Dietetyk o określonej specjalizacji

20 odpowiedzi
Dzień dobry,

czy w Warszawie dostępny jest dietetyk, który zajmuje się dietą skierowaną do osób cierpiących na choroby dietozależne (insulinooporność, niedoczynność tarczycy), ale jednocześnie nie zbombarduje mnie koniecznością zakupu suplementów i chemii, od których ma prowizję? Byłam u 2 specjalistów, obie wizyty skończyły się podobnie - dieta z koniecznością suplementów, budzi to moją irytację i zniechęcenie. Jeżeli jest tutaj lekarz który jest w stanie zająć się moją dietą z uważnym prześledzeniem czego mi wolno, czego nie, który nie przebodźcuje mnie węglami i cukrem w postaci ciągłych owoców, to bardzo, ale to bardzo proszę o kontakt - chętnie umówię się na wizytę.
Witam serdecznie,
w przypadku dobrze zaplanowanej diety, zarówno w insulinooporności, jak i w niedoczynności tarczycy, nie ma konieczności dodatkowej suplementacji. Wyjątek stanowi witamina D3 - jest to jedyny składnik, który należy suplementować w okresie jesienno/zimowym, nawet w odpowiednio zbilansowanej diecie.
Pozdrawiam

Dzień dobry, zatem zapraszam na konsultację i ustalenie dietoterapii. Na co dzień zajmuję się pacjentami z insulinooprnością oraz zaburzeniami funkcji tarczycy (Hashimoto, niedoczynność, Graves-Basedow). Posiadam certyfikat SOIT- specjalisty przyjaznego insulinooprnym. Jedyne na co na pewno będę nalegać to witamina D3 ;)
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
nie wiem, o jakie suplementy dokładnie chodzi. Ja osobiście rutynowo zalecam niewiele suplementów, niektóre jednak są konieczne, np. witamina D. Nigdy jednak nie sugeruję firmy i pacjent sam może wybrać w aptece suplement zgodny z zalecaną przeze mnie dawką. Myślę, że w ten sposób działa wielu specjalistów. Sugeruję poszukać dietetyka, który nie zaleca konkretnych firm, chyba że potrafi to uargumentować, np. zna badania nad danym preparatem, preparat jest zarejestrowany jako lek, a nie suplement itp. pozdrawiam, JJ
Dzień dobry, podejmuję się prowadzenia Pani w zakresie dietetycznym. Może być Pani spokojna, nie współpracuję z żadną firmą od suplementów.
Dzień dobry,
w naszej poradni nie koncentrujemy się na dodawaniu suplementów do listy produktów niezbędnych do uregulowania sposobu odżywiania. Zachęcam do wizyty w trakcie której dokładnie przeanalizuję Pani sposób odżywiania i zaproponuję jadłospis zgodnie z Pani potrzebami.
Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam do mojego gabinetu w Bydgoszczy :-) Niestety nie mam kogo Pani polecić w Warszawie.. Pozdrawiam serdecznie..
Witam serdecznie, Jako dietetyk przyjmuję w Gdańsku, ale możliwa jest także dietoterapia przez internet. Prowadzę pacjentów borykających się z ww. chorobami dietozależnymi. Nie przepisuję ani nie sugeruję stosowania żadnych suplementów (ani to w formie tabletek ani koktajli itp.). Jak wspomniałam wyżej, mogę Pani zaproponować kontakt i prowadzenie online (z kontaktem za pomocą telefonu/ emaila i/lub skype). Z przyjemnością pomogę w uporządkowaniu Pani jadłospisu, zaproponuję rozwiązania.
Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bellwon
Witam,
Dietę zawsze staram się zbilansować tak, aby suplementacja nie była koniecznością. Ułożony przeze mnie jadłospis realizuje zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, więc dodatkowe preparaty nie są zazwyczaj konieczne. Suplementację, którą najczęściej wprowadzam to rekomendowana w okresie jesienno-zimowym suplementacja witaminą D, natomiast w odniesieniu do pozostałych składników jestem bardzo ostrożna. Zapraszam serdecznie na konsultację!
Na wizytę zapraszam ale we Wrocławiu. Powodzenia w poszukiwaniach, w końcu znajdzie się osoba, która spełni Pani oczekiwania :)
