Nazywam się Agata Groszek. Jestem psychologiem, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną, terapeutką motywującą (Certyfikat Terapeuty Motywującego nr 60 Polskiego Towarzystwa Terapi... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Strach przed wyjazdami

  Mam 17 lat, nigdy jako dziecko nie jeździłem sam na kilkudniowe wycieczki dopiero rok i dwa lata temu byłem na obozach. Poszedłem też do liceum do innego miasta jednak nie dawałem rady psychicznie i musiałem się przenieść. Mój problem jest taki, że szczególnie po tamtym wydarzeniu, strasznie boję się… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Agata Groszek

  Dzień dobry,
  popracowanie nad tym z terapeutą poznawczo-behawioralnym najprawdopodobniej by Panu pomogło. Tego rodzaju terpia lęku ma wysoką skuteczność potwierdzoną licznymi badaniami. Można zrozumieć,… Więcej

 • Terapia psychodynamiczna

  Dzień dobry! Od około trzech miesięcy chodzę na terapię psychodynamiczną ze względu na lęki i depresyjność. Nie biorę żadnych leków. Czuję się coraz gorzej po sesjach i zastanawiam się czy może nie przerwać całkowicie terapii. A może powinnam zmienić nurt i terapeutę?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Agata Groszek

  Dzień dobry!
  Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.
  Podejście psychodynamiczne to nie jest nurt, w którym ja pracuję, więc nie chcę wypowiadać się, jak "powinna" przebiegać praca… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Nazywam się Agata Groszek. Jestem psychologiem, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną, terapeutką motywującą (Certyfikat Terapeuty Motywującego nr 60 Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej):
  http://pttm.org.pl/?page_id=195

  trenerem dialogu motywującego (członkini międzynarodowego zrzeszenia trenerów dialogu motywującego MINT):
  http://www.motivationalinterviewing.org/profile/AgataGroszek

  i arteterapeutką.

  Tu o jednej z moich grup artterapeutycznych:
  http://www.sdk.waw.pl/pracownie/dla-dzieci-i-mlodziezy/czuje-i-tworze-grupa-terapeutyczna

  Towarzyszenie ludziom w zmianie, pomaganie im w odzyskaniu nadziei, wspieranie w tworzeniu bardziej satysfakcjonującego życia to moja pasja.
  Zwracam szczególną uwagę na dobrą relację, przyjazną, wspierającą atmosferę i potrzeby drugiej osoby, która jest partnerem w relacji, a jej ocena sytuacji i jej wybory zasługują na najwyższy szacunek. Wzmacniam autonomię osób, z którymi pracuję. Zauważam i pomagam klientom dostrzegać, rozwijać i budować na ich własnych mocnych stronach.

  Zapraszam na konsultacje psychologiczne, wsparcie psychologiczne, psychoterapię dorosłych, par, dzieci i młodzieży oraz na warsztaty. Zajmuję się również pomocą psychologiczną przez Skype'a.


  Pomagam osobom szukającym wsparcia dotyczącego m.in. poniższych tematów:

  - niskie poczucie własnej wartości lub niestabilna, zmienna samoocena

  - trudności w relacjach, trudności w związkach

  - trudności z podejmowaniem decyzji lub z realizacją celów

  -duża życiowa zmiana lub kryzys

  - lęki, zamartwianie się, napady paniki, fobie

  - natrętne myśli, czynności

  - wahania nastroju

  - radzenie sobie z emocjami

  - zmiana powtarzających się schematów zachowań, sposobu myślenia i reagowania

  - nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu, nikotyny, substancji psychoaktywnych, internetu, zakupów, pracy

  - trudności wychowawcze, doskonalenie umiejętności wychowawczych

  - chęć lepszego zrozumienia siebie

  - chęć lepszego funkcjonowania, życie pełnią życia

  Pracuję pod superwizją (superwizorzy: Iga Jaraczewska, Anna Bui Ngoc, Anna Derwich, Adam Kłodecki).

  Doświadczenie
  Pracowałam jako psycholog i psychoterapeuta w stowarzyszeniach „W stronę dziewcząt”, „Ingenium - Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych”, "Podajmy dalej" i w Społecznym Przedszkolu Integracyjnym Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA oraz jako psycholog i artterapeutka prowadząc zajęcia w szkołach i przedszkolach.

