Czy ułoży Pani diete dla osoby po poeracji jelita grubego.

15 odpowiedzi
Moja mama miała 11 września operację na jelito grube, do tej pory ma silną biegunkę nawet 30 razy na dobę, teraz była w szpitalu bo lekarze podejrzewali bakterię . Okazało się że nie ma żadnej bakteri a biegunka jest nadal , mama robi się coraz słabsza bo nic nie chce jeść , bo żeby nie biegać do ubikacji Czy ułożyła by Pani dietę dla mamy ?
Dzień dobry. Wprawdzie nie mamy zdiagnozowanej przyczyny występowania biegunek, natomiast zmieniając nawyki żywieniowe pacjentki możemy zmniejszyć ilość wypróżnień w ciągu dobry. Pozdrawiam Dietetyk Paulina Długosz

Dzień dobry. Po takiej operacji są wyraźne zalecenia dietetyczne. Oczywiście mogę ułożyć taki jadłospis dostosowany do pacjenta z uwzględnieniem chorób i dolegliwości ale potrzebuję więcej informacji. Zapraszam do skorzystania z mojej poradni on-line. Po podaniu numeru telefonu i zarejestrowaniu się przez moją stronę internetową oddzwonię i będzie można ustalić szczegóły.
Zapraszam Pani Mamę na wizytę diagnostyczną wraz z dotychczasową dokumentacją medyczną.
Tak, pracowałam już z pacjentami, którzy mieli podobne dolegliwości.
Dzień dobry, oczywiście mogę się podjąć ułożenia jadłospisu dla Mamy. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu żywieniowego mogę ustalić konkretne indywidualne zalecenia i jadłospis. Proszę o kontakt z Poradnią. Pozdrawiam Maria Przyborowska-Sapek
Witam ile lat ma Mama? Jaki typ operacji przeszła Pani Mama?
Oczywiście ułożę taką dietę, proszę o kontakt. Pozdrawiam
Dobry wieczór,
Tak oczywiście mogę ułożyć dietę dla Pani mamy, ale muszę znać więcej szczegółów. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny. Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna i po operacji należy starannie dbać o dietę, aby organizm się zregenerował i jak najszybciej wrócił komfort psychiczny, związany ze stresem po operacji, oraz fizycznym. Po ustaleniu kilku szczegółów i przeanalizowaniu wyników badań, z przyjemnością pomogę ułożyć odpowiednia dietę.
Witam, chętnie pani pomogę. Zapraszam na wizytę do gabinetu.
Witam serdecznie,
Oczywiście mogę ułożyć dietę w takim przypadku. Punktem wyjścia będzie wypełnienie wywiadu zdrowotnego, przesłanie wyników badań i wypełnienie dzienniczka żywieniowego (3-5 dni) wraz z towarzyszącymi objawami.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry, a czy lekarze postawili jakąś inną diagnozę występowania przewlekłych biegunek? I jaka to była operacja? Czy Pani mama dostała jakieś leki wspomagające florę bakteryjną? Ważne jest też to jak wygląda aktualnie żywienie Pani mamy i czy lekarz wypisał jakieś zalecenia odnośnie jadłospisu.
Witam,

Tak, dieta w opisywanej przez Panią sytuacji powinna być nieodłącznym elementem leczenia. Aby ustalić dokładną przyczynę nasilonych biegunek wymagane jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowego. Z racji Pani miejsca zamieszkania proponuję udać się do dietetyka klinicznego w najbliższej okolicy, a w razie trudności ze znalezieniem takiej osoby mogę zaoferować Państwu pomoc żywieniową online (telefon, e-mail, skype). Pozdrawiam serdecznie.
Operacja jelita grubego jest poważną sprawą. Ponieważ nie przyjmuję poza Śląskiem, nie mogłabym przyjąć Twojej mamy na wizytę, a byłoby to konieczne, by móc poznać problem szczegółowo i wdrożyć leczenie dietetyczne.

Serdecznie pozdrawiam!
Bożena Czabaj-Brauntsch
Witam serdecznie, trochę czasu minęło od dnia zamieszczenia przez Panią wiadomości. Przy tak częstej biegunce istnieje realne zagrożenie odwodnienia i niedoborów pokarmowych. Tu rola i działanie dietetyka niestety nie wystarczą. W takim stanie (moim zdaniem) pacjent powinien przebywać na oddziale (jeśli jest to stan utrzymujący się dłużej) pod kontrolą lekarza! W przypadku ustabilizowania parametrów perystaltyki i wrażliwości jelita (eliminacja stanu ostrego) Pani Mama powinna mieć dietę szczególnie dostosowaną do osób bo tego typu zabiegach. Nie znam przebiegu ani historii choroby. Nie znam także szczegółów zabiegu. Ujmując rzecz "statystycznie", po ingerencji w obrębie jelita grubego, mogą pojawić się zaburzenia ze strony jego motoryki. Posiłki warto podawać w formie jak najbardziej rozdrobnionej, miksowanie lekkostrawnych potraw. Dieta powinna być naprawdę łatwostrawna. Mimo zaburzeń w motoryce, wprowadzanie błonnika powinno następować naprawdę!!! bardzo, bardzo stopniowo. Może w tym tkwi problem. Wiele pokarmów zawiera taki rodzaj węglowodanów, które niestrawione w jelicie cienkim rozkładane są później w jelicie grubym przez znajdującą się tam specyficzną mikroflorę bakteryjną. Prowadzi to do wytworzenia gazów, które powodują bóle brzucha i często. Popracowałabym nad jakością strawności diety, stopniowym wprowadzaniem błonnika, zabezpieczeniem mikroflory (nawet jej stymulowanie) i obserwowanie pacjenta. Życzę dużo zdrowia. W razie czego zapraszam do kontaktu.