Niestety nie jestem z Warszawy ale diety dla insulinoopornych i cierpiących na niedoczynność tarczycy nie są mi obce, nie zalecam suplementów ani chemii, chyba że widoczne jest bardzo duże niedożywienie. W większości przypadków "tematy" ogarniam właściwie dobranymi składnikami pokarmowymi.
Pozdrawiam
Olga Kapinos
Dobry Dietetyk
Dzień dobry. Układam diety w oparciu o wyniki badań oraz preferencje żywieniowe. Nie stosuję suplementów diety. Zapraszam ( Warszawa Wola, Warszawa Targówek).
Witam. Myślę, że jest dostępna taka osoba. Natomiast jeśli jest Pani zainteresowana chętnie Panią poprowadzę on-line, zapewniam brak suplementów.
Dzień dobry,
jak najbardziej, zajmuję się dietą związaną z chorobami dietozależnymi. Suplementy zalecam jedynie w przypadku niedoborów lub konkretnych wskazań. Nie ma jednak obowiązku ich zażywania. Zapraszam na wizytę!
Dzień dobry, serdecznie zapraszam do kontaktu i umówienia się na wizytę do Centrum Dietetyki Nutrado (nutrado.pl). Współpracuję z pacjentami w sposób indywidualny, a plan żywieniowy i wszelkie zalecenia są dostosowane w sposób personalny - na podstawie wyników badań, schorzeń towarzyszących oraz wywiadu żywieniowego. W celu omówienia szczegółów poproszę o kontakt - drogą telefoniczną bądź mailową (odsyłam również na stronę internetową) Pozdrawiam, Dietetyk mgr Marianna Hall Centrum Dietetyki Nutrado
Dzień dobry, Proszę się nie zniechęcać z pewnością znajdzie Pani takiego który spełni Pani wymagania. Wato pamiętać,że niekiedy suplementacja jest wskazana celem uzupełnienia niedoborów, jednakże powinna być wprowadzona dopiero po analizie wyników badań lekarskich. W razie pytań zapraszam do kontaktu, z przyjemnością pomogę.
Pozdrawiam serdecznie.,
Paula Łysakowska
Witam serdecznie. Niestety nie jestem z Warszawy. Pocieszyć mogę jednak Panią informacją, że należę do tych osób, które jeszcze doszukują się naturalnych, zdrowych, racjonalnych metod redukowania tłuszczowej masy ciała. Nie jestem tylko dietetykiem, przede wszystkim jestem fizjologiem i traktuję organizm jako funkcjonalną całość a nie jako tylko konsumenta określonego planu żywieniowego wraz z pakietem piramidy suplementów. Oczywiście - nie neguję ich stosowania, jednak ja, zostawiam je sobie na sam koniec - po wykorzystaniu wszystkich innych metod..bardzo często jako dorzeźbienie sylwetki sportowca startującego w zawodach, w których liczy się każdy gram tłuszczu (a raczej jego brak). W przypadku insulinooporności, niedoczynności tarczycy, zaburzeń lipidowych - idąc na skróty wprowadza się suplementy przyspieszające redukcję. Nie zawsze jednak, droga na skróty jest skuteczniejsza, trwalsza i przede wszystkim zdrowsza. Wierzę, że znajdzie Pani właściwego, mądrego dietetyka. W razie problemów, zapraszam do kontaktu mailowego. Serdecznie pozdrawiam i życze duuuuużo zdrówka!
Witam, jeżeli jest Pani zainteresowana współpracą online to zapraszam do kontaktu. Przygotowuję indywidualny program żywieniowy i zalecenia w oparciu o szczegółowy wywiad przeprowadzony z klientem.
Witam serdecznie,niestety ja przyjmuje w Krakowie.
Zapraszam na wizytę online, ewentualnie w Łodzi.
Dobry wieczór,
co prawda nie jestem z Warszawy, ale z Krakowa, jednak pozwolę sobie na odpwowiedź. Jeśli jest Pani zainteresowana, to prowadzę konsultacje online. Zapewniam, że moi pacjenci nie wychodzą z gabinetu z reklamówką suplementów. Jeśli jest taka konieczność, to proponuję oczywiście podstawowe wspomaganie suplementami, ale decyzja zawsze należy do pacjenta. Zajmuję się insulinoopornością i niedoczynnością tarczycy. Stabilizacja (najczęściej ograniczenie) podaży węglowodanów jest niezwykle istotna w obu tych schorzeniach. Nie jestem zwolenniczką "przeładowywania" fruktozą, a szczególnie jeśli chodzi o insulinooporność. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Pampuch.