  Kilka lat temu założyłam Pracownię Dialogu Motywującego, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię par, arteterapię, warsztaty i szkolenia.
  Przeprowadzam m.in. cykle warsztatów wspierających klasy szkolne, w których problemem jest przemoc, wrogość, brak współpracy, zła atmosfera, lub po prostu wychowawcy, rodzice i często sami uczniowie chcieliby, aby ich grupa lepiej się ze sobą czuła.
  Szkoliłam z dialogu motywującego nauczycieli, rodziców, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień i lekarzy.

  Od lat związana jestem z Polskim Towarzystwem Terapii Motywującej (PTTM), gdzie współorganizuję konferencje dotyczące zastosowania DM w pracy różnych grup zawodowych, a od 2014 roku jestem członkinią Zarządu PTTM.

  Metody pracy
  Korzystanie z potwierdzonych badaniami matod psychoterapii poznawczo-behawioralnej daje mi pewność, że pracuję z pacjentem w jeden z najbardziej odpowiedzialnych, bezpiecznych i skutecznych sposobów, jaki do tej pory stworzono. Pacjent w relacji z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym jest partnerem, a w procesie terapii sam staje się swoim terapeutą i zaczyna sobie dobrze radzić sam.

  Dialog motywujący, z którego metod również korzystam, to sposób pracy pełen szacunku i akceptacji, gdzie klient jest rówoważnym partnerem, a rozmowa to spotkanie dwóch ekspertów. DM to metoda, która wydobywa i wzmacnia motywację do przeprowadzenia i utrzymania zmiany, której pragnie klient.

  Zapraszam do dialogu!
  Agata Groszek

  Zapraszam również na moją stronę internetową: www.pracowniadm.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Zdrowie Publiczne

Ukończone szkoły

 • Czteroletnie Certyfikowane Szkolenie z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej TPB - Akademia Myśli i Emocji - w trakcie
 • TNT - Training of New Trainers, Berlin - ukończenie szkolenia jest równoznaczne z przyjęciem do międzynarodowego zrzeszenia trenerów dialogu motywującego MINT (Motivational Interviewing Network of Trainers)
 • Certyfikat Terapeuty Motywującego nr 60 - Dwuletnie Studium Dialogu Motywującego - Akademia Motywacji i Zmian, Warszawa
 • Instytut Psychologii Zdrowia - Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia
 • Uniwersytet SWPS w Warszawie - kierunek Psychologia Ogólna
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - kierunek Malarstwo i Pracownia Przestrzeni Audiowizualnej
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - Studium Pedagogiczne
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie - Odział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - w 2016
 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stalowej Woli - w 2014
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu - w 2013
 • Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. Elektoralnej w Warszawie - 2012-2013
 • Centrum Psychoterapii - XIII Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie - 2010-2011
więcej

Certyfikaty

Choroby

 • zaburzenia nastroju
 • niskie poczucie własnej wartości
 • kryzys życiowy
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
 • kryzys w związku
 • zaburzenia emocjonalne
 • uzależnienia
 • problemy wychowawcze
 • kryzys emocjonalny
 • kryzys zawodowy
 • lęki
 • zespół lęku uogólnionego
 • lęk napadowy (napady paniki)
 • natrętne myśli i/lub czynności
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Psychoterapia i Szkolenia - Agata GroszekUsługa: psychoterapia indywidualna

  Bardzo cieszę się, że mój wybór padł na Panią Agatę. To ciepła i niezwykle empatyczna osoba, dzięki czemu na wizytach czułam się swobodnie i bezpiecznie. W czasie spotkań nawiązanie relacji z Panią Agatą przychodziło niezmiernie łatwo. Wystarczyło kilka wizyt, abym rozwiązała problemy i nauczyła się korzystać z kilku nowo poznanych narzędzi. Teraz czuję się lepiej. Wrażenie przytłoczenia problemami zniknęło, powrócił uśmiech, wiara i wewnętrzna siła. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Agatę osobom, które pierwszy raz chcą skorzystać z psychologa. Na pewno się nie zawiedziecie.
  Dziękuję bardzo za pomoc! Pozdrawiam!

