dobra rada

30 odpowiedzi
przepuklina kregoslupa jak leczy skutecznie czy terapia manualna bedze skuteczna
Skuteczność terapii manualnej przy przepuklinie krążka międzykręgowego zależy od wielu czynników, nie mniej jednak terapia manualna w bardzo wielu przypadkach pomaga. Jest to nasza praca: badamy pacjenta, szukamy przyczyny problemów bólowych i wdrażamy leczenie.

Zbyt mało danych by cokolwiek stwierdzić. Przepuklina nie jest wyrokiem więc jeśli nie ma wskazań do zabiegu operacyjnego to terapia manualna stanowi główne narzędzie terapeutyczne w takich przypadkach. Jeszcze kwestia tego co się rozumie przez terapię manualną.
Witam, zdecydowanie będzie skuteczna. Terapia zaczyna się od prawidłowej diagnostyki, czyli musimy ustalic co wpłynęło na powstanie przepukliny.
Zapraszam do gabinetu i wtedy ustalimy jakie są możliwości.
Pozdrawiam, Konrad Skrzat
To zależy jak bardzo zaawansowane są zmiany, jednak zazwyczaj odpowiednia terapia manualna to najskuteczniejszy sposób leczenia
Witam jak najbardziej będzie skuteczna, lecz żeby efekty były długotrwałe nie tylko ona będzie kluczem do sukcesu. Pozdrawiam i zapraszam do swojego gabinetu
Witam, jak najbardziej, przepuklina dyskowa jest wskazaniem do zastosowania terapii manualnej. Jest jedną ze skuteczniejszych metod.
Witam
Tak jak najbardziej terapia manualna to bardzo celowe działanie.
Pozdrawiam
Najlepiej rozpocząć od form zachowawczych. Terapia manualna jest najlepszym rozwiązaniem pod warunkiem, ze będzie prowadzona przez dobrego specjalistę. Pozdrawiam
Witam,
90% przepuklin leczymy zachowawczo poprzez rehabilitację, terapia manualna jak najbardziej będzie skuteczna,

Pozdrawiam
Anna Wójcik-Hirsz
Witam,
W wiekszosci przypadków terapia manualna bardzo dobrze pomaga Pacjentom do pełnego powrotu do sprawności.
Witam.
Terapia manualna jest jedną ze skutecznych metod leczenia tego problemu. Ja akurat polecam terapię metodą McKenziego z racji tego, że sam ją stosuję i widzę bardzo dobre efekty u pacjentów. Ważne jest to aby dostać się do dobrego terapeuty, który dobrze zdiagnozuje problem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Witam,
metodyka leczenia przepukliny kręgosłupa a mówiąc precyzyjnie - przepukliny jądra miażdżystego lub przepukliny jądra miażdżystego dysku - uzależniona jest od stadium schorzenia i poziomu uszkodzenia dysku.
Rzecz jasna bez znajomości stanu faktycznego nie mogę udzielić precyzyjnej odpowiedzi lecz jedynie dać ogólny pogląd na sprawę. Zatem generalnie schorzenie można leczyć następującymi metodami:

Metody biomechaniczne - McKenzie
Terapia manualna
Trening funkcjonalny
Neuromobiliacje
Terapia mieśniowo-powięziowa
Inne metody fizjoterapeutyczne
Farmakoterapia - iniekcje sterydowe
Zabiegi operacyjne

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie osobista konsultacja z fizjoterapeutą lub lekarzem i ustalenie indywidualnego planu terapii.

Pozdrawiam
W zależności jaka, jak usytuowana, na jakim poziomie, ale TAK w wielu przypadkach po wykluczeniu przeciwwskazań głównie neurologicznych terapią manualną można wyeliminować ból.
Może być skuteczna, jak również terapia McKenziego. Należy przeprowadzić badanie fizjoterapeutyczne i ocenić co będzie potrzebne do leczenia schorzenia.
Może się zdarzyć, że terapia manualna pomoże, ale zazwyczaj nie ogranicza nawrotów. Metoda McKenzie i Stabilizacja spiralna to dwie metody najlepiej radzące sobie z przepuklinami i ich nawrotami.
Z metod zachowawczych terapia manualna u wykwalifikowanego fizjoterapeuty pomoże najlepiej.
Szanowna/y Pani/e,
terapia manualna to moim zdaniem jedyna słuszna i najskuteczniejsza metoda leczenia przepuklin kręgosłupa.
Cała terapia musi być oczywiście poprzedzona dokładnym wywiadem, badaniem, w tym wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań.

Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Będzie skuteczna :)
Skuteczne będzie trafić w ręce dobrego fizjoterapeuty, który weźmie pod uwagę występujące objawy. Przepuklina może być tylko kroplą w morzu problemu. Terapia manualna to też pojęcie zbyt ogólne, proszę zaufać specjaliście który operuje wieloma metodami i dobierze dla Pana najlepszą drogę fizjoterapii. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Tak! Terapia manualna czy leczenie osteopatyczne to najbardziej skuteczne leczenie problemów z kręgosłupem. Efekty powinny być widoczne od razu.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Jak najbardziej terapia manualna radzi sobie z przepuklinami/wypuklinami krążków międzykręgowych. W skrajnych przypadkach wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna. Pozdrawiam
Jest kilka metod leczenia przepuklin jądra miażdżystego. Niestety za mało Pan o niej napisał, by dobrać na odległość najlepszy sposób leczenia. Zachęcam jednak do zapoznania się z metodą McKenziego - jest to uniwersalna terapia w przypadku przepuklin jądra miażdżystego. Przynosi bardzo szybkie rezultaty
Witam przepuklinę kręgosłupa da się wyleczyć terapią manualną lecz należy rozpocząć terapie jak najszybciej im dłużej się zwleka tym trudniej się jej pozbyć. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Dzień dobry. Wszystko zależy jakiego typu i stopnia jest to przepuklina oraz w jakim odcinku kręgosłupa jest zlokalizowana. A także - jaka będzie to 'terapia manualna'. Najlepiej było by mieć rezonans magnetyczny adekwatnego odcinka kręgosłupa, odbyć konsultację z neurochirurgiem, a następnie jeśli Pana/Pani stan nadaje się do leczenia zachowawczego - podjąć postępowanie w ramach terapii manualnej, mające na celu zabezpieczenie problematycznego dysku. Polecam szukać terapeutów z ukończonymi szkoleniami akredytowanymi przez międzynarodowe federacje i spełniające kryteria godzinowe. Piszę o tym ponieważ, ktoś po 4-dniowym kursie również będzie nazywał się terapeutą manualnym, także nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie - czy w takim przypadku terapia manualna będzie skuteczna. Życzę szybkiego powrotu do formy.
Pozdrawiam.
Najczęściej pomaga, warto spróbować zanim wyślą na operację, bo zwykle od niej potrafi uchronić (wyjątkiem są bardzo zaawansowane przypadki). Jeśli Pan/Pani nie spróbuje terapii manualnej, to nigdy się nie dowie, czy w Pańskim/Pani przypadku będzie skuteczna. Jeśli pomoże, to tylko się cieszyć, jeśli nie, dopiero wtedy rozważać zabieg chirurgiczny.
Terapia manualna/osteopatia to janskuteczniejsze metody leczenia tego schorzenia
Jaka przepuklina? Jakie uszkodzenie krążka międzykręgowego ?Żartem mówiąc :Przepuklina nie leczy(z kontekstu pytania). Za mało danych.Lepsze jest leczenie zachowawcze niz operacyjne. Kazdy przypadek należy traktować indywidualnie(każdy z nas jest inny)
W celu ustalenia optymalnej terapii w takiej sytuacji niezbędne są specjalistyczne badania przepukliny kręgosłupa.Potrzebna jest także ocena stanu funkcjonalnego pacjenta ,której dokonuje specjalistyczny fizjoterapeuta. Pozdrawiam .J. Zawodniak
Witam, osobiście w tym przypadku polecam zabiegi akupunktury
Wszystko zależy od fazy i zaawansowania problemu. Osobiście indywidualnie dobieram techniki terapii manualnej do obecnego stanu pacjenta i przynosi to dobre rezultaty. Szczególnie w redukcji bólu, napięcia mięśniowego oraz repozycji krążka międzykręgowego. Zniesienie dolegliwości bólowych i przywrócenie mobilności to dopiero początek drogi. W dalszym etapie należy SYSTEMATYCZNIE ćwiczyć, nawet jeśli dolegliwości ustąpić. Niestety w zaawansowanych przypadkach może być bardzo trudno o efekty. Proszę pamiętać, że ważniejsze jest odczucie pacjenta niż jego wyniki obrazowe czyli tzw. Pacjent wirtualny.