narośl przy odbycie

3 odpowiedzi
witam, od jakiegoś czasu miałam problem z wypróżnieniem się,a wczoraj wieczorem wyczułam przy odbycie narośl przypominającą ''bąbel'' ? nie boli ani nie piecze. Czy mam się czego obawiać ? Aktualnie przebywam za granicą i do lekarza mogę zgłosić się dopiero za półtora miesiąca.
Witam,
Niestety zbyt mało danych klinicznych oraz brak możliwości badania. Proponuję po powrocie z wakacji udać niezwłocznie do lekarza

Dzień dobry, najprawdopodobniej - kładę nacisk na wyraz NAJPRAWDOPODOBNIEJ, jest to problem związany z chorobą hemoroidalną- może jest to niewielki zakrzep brzeżny lub wypadający hemoroid - pytanie czy wypada po wypróżnieniu i czy można go "schować" ręcznie? Nie należy podejrzewać żadnych problemów nowotworowych. Warto po powrocie uda się do proktologa - proszę dużo pić wody niegazowanej i starać się unikać zaparć. Jeśli pojawi się silny ból, gorączka, krwawienie - proszę jednak udać się do lekarza w miejscu pobytu.
Witam! Z Pani relacji wynika, że zmiana w okolicy odbytu pojawiła się niedawno, co może wskazywać obecność guzka hemoroidalnego, aczkolwiek przyczyna może być jeszcze inna. W związku z tym proponuję jak najszybciej skontaktować się z lekarzem proktologiem, co jest możliwe w naszej Poliklinice Doktora Bessera. Nie radzę lekceważyć wyczuwalnej zmiany.