  Agata Groszek2017-02-09

  Pani Karolino, bardzo dziękuję za ciepłe słowa! Praca z Panią to była prawdziwa przyjemność! Trzymam kciuki za dalsze takie tempo rozwoju :) Pozdrowienia!

 • A

  Trafiłam do p. Agaty przez przypadek, ale już podczas pierwszego spotkania czułam się tak, jakbyśmy znały się od dłuższego czasu. Właściwie już po pierwszej rozmowie zrozumiałam, z czym mam największy problem i jak mogę sobie z nim poradzić. Wystarczyło kilka trafnie zadanych pytań ze strony p. Agaty. Dziękuję za wszystkie porady i za bardzo przydatną lekturę do walki ze stresem. Polecam p. Agatę z czystym sumieniem jako naprawdę ciepłą, życzliwą i zaangażowaną osobę. Rozmowy z panią to sama przyjemność :)

  Agata Groszek2017-01-13

  Dziękuję, Pani Aniu, za dobre słowa! Cieszę się, że tyle Pani skorzystała w tak krótkim czasie. Błyskawicznie wdraża Pani nową wiedzę i umiejętności. I życzę dalszych sukcesów!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Agata jest taką terapeutką, z którą chce się po sesji iść jeszcze na kawę. Dużo ciepła, empatii, niewymuszonego zainteresowania, co daje poczucie bezpieczeństwa. Nasze spotkania i rozmowy łagodnie i pozytywnie wpływają na moje życie. Dodają siły i pewności siebie. Poleciłabym Panią Agatę najlepszej przyjaciółce, siostrze, każdej bliskiej osobie szukającej wsparcia psychologicznego

  Agata Groszek2017-01-07

  Pani Marto, wzruszyłam się, gdy przeczytałam Pani wpis. Jest mi ogromnie miło! Wiem, że w tych dniach przechodzi Pani przez bardzo trudne i ważne doświadczenia - myślę o Pani i mocno trzymam za Panią kciuki!!!

 • P

  Zaledwie półtora miesiąca pracy z Panią Agatą wystarczyło, abym niemal całkowicie rzucił palenie. Pomogła mi poukładać wszystko w głowie, wymyślić kilka metod antynikotynowych i skutecznie rezygnować z papierosa. Polecam wszystkim zainteresowanym :)

  Agata Groszek2016-12-19

  Panie Piotrze, serdecznie dziękuję za Pana opinię! I życzę nam dalszej owocnej pracy :)

 • A

  Ciepło i rozsądek to najcenniejsze cechy jakimi Pani doktor kieruje się w terapii. Korzystanie z metod potwierdzonych naukowo i serdeczny, współczujący stosunek do pacjentów dają ogromne poczucie bezpieczeństwa i pozwalają z dystansu zobaczyć siebie samego, swoje przekonania. Metody i instrumenty, które pokazała mi w czasie terapii dają ogromną szansę na zmianę i poprawę. W czasie terapii były chwile szczerego, mocnego płaczu, ale i śmiechu. Uważność na moje potrzeby i serdeczne zainteresowanie, które nieustannie mi okazywała stwarzały w czasie terapii atmosferę akceptacji i zrozumienia, tak potrzebną do zdrowienia. Dziękuję i polecam.

  Agata Groszek2016-08-29

  Dziękuję za tę przemiłą opinię! Dalszego takiego rozwoju! Serdeczne pozdrowienia i wielkie podziękowania za nasze spotkania, AG

 • Do Pani Agaty trafiłam z zawrotami głowy w momencie kiedy inni lekarze nie znajdowali przyczyn mojej dolegliwości. Dzięki naszym rozmowom zrozumiałam co się dzieje w mojej głowie, odzyskałam równowagę, radość i kontrolę nad swoim życiem. Dodała mi ogromnej siły, która pozwoliła mi w końcu działać, a nie ciągle umartwiać i użalać się nad sobą. Pani Agata jest fantastycznym specjalistą i życzliwą osobą. Zapoznała mnie z wieloma technikami radzenia sobie ze stresem i lękiem, które miały nade mną ogromną władzę i nie pozwalały na normalne życie. Teraz to ja dominuje nad nimi ;-) Jednym słowem POLECAM!
  Dziękuję serdecznie Pani Agato! :-)

  Agata Groszek2016-05-22

  Bardzo dziękuję za dobrą opinię, Pani Kasiu! Pomyślności w dalszych planach!
  Serdecznie pozdrawiam,
  Agata Groszek

 • M

  Poniewaz jester you spokrewnieni, skier ovals mnie do swoosh " konkurencji" . Bardzo dobra rekomendacja tan.že dobrze zna srodowisko. I bardzo professionalne zachowanie.

