Co to za ból?

5 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam pytanie. Od jakiegoś czasu czuje bol w nadbrzuszu. Na środku pod mostkiem tam gdzie jest wglebienie. Ten ból jest taki uciskowy. Opasujacy, rozpierający. Czasem promieniuje rowniez na plecy i wokol zeber.Dodam że mam kifoze piersiową i zniesioną lordoze szyjna. Nie wiem czy to ma jakiś związek? Może to być wątroba lub żołądek?
Ból wymaga poszerzonej diagnostyki, konsultacji lekarza, ekg i usg jamy brzusznej- taki ból występuje np w kamicy pęcherzyka żółciowego. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jest to ból raczej pochodzący z żołądka albo z wątroby, bardzo mało prawdopodobne ażeby był bólem od kręgosłupa, bez bezpośredniego badania lekarskiego nie można ostatecznie ustalić.

pozdrawiam Czesław Drozd
dzień dobry. opisywana okolica może być miejscem na które rzutuje się ból żołądka ale warto byłoby też zrobić EKG żeby wykluczyć zmiany w sercu. poza tym oczywiści może to być neuralgia wynikająca pewnie trochę z patologii kręgosłupa... lekarz rodzinny koniecznie!
pozdrawiam. MK
istotne jest w jakich okolicznościach pojawia się ból, czy w czasie wysiłku, czy po jedzeniu, jak długo trwa. Istotna jest też płeć, wiek , inne schorzenia osoby pytającej - bez takich danych trudno odpowiedzieć.
Oczywiście trudno jest postawić pewne rozpoznanie na podstawie kilku przedstawionych danych, natomiast niewątpliwie mogą to być bóle typowe dla przewlekłego zapalenia trzustki spowodowanego np. kamicą pęcherzyka żółciowego. Proponuję rozpocząć diagnostykę od wykonania USG jamy brzusznej i zgłosić się do specjalisty chorób przewodu pokarmowego. Pozdrawiam.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.