteczność.
Pozdrawiam serdecznie
Bardzo dobrym pomysłem jest zgłoszenie się na terapię, gdyż nieprzepracowanie obniżonego poczucia własnej wartości wpłynie na Pani dalsze funkcjonowanie nie tylko w kwestii osobistych relacji. W przykładzie jaki Pani opisała to nie Pani ma problem a partner. By się "wybielić" stosuje on elementy wyparcia, racjonalizacji, być może również zacznie on stosować zrzucanie winy na Panią. To, co bym proponował to postawić granice i konsekwentnie się tego trzymać.
Dzień dobry, opisuje Pani zachowania partnera, które wg jego standardów są zupełnie w porządku, a w Pani wywołują niepokój i odbierają komfort bycia w relacji. Zachowania okołoseksualne partnera i jego wrażliwość są związane z normami, jakie wyznaje - także z tym, co jest dla niego ważne. Spotkanie dwóch osób - jeśli ma być źródłem satysfakcji - wiąże się z określeniem jasnych granic. Warto zajrzeć wgłąb siebie i rozeznać, co jest dla mnie do przyjęcia, a na co nie mam zgody? Co to dla mnie oznacza?
Kolejnym miejscem wartym rozeznania jest Pani kobiecość. Jak czuje się Pani w swojej kobiecości i jakiego rodzaju męskość chce Pani do niej zapraszać. Co jest komfortowe i przyjemne, a co boli i odbiera spokój. Być może dobrym pomysłem byłoby poszukanie odpowiedzi na te i inne pytania w terapii, czasem takie kryzysowe sytuacje pokazują nam jaki obszar w nas potrzebuje być rozeznanym i zaopiekowanym. Pozdrawiam serdecznie, życząc Pani wszystkiego, co jest Pani potrzebne.
Z opisanej przez Panią sytuacji wynika, że partner jest ‘uzależniony’ od pornografii i na tym etapie nie widzi potrzeby leczenia się. To co może Pani zrobić, to zająć się sobą :)
Jeżeli ma Pani taką możliwość, to sugeruję kontakt ze specjalistą, który ma wiedzę i doświadczenie na temat uzależnień. Bardzo często bliski kontakt z osoba uzależnioną rozwija w nas mechanizm współuzależnienia.
Życzę siły i motywacji do zadbania o siebie.