  Agata Groszek2015-12-18

  Cieszę się, że to była trafiona rekomendacja i życzę Wam dalszej tak udanej, jak do tej pory, współpracy! Powodzenia! Pozdrowienia!
  Agata Groszek

 • K

  Miałem szczęście uczestniczyć w spotkaniach z p.Agatą przez około rok dwa lata temu. Rozmowy z nią sprawiły, że zdałem sobie sprawę z siły jaką w sobie niosę, by radzić sobie z problemami, które wydawały się nie do pokonania. Pani Agata bardzo pomogła mi zrzucić kamień, który mnie przygniatał z długotrwałym skutkiem. Osoba szczerze godna polecenia, która sama spojrzy na cierpiące, schorowane wnętrze z odpowiednim dystansem i pokarze, nauczy jak z "lepszej", ale prawdziwej perspektywy patrzeć w nie, by siebie uleczyć i ulepszać.
  Jestem niezmiernie wdzięczny za to, co Pani dla mnie zrobiła, za godziny rozmów, które mijały tak szybko i miały tak pozytywny, kreatywny wpływ na postrzeganie problemów.
  Zachęcam, jeśli mają Państwo problemy rodzinne, emocjonalne, wreszcie z uzależnieniami, Pani Agata jest osobą, która te problemy pomoże rozwiązywać.

  Agata Groszek2015-12-10

  Panie Kamilu!
  Ogromnie dziękuję za tak otwartą i tak pozytywną opinię! Przyznam, że mnie wzruszyła. Życzę wszystkiego dobrego!!!
  Serdecznie pozdrawiam,
  Agata Groszek

 • M

  Trafiłam do p. Agaty ponieważ potrzebowałam wsparcia przy moich dzieciach, które mają drobne zaburzenia. Po kilku spotkaniach poczułam sie silna i czułam stałe wsparcie. Czuję je nadal. Polecam p. Groszek gdyz jest to świetny fachowiec. Nauczyłam się radzic ze swoimi uczuciami, reagować tak, aby dzieci rozumiały o co mi chodzi. Już wiem, że nic nie dzieje sie bez przyczyny i nie dostanę złotych rozwiązań. Każde spotaknie to duży krok do przodu. Pani Agata daje poczucie pełnego bezpieczeństwa w taki stopniu, że ,mozna się bez stresu mówic o wsyztskim, Takze o tym co wydaje się trudne.
  Polecam, polecam, polecam

  Agata Groszek2015-12-15

  Pani Matyldo, dziękuję za miłe słowa!
  Nasze dzieci są dla nas często wielkim wyzwaniem, ale również naszymi nauczycielami - pokazują nam jak się cieszyć, jak się rozwijać bez ograniczeń, a czasem również - nad czym w nas samych warto trochę popracować.
  Życzę dalszych sukcesów i dużo wspólnej zabawy!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Agata Groszek

 • S

  Jestem bardzo wdzięczna za nasze spotkania i cieszę się, że wybrałam właśnie Panią. Pani Agata ma ogromną wiedzę o psychice ludzkiej, daje się odczuć, że dysponuje także dużym doświadczeniem w pracy z pacjentem. Jest profesjonalna, nie narzucała mi niczego, ale prowadziła w ten sposób, że sama odkrywałam i definiowałam swój problem, a następnie samodzielnie znajdowałam jego rozwiązania lub sposoby na poradzenie sobie z nim. Po każdym spotkaniu miałam poczucie, że zrobiłam olbrzymi krok na przód, czułam się wzmocniona. Byłam zaskoczona, że tak łatwo można poradzić sobie z rzeczami, które wcześniej mnie przerastały. Pani Agata wprowadza przyjazną atmosferę dającą poczucie bezpieczeństwa i sprzyjającą otwieraniu się. Jest niezwykle skuteczna. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!!!

  Agata Groszek2015-12-10

  Pani Sabino, dziękuję!
  Praca z Panią to była dla mnie prawdziwa przyjemność!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Agata